Jaką plazmę wybrać

david8213

New member
Chciałem kupić płacki telewizor.
Jak wiadmomo LCD i Plazmy także mają wady.
Ale ze względu na jakość obrazu chyba wybiorę Plazmę.

Zastanawiam się nad firmą PANASONIC tak do 3500zł
(Chciałem Pioneer bo mam sprzęt audio tej firmy ale Plazmy są zbyt drogie)

Co myślicie na temat Plazmy Panasonica TH-42PV7P.
 

jjb

New member
Witam,

jak mozna przeczytac w innych postach ma troche gorsza telegazete (tylko 500 stron w stosunku do 1500 w PV71F), tylko 1xHDMI oraz nie ma wyjscia dsub (vga), PV71P przyjmuje 1080p+i a PV7F tylko 1080p. Z tego co przeczytalem ma tez mniej odcieni szarosci (3072 w PV71F i 2048 w PC7F) oraz gorszy kontrast(10000:1 w PV71F i 8000:1 w PV7F) a co za tym idzie gorsza czern. Ciekawy jestem czy posiadaja taki sam panel czy roznica wynika wlasnie z uzycia innego panelu ?

Pojawiaja sie takze watpliwosci / domysly jakoby elektronika mialaby byc gorsza niz w modelu PV70. O ile co do ilosci zlaczy nie ma watpliwosci (a ty ich nie potrzebujesz) to w sprawie elektroniki ciezko sie wypowiedziec i jednoznacznie polecic. Moim zdaniem doplac do PV70P i bedzeisz mial doskonaly obraz za naprawde przyzwoite pieniadze.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

david8213

New member
Zobacz ile kosztuje PV71F
Za te dodatki płaci się aż o 1000zł drożej czyli 4500zł
No ale cóż. :)

Dzięki za poradę... może niedługo potanieją

Jeśli chodzi oilość HDMI to jedno podłączam do DVD i starczy
Choć w przyszłości mogą się przydać (AUDIO)
Choć można używać cinch - analogowy do amplitunera (wiadomo gorsza jakość), ale jak się nie ma w ampli hdmi to po co ??

Nie wiem czy zuważyłeś ale ja piałem o TH-42PV7P.
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
Witam,

zadaj sobie trud i wejdz na strone panasonic polska. Tam masz wszystkie informacje ktorych potrzebujesz. Przegladajac je dojdziesz do wniosku ze PV71F jest identyczny z PV70P no i ze modele slabsze takze sa identyczen (te z niemieckiego i polskeigo rynku). Nastepnym razem sam poszukaj.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry