Dx700 vs gx800...czy duże różnice?

strazakp

Banned
Mam dx700 ale myślę by zmienić na sporo nowszy gx800. Na papierze różnica jest dosyć znacząca ale czy dla oka też taka będzie?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wiesz dobrze że Panas to Panas..ma tam procesor z oledów więc na pewno robi robotę więc śmiało można go brać a najlepiej jak podjedziesz do media markt i sobie go zobaczysz dokładnie
 

strazakp

Banned
Byłem właśnie i w MM i w ME ogaldac Panasa. Jedynie co mi się nie podoba w nim to te boczne ramki które niby są a jak by ich nie było. W moim dx700 wygląda to jednak lepiej bo są cienkie ramki i srebrne metalowe do okola. Tak po za tym gx800 jest fajny całkiem.
Nie wiem tylko czy oglądając normalnie telewizję (dekoder canal+) zauważę różnice względem mojego dx700?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
raczej nikt Ci nie odpowie na to pytanie , ja poświęciłem tygodnie , czytałem fora w Europie i jestem pewny tego Panasa bo po prostu nie ma nic lepszego , musisz zdać się na intuicje , jak Ci nie spasuje to go oddasz bo najważniejszy jest obraz jak Ci będzie odpowiadał a wierzę że będzie bo on robi wrażenie to go sobie zostawisz jak nie wymienisz na qleda q60
 

strazakp

Banned
raczej nikt Ci nie odpowie na to pytanie , ja poświęciłem tygodnie , czytałem fora w Europie i jestem pewny tego Panasa bo po prostu nie ma nic lepszego , musisz zdać się na intuicje , jak Ci nie spasuje to go oddasz bo najważniejszy jest obraz jak Ci będzie odpowiadał a wierzę że będzie bo on robi wrażenie to go sobie zostawisz jak nie wymienisz na qleda q60

Teraz to ja już bardziej się zastanawiam nad Panas vs Panas, czyli mój dx700 vs nowy gx800???
Zastanawiam się czy to będzie dobry ruch sprzedajac swojego dx700 i kupując gx800. Czy oprócz tego że dołożę ok 1000 zł to czy zauważę różnice w jakości obrazu. Trochę tylko gx800 a dokładnie gx830 nie podoba mi się z wyglądu i te jego ramki boczne. U mnie w dx700 jest ładniej jednak.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wygląd nie ma znaczenia,liczy się jakość obrazu , trzeba brać to co jest bo taki wyprodukowali i taki trzeba zaakceptować a co do porównania z dx700 to jestem pewny że gx800 będzie miał lepszy obraz bo w testach za granicą dostaje prawie same 5tki więc nie ma się czego zastanawiać tym bardziej że wątpię by ktoś miał telewizor jaki masz teraz i porówna go do gx800 musisz sam to zrobić i to tyle ode mnie
 

tomasz.

New member
Podłącze się, czy ktoś posiada ten tv w domu i jest mi wstanie odpowiedzieć jak wygląda kwestia oglądania sportu i odbić na tej dość mocno błyszczącej matrycy?
W jednym MM tv mieli tak ustawiony że wszystkie światła i sprzęty z całej hali się w nim odbijały gdzie w innych telewizorach nie rzucało się to tak w oczy, z kolei w drugim stał niżej i odbicia były nie zauważalne.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
co do sportu to trochę poczytałem i nie było wiele narzekań , wiadomo nie jest to 100hz ale da radę a z tego co widziałem na filmach na yutube to się odbija ale trudno coś więcej oczekiwać za takie pieniądze,nie wiem jak wygląda to z samsungiem q60r ale tu raczej lepiej nie będzie
 

strazakp

Banned
co do sportu to trochę poczytałem i nie było wiele narzekań , wiadomo nie jest to 100hz ale da radę a z tego co widziałem na filmach na yutube to się odbija ale trudno coś więcej oczekiwać za takie pieniądze,nie wiem jak wygląda to z samsungiem q60r ale tu raczej lepiej nie będzie
Z telewizorami Panasonic na oglądanie sportu czy granie w gry absolutnie nie ma co narzekać. Mimo papierowego 50Hz elektronika działa bardzo dobrze i płynność jest na wysokim poziomie. Kupując swój dx700 właśnie było dla mnie ważna płynność ruchu bo oglądam sport i i gram na konsoli. Panasonic mnie nie zawiódł na tym polu ani razu stąd będę chyba kontynuował przygodę z tą firmą jeżeli chodzi o tv.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no właśnie dlatego w gx800 jest nowy procesor znany z oledów więc nie ma tutaj problemu ze sportem czy obrazem bo narzekać na pewno nie można
 

strazakp

Banned
Wczoraj wieczorem poczytałem trochę zagranicznych recenzji i ocen tego modelu Panasa i mimo tego że ma owszem jakieś wady bo żaden tv nie jest pozbawiony wad to ten model jest oceniony wysoko i jako jeden z najlepszych w tej półce i cenowej i jako tv średniej klasy.
 

tomasz.

New member
Każdy ma jakąś wadę, u mnie jedynie go może przekreślić odbicie lustrzane. Tym bardziej, że dostałem bardzo dobrą cenę.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
jego problem to podświetlenie krawędziowe , to chyba jedyna wada więc od razu trzeba sprawdzić jak to wygląda w danym egzemplarzu
 

strazakp

Banned
jego problem to podświetlenie krawędziowe , to chyba jedyna wada więc od razu trzeba sprawdzić jak to wygląda w danym egzemplarzu
Nie wiem czy to aż taka wada jeżeli jest mowa o tv 58cali który kosztuje mniej jak 3000 zł.... Wada by było gdyby kosztował 5000 zł a tv w tej cenie również potrafią mieć krawedziowe
 
Do góry