Dx700 vs gx800...czy duże różnice?

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no wada ale wiadomo nikt nie chce plam na nowym telewizorze więc może to przeszkadzać dlatego napisałem że zaraz sprawdzić daną sztukę
 

strazakp

Banned
Dziś tv strasznie staniały i sprzedając swojego 58dx700 dokładam zaledwie 800 zł i kupuje 58gx800 mając tym samym znowu nowy tv i jeszcze nowe technologie od Panasonica. Jak kupowałem swojego 58dx700 już prawie 3lata temu to płaciłem wtedy 4000 zł a dziś 58gx800 kosztuje poniżej 3000 zl
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
konkurencja jest duża to i tanieją do tego informacja że Panasonic rezygnuje z LCD w wysokich pułkach to i tanieją , GX700e już prawie 2500zł-2600zł samsungi też mocno lecą w dół chyba najszybciej ze wszystkich producentów
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
konkurencja jest duża to i tanieją do tego informacja że Panasonic rezygnuje z LCD w wysokich pułkach to i tanieją , GX700e już prawie 2500zł-2600zł samsungi też mocno lecą w dół chyba najszybciej ze wszystkich producentów
Dużej konkurencji dla Panasa 58gx800 w cenie do 3000 zł to ja nie widzę aż tak. No jest samsung 55ru8002 który na papierze wygląda może nieco lepiej ale już realnie to nie wiem, bo samsung ma swoje mocno wyostrzone kolory i trzeba to Lubiec.
 

strazakp

Banned
byłem właśnie w sklepie ME zobaczyc na zywo ten tv Panasonic a głownie chodziło mi o jakosc wykonania i wygląd zewnętrzny. Troche mniej mi sie podoba wzgledem mojego dx700 bo jednak te srebrne aluminiowe ramki mi sie podobaja w moim ale ten gx810 nie jest nie zły.
Decyzja chyba zapadła i jutro oddaje w inne ręce swojego dx700 i kupuje gx810 bo dostałem tez fajny rabat na stronie sklepu panasonic polska i cena 2800 zł jest naprawde super na ten tv
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Philips 58pus7304 jest też fajny dla kogoś kto chce mieć androida w TV a akurat Philips poradził sobie z androidem na własnych telewizorach
 

tomasz.

New member
Tv dzis dotarl, w warunkach woeczornych nie przeszkadza ta blyszczaca matryca. Zobaczymy jak to przy swietle dziennym, ale raczej tv zostanie. Jak dla mnie jakosc obrazu rewelacyjna, takze polecam. Dzis w MM widzialem ze cena 65 spadla z 4500 na 4000, takze cena zachecajaca.
 

strazakp

Banned
Tv dzis dotarl, w warunkach woeczornych nie przeszkadza ta blyszczaca matryca. Zobaczymy jak to przy swietle dziennym, ale raczej tv zostanie. Jak dla mnie jakosc obrazu rewelacyjna, takze polecam. Dzis w MM widzialem ze cena 65 spadla z 4500 na 4000, takze cena zachecajaca.
No i super.
Ja już miałem kupić w sklepie Panasonic.pl z kodem na - 10% ale nagle wczoraj MM zrobił fajna cenę 2799 zł (58") a ja miałem jeszcze bon ma 50 zł więc ostatecznie wyszedł mnie 2749 zł. Dziś zamówiłem u czekam na dostawę.
Dziś w MM widziałem też Panasonic 65fx780 za 3799 zł. Jest to. Model wcześniejszy niż gx ale ten ma już 120Hz ale chyba IPS a nie VA. Wyglądał natomiast bardzo fajnie a cena też super.
Ja będę mógł ocenić może jutro a może w poniedziałek swój zakup 58gx830 ale fajnie że ty już masz i oceniasz pozytywnie.
 

tomasz.

New member
Chętnie bym wziął tego fx780, ale wszędzie tylko ekspozycja została.
W ciągu dnia niestety wszystko się odbija, więc zobaczymy czy zostanie, czy jednak zamówię coś innego z mniej błyszczącą matrycą.
W nocy jak dla mnie obraz sztos :)
 

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    15 KB · Wyś: 64

Zoreusz

New member
Chętnie bym wziął tego fx780, ale wszędzie tylko ekspozycja została.
W ciągu dnia niestety wszystko się odbija, więc zobaczymy czy zostanie, czy jednak zamówię coś innego z mniej błyszczącą matrycą.
W nocy jak dla mnie obraz sztos :)

Hmm bardzo mocno się odbija. A czemu tego FX780 byś chciał? Pytam, bo ostatnio na mojej grupie osiedlowej na FB ktoś chciał się pozbyć. Czytałem test

Panasonic 55FX780 – test – TV TEST

I jakoś szału nie ma. No chyba, że wersja 65 się czymś różni...
 

strazakp

Banned
W moim 58dx700 też były refleksy a tv mam vis a VI okien ale radzielem sibie z tym roletami które mam zewnętrzne i zaciemniają na 100%. W dzień dużo tv nie oglądam więc aż tak mi to nie przeszkadzało. Mają okna vis a vi telewizora to chyba w każdym modelu byłyby refleksy.
 
Witam Panowie.
Czy możecie powiedzieć jakie są różnice pomiędzy modelami Panasonic
65GX800
65GX810
65GX820
65GX830
Czy są to różnice tylko zewnętrzne typu podstawa, kolor ramki itp, czy jednak są to znaczne różnice dotyczące jakości obrazu?
 

Desverger

New member
Wszystko masz na stronie Panasonica ale jak nie chcesz szukać to masz poniżej:

830 - 1800Hz BMR IFC (Typ panelu), Cinema Sound Pro (Typ dźwięku), 1500P (odbiór telegazety), 1T PAP/PIP/PAT (multiplikacja okien obrazu);
820E - jak 830 tylko inna podstawa i kolor ramki ciemny grafit;
810E - jak 830 tylko inna podstawa (podobna do 830) i kolor ramek i podstawy;
800E - 1600Hz , Cinema Surround , 1000P, PAT - podstawa i kolor jak w 820

Czyli różnice można rzec kosmetyczne
 
Do góry