Panasonic 55- 2500-3000

bartmeces

Member
Witam.Padła mi neoplazma 42G30E jaki telewizor byście polecili do 3000 ,55 cali .

Najważniejsze informacje:
1. Odległość od telewizora - 2,5m
2. Liczba osób przed TV - 1-2
3. Oglądanie tylko na wprost -nie
4. TV będzie stał na komodzie .
5. Będzie oglądane Youtube. Sport i filmy .
6. Telewizor będzie włączony w dzień.
7. matryca +100hz.
8. Preferencje co do marki - Panasonic ,rodzice mają 47A650 dobry model tylko brak 4K.
9. TV Vectra , wymiana na dekoder 4K.
 

Desverger

New member
A może 58GX830 - cena jest bardzo dobra, opinie zagraniczne również. Tyle że nie ma 100Hz ale ponoć spokojnie sprawdza się w sporcie i jak to u Panasonica kolory są bardzo dobrze fabrycznie ustawione - można by rzec, że te TV oraz ich oledy dają radę bez kalibracji.
 

Desverger

New member
Jak już to tylko seria 800 bo jest na VA. Zeszłoroczne 700-ki są na IPS. Są też subtelne różnice pomiędzy serią 800, 810, 820 i 830 - między innymi: 0d 1400HZ do 1800 Hz dla Intelligent Frame Creation, Multiplikacji obrazu (PAT/PIP/PAT ma tylko 830), dźwięku przestrzennego. Różnica w cenie jest rzędu 200-300 zł więc najlepiej brać 830 bo ma wszystko na max.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
GX700e 58 cali oczywiście nie jest na IPS to matryca VA i jest to model z tego roku , kilkaset zł tańszy więc kto co woli ma do wyboru
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic 58Gx80xx - żaden z tej serii nie ma 100Hz. Wszystkie modele panasonic w tym roku wydał 60Hz. Tylko Oledy maja 120Hz...
 

Desverger

New member
58GX830 fajny ,ale wolałbym model 100 HZ .




Myślę, że nie powinieneś się martwić tym, że ma tylko 60Hz. Na What HiFi TV z tej serii czyli 50GX800 dostał 5 gwiazdek. Poniżej masz cytaty z ich testu: 1- odnośnie odwzorowania ruchu oraz 2 - czerni.


1. Motion is good for a TV at this price. We recommend setting Intelligent Frame Creation to Mid and switching Clear Motion off in order to get fairly crisp, judder-free motion without soap opera-like over-enhancement or obvious artifacts being added.


2. Blacks are pretty good, though not as pure as an OLED or top QLED TV. A little light from the main picture leaks into the black bars top and bottom, but it isn’t noticeable during normal viewing and is forgivable for a TV using an edge backlight.
 

strazakp

Banned
Myślę, że nie powinieneś się martwić tym, że ma tylko 60Hz. Na What HiFi TV z tej serii czyli 50GX800 dostał 5 gwiazdek. Poniżej masz cytaty z ich testu: 1- odnośnie odwzorowania ruchu oraz 2 - czerni.


1. Motion is good for a TV at this price. We recommend setting Intelligent Frame Creation to Mid and switching Clear Motion off in order to get fairly crisp, judder-free motion without soap opera-like over-enhancement or obvious artifacts being added.


2. Blacks are pretty good, though not as pure as an OLED or top QLED TV. A little light from the main picture leaks into the black bars top and bottom, but it isn’t noticeable during normal viewing and is forgivable for a TV using an edge backlight.

Zgadzam sie. Mój Panas ma 60Hz a działa jak 120Hz. Panas ma bdb uplynniacze. Ale tak na marginesie to lekko slabo że ta półka nie ma 120Hz bo tv tani nie jest a wiele innych za te cenę ma 120Hz. Z tego co pamiętam to serię dx800 miały właśnie 120Hz.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
dla was te 60Hz to działa jak płachta na byka, skoro była by to gówniana technologia to kto by ją stosował ? ale uparcie bo ma być... a upłynniacze liczą w setkach... a uhd filmy grają 24Hz konsola 40 albo 50 niepamiętam a wy musicie mieć 100 ... dobrze że nie milion



strażak, cudujesz :hihi:
 

strazakp

Banned
dla was te 60Hz to działa jak płachta na byka, skoro była by to gówniana technologia to kto by ją stosował ? ale uparcie bo ma być... a upłynniacze liczą w setkach... a uhd filmy grają 24Hz konsola 40 albo 50 niepamiętam a wy musicie mieć 100 ... dobrze że nie milion



strażak, cudujesz :hihi:

Nie cuduje. Mi nie przeszkadza brak 100Hz jeżeli nie widzę problemu w oglądaniu np teraz elclasico.

A Ty masz jeszcze swojego Panasa 58dx700???
 

strazakp

Banned
Ja od dawna mówię że ilość Hz to tylko liczba która nie zawsze przekłada się na jakość. Najlepiej przed zakupem tv trzeba wziąć jakiś materiał wideo (np sport) na USB i jechać z tym do sklepu by porównać kilka modeli tv. Ja tak zrobiłem i ewidentnie miałem okazję się przekonać że 60Hz wygrało z 120Hz (dwa interesujące mnie wtedy modele tv). Dodam też że ten 60Hz który wygrał kosztował sporo mniej.
 
Do góry