Panasonic 55- 2500-3000

Petru23

Banned
Zielony pixel to nie tylko u mnie. Już przed zakupem czytałem o tym problemie, nawet tu na forum. Ludzie mają a po dwa, trzy nawet. Dodatkowo, nie wiem czy rozmiar może mieć na to wpływ to spotkałem się też z wpisami, że matryca potrafi sama pęknąć. Jak dla mnie, ze względu na konstrukcję panelu jest to prawdopodobne.
Co do Samsunga. Tak, mógłbym kupić Hyundaia bo jest w cenie Hyundaia a nie w cenie merca. 55" 120hz z odświeżaniem na poziomie 800 linii daje mi do zastanowienia. Ale nie decyduje się z kilku względów.
1. Jakość obrazu. Jest to niby podstawowy QLED.120hz ale ale jednak. Wg recenzji odwzorowanie kolorów wybitne nie jest.
2. Kwestia matryc. Ciekawe czy też jest v2 a może nawet v3 czy v4. Duzo oglądam w dzień. Wciąż się zastanawiam nad IPS.
3. Cena nie jest jakaś promocyjna. Te skreślone to chyba z dnia premiery. W neonet jest za 2650zl ale dostawa 21 dni. Ta cena już jakoś lepsza.
4. Podświetlanie. Czytając opinie nawet w euro znów pojawiają się głosy o nierównym podswietleniu szczególnie po rogach. Tego nie zniese ;)
5. Kwestia ew zwrotu, która może być decydująca o zakupie

Widzę, że w. MM jest 49h80 Sony za 2500zl. Jest tam H1 i Android. Ale przerażają mnie opinie o systemie w h9 z tego forum.
Jest tam dobry IPS. I w sumie waham się między nim a 50gx810. Ale znów nie ogarnia 24fps ze źródła 60hz. Czyli właśnie TV z dekodera po hdmi albo z kabla w CI+.

I tak analizując... Skoro do tej pory nic nie wybrałem i w każdym widzę potencjalnie duże Ale - Nie wiedzę sensu kupować żadnego z nich za aż takie pieniądze. 50" za 2500zl to wydaje mi się sporo jak na to, co oferują. I wydaje mi sie, że Panas gx8 nie ogarnia judder na źródle 60hz. No mnie trochę cięło ma niektórych filmach z kablówki i teraz rozmawiajac z żoną czy zamykać koszyk sama na to zwróciła uwagę. Ze jednak ten obraz coś nie taki płynny jak na plazmie. I litery nie były wyraźne w np podpisać postaci w paradokumentch ;)
 

sharezz

New member
O pękających matrycach w gx830 mówili mi w ME. Ze zbili dwie, z czego jedna pękła bo spadł na nią ten plastik z cena, z telewizora który stał powyżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
No dobra, ale. Cena to wciąż 3tys PLN.
Mam w koszyku sony 55xh8096 na direct z IPS ale kontrast 1100, co. Jest znacznie więcej niż np lg i jego 850:1.
 

Petru23

Banned
Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw przy Panasonic, Sony i hyundaiem kupiłem dziś... Hyundaia :D

Sony - wskazywalem z jakiego powodu nie. Serwis i bardzo złe opinie nt androida.
Panasonic - miałem i te 24fos z 60hz..
Hyundai - dziś jest w media expert za 2999zl. Można zwrócić do sklepu. Jutro powinien być u mnie i sam się przekonam co do wszystkich wymienionych przeze mnie pkt. wcześniej. Najwyżej oddam.

Jutro zamawiam technika z CI+. Zobaczymy...
 

Petru23

Banned
21 dni dostawa była, takze dla mnie odpada. Wziąłem na raty. 4 paczki papierosow mniej na miesiąc. Jedna mniej na tydzień. 3 szlugi dziennie mniej.
 

83piotrek

New member
Ja kupowalem panasa stacjonarnie, z 14 dniowa gwarancja zadowolenia ktora minela 8-ego(tv kupiony 26.10) wiec mi go nie przyjma. Panas to sredni tv, po czasie widze ze za drogi w stosunku do mozliwosci,-powinien kosztowac tyle co samsung 55tu8500 bo oferuje tyle samo ale nie dam rady nic wykombinowac juz. Jakbym mial opcje oddac to bym wzial sonyxf90 albo samsunga q77...
Chyba ze macie jakies pomysly na media expert ?
 

sharezz

New member
Sony XH jest obecnie za 3370. Na ME nie mam sposobu, chyba tylko możesz spróbować z nimi pogadać. Wg mnie maja najlepsza obsługę klienta ze wszystkich elektromartketów. Może coś się uda dogadać.
Ja mam jeszcze kilka dni na zwrot, w MM jest ich łącznie 45 i chyba tak zrobię. I tak samo myśle o Q70T. Zupełnie nie rozumiem dlaczego go skreśliłem od początku, ale chyba za dużo siedzę na tym forum ostatnio. A tu po Samsungach się jedzie.
Wyjdzie na to ze Kiki miał racje od początku, żeby nie brać Panasonika [emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bartmeces

Member
Sony XH jest obecnie za 3370. Na ME nie mam sposobu, chyba tylko możesz spróbować z nimi pogadać. Wg mnie maja najlepsza obsługę klienta ze wszystkich elektromartketów. Może coś się uda dogadać.
Ja mam jeszcze kilka dni na zwrot, w MM jest ich łącznie 45 i chyba tak zrobię. I tak samo myśle o Q70T. Zupełnie nie rozumiem dlaczego go skreśliłem od początku, ale chyba za dużo siedzę na tym forum ostatnio. A tu po Samsungach się jedzie.
Wyjdzie na to ze Kiki miał racje od początku, żeby nie brać Panasonika [emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kiki mi polecił w 2012r 42G30 świetny tv dobry grzejnik ale padł mi po 2,5r i od tamtego czasu nic nie mogę znaleść .A chciałbym pod choinkę coś kupić .
 

Petru23

Banned
@up
To było w 2012. Ja w 2010 czy tam 11 kupiłem 42x20 i działa po dziś dzień, a również na podstawie poleceń Kikiego. Ale jak na wstępie. To było 10 lat temu.

Ja jestem antysamsungowiec, ale to przez lata doświadczeń z różnym ich sprzętem. Głównie mobile i biznes solution.
Na Samsunga q70t zdecydowałem się głównie z trzech powodów.
Ma potwierdzone judder free z każdego źródła.
Ma szybkie 120Hz na poziomie 800 linii
Był na raty w media expert i w razie czego nie muszę odsyłać tylko oddam w lokalnym pkt :)

No, i czwarty ale raczej rozsądkowy. Ciężko będzie w przyszłym roku kupić do 3k 120hz. Bo kto pozostaje, Sony ze swoim androidem? ;) Nie pozostało mi nic innego jak po prostu sprawdzić to wszystko osobiście. Najwyżej oddam.

Obawiam się najbardziej jakości wykonania i czy będą cyrki z wersjami matryc. Recenzja na geex jest trochę inna niż na rtings, zmierzony kontrast podany jest odpowiednio 4650:1 oraz 7144:1 :D
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
bartmeces - ile masz max kasy ?
Przypomnij proszę warunki ?
Najważniejsze informacje:
1. Odległość od telewizora - 2,5m
2. Liczba osób przed TV - 1-2
3. Oglądanie tylko na wprost -nie
4. TV będzie stał na komodzie .
5. Będzie oglądane Youtube. Sport i filmy .
6. Telewizor będzie włączony w dzień.
7. matryca +100hz ,może 50-60?
8. Preferencje co do marki - Panasonic ,rodzice mają 47A650 dobry model tylko brak 4K a może Xiaomi ?
9. TV Vectra , wymiana na dekoder 4K.
10.Kwota 2000-2500
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw przy Panasonic, Sony i hyundaiem kupiłem dziś... Hyundaia :D

I jak ten Samsung? Bo byłem w ME i mnie jakoś nie oczarował, a chłopaki tam sami mówili że wybierając między Panasonikiem a Samsungiem to Panas. Wg mnie grają tak samo róźnica tylko w systemie (i w moim przypadku w cenie).

Mam opcję wybrać jeszcze XH90 za 3000zł w ME.

Generalnie widzę, że my wszyscy siedzimy na tych samych forach i pepperze :D
 

bartmeces

Member
I jak ten Samsung? Bo byłem w ME i mnie jakoś nie oczarował, a chłopaki tam sami mówili że wybierając między Panasonikiem a Samsungiem to Panas. Wg mnie grają tak samo róźnica tylko w systemie (i w moim przypadku w cenie).

Mam opcję wybrać jeszcze XH90 za 3000zł w ME.

Generalnie widzę, że my wszyscy siedzimy na tych samych forach i pepperze :D


Też bym wolał Panasonica ,nigdy nie miałem Samsunga i mnie nie przekonuje ,a który Panasonic mówili ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Samsung stoi, nabiera temp pokojowej bo cały zaparowany. Plecki kijowo spasowane, jest szczelina. Będzie się kurzyc chyba. Muszę obadac.
Przyszedł nowy, fabrycznie zapakowany i ofoliowany.
 

83piotrek

New member
Samsung stoi, nabiera temp pokojowej bo cały zaparowany. Plecki kijowo spasowane, jest szczelina. Będzie się kurzyc chyba. Muszę obadac.
Przyszedł nowy, fabrycznie zapakowany i ofoliowany.




Ja zaraz jade po xh90 sony. Ryzyk-fizyk, najwyzej oddam. Musze jechac do innego me, bo w jednym mi powiedzieli- ze gwarancja satysfakcji 14 dni, pod warunkiem ze go nie wlacze. Parsknalem smiechem, powiedzialem co mysle i wyszedlem...


Wiem dobrze, ze Sony moze miec zwiechy, ale obraz byl bardzo fajny, ladna czern. Wyjdzie mnie 3 tysie. Ciekawe czy jednak kolejny tv przyjma ode mnie na zwrot bo juz krzywo na mnie patrza heheh.
ps nie wierze ze Sony nie naprawi tych tv, bo bylby wielki skandal- choc w tych czasach roznie to bywa....
 

Petru23

Banned
Ja zaraz jade po xh90 sony. Ryzyk-fizyk, najwyzej oddam. Musze jechac do innego me, bo w jednym mi powiedzieli- ze gwarancja satysfakcji 14 dni, pod warunkiem ze go nie wlacze. Parsknalem smiechem, powiedzialem co mysle i wyszedlem...


Wiem dobrze, ze Sony moze miec zwiechy, ale obraz byl bardzo fajny, ladna czern. Wyjdzie mnie 3 tysie. Ciekawe czy jednak kolejny tv przyjma ode mnie na zwrot bo juz krzywo na mnie patrza heheh.
ps nie wierze ze Sony nie naprawi tych tv, bo bylby wielki skandal- choc w tych czasach roznie to bywa....

Wątpię, aby w dzisiejszych czasach chciał ponosić dodatkowe koszty aby "naprawić" HX. Prędzej wypuści nowy model, a 2021 tuż tuż ;)
Może wypuszczą jakąś aktualizację ale bardziej martwi mnie słynny już serwis sonego.

Mnie wow powoli mija i zaczynam wyłapywać mankamenty, zapewne wielkości przekątnej. Metr od 55" to trochę za mało :D I oko musi przyzwyczaić się do specyfiki LCD
 

bartmeces

Member
Wątpię, aby w dzisiejszych czasach chciał ponosić dodatkowe koszty aby "naprawić" HX. Prędzej wypuści nowy model, a 2021 tuż tuż ;)
Może wypuszczą jakąś aktualizację ale bardziej martwi mnie słynny już serwis sonego.

Mnie wow powoli mija i zaczynam wyłapywać mankamenty, zapewne wielkości przekątnej. Metr od 55" to trochę za mało :D I oko musi przyzwyczaić się do specyfiki LCD


To szybko ? To jutro można oddać [emoji2957]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

sharezz

New member
To samo chciałem napisać [emoji23] nie mniej - porównując do gx830 to jak? Czuć 100hz? Jak się zachowuje Netflix bez DV?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

83piotrek

New member
Ja właśnie odebrałem xh. Tv poprawny. Wygląd dużo gorszy od panasa gx. Pilot w Sony lepszy na blutaczu. Android śmiga jak dzik. Kolory ok tak jak w panasie. Czerń? Raz local dimming pomoże raz schrzani scenę poświata. Sony trochę lepiej świeci od panasa w HDR. Czerń w panasie,lekko siwa nie była zła. Ja dałem 3 tys i tyle jest wart,to koniec możliwości technologii LED. Panas kosztował 2800, dołożyłem 200, zostawię w domu Sony,choć panas z wyglądu robił efekt wow ten nie. Dźwięk podobny ale w panasie chyba lekko lepszy...
 
Do góry