Panasonic 55- 2500-3000

sharezz

New member
Szczerze się boje Philipsa. Po pierwsze oprogramowania, a po drugie... jakości samej w sobie. To jest tak jak z TCL którego wczoraj oddałem - obraz, zwłaszcza po kalibracji od Kikiego petarda, ale soft.... No tego klatkowania w sumie na każdym źródle nie mogłem przetrawić.
Btw, philips, tegoroczny, nie 58 ale 65 (czyli IPS) wyglada tak jak na zdjęciu
2b645c12015a4aff7b666fbfe0987887.jpg


Widzicie te plamy? Stad moje obawy co do jakości philipsa. Tego akurat wziął mój brat. Po postawieniu w salonie szuka promki na Sony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
nie wiem czy 65 cali to krawędziówka z tego wynika że tak do tego IPS..ja bym tego nie kupił jeśli chodzi o soft to wiadomo siedzi tam słaby procesor , słabszy od tego z mi boxa i każdego innego taniego boxa więc instalowanie tam cokolwiek może powodować wieszanie,zacinanie dlatego android tv tak ale tylko z zewnętrznych boxach ale nowy system google tv jest podobno szybszy ale jak działa w praktyce dowiemy się pewnie jak będzie w Polsce chromecast.Ten w wersji 58 to direct led , lepszy od krawędziówki więc nie będzie takich niespodzianek jak na zdjęciu dlatego w przyszłości trzeba unikać krawędziówek.Producenci telewizorów domagają się niemałych pieniędzy za swoje telewizory a pchają tam słabej jakości procesory , to jest trudne do zrozumienia
 
Ostatnia edycja:

j@j

Member
Ja miałem go 2 dni i oddałem, wieczorem w ciemnych scenach filmu nie wiem jak to nazwać ale widoczne takie jasne powidoki,mgła takie coś i obraz też nie ciekawy tv sat.
 

sharezz

New member
Wziąłem tego Panasa, ale po pierwszym wieczorze jakoś zachwycony nie jestem... mam pytanie do osób, które go maja:
1. W jaki sposób ustawić jedno ustawienie obrazu dla różnych źródeł? Teraz mam tak, ze po ustawieniu np prawdziwego kina na TV, wchodzę na YT w tam obraz jest dynamiczny, na Prime a tam normalny. Gdy wczoraj wszedłem do Netflixa to był normalny. zmieniłem na prawdziwe kino, wszedłem w player - nazwa profilu została ale np jasność zwiększyła się z defaultowych 30 na 100. Dziś rano jak wszedłem do Netflix to w ogóle zamiast 5 trybów obrazu miałem tylko 2, dynamiczny i normalny. Nie było ani sportu, ani kina, ani użytkownika.
2. Wg informacji o modelu na stronie Panasonika albo w recenzjach wersja OS powinna być 4.0 u mnie pokazuje 3.77 a aktualizacji nie widzi. Również na stronie software u Panasonika pokazuje ostatnia z kwietnia i to właśnie 3.77
3. O ile na Netflix pokazuje mi logo Dolby Vision przy uruchomieniu filmu czy serialu to na YT czy prime już HDR10 nie widzę. Wg specyfikacji TV go wspiera. Ale to oznacza, ze HDR się włącza z automatu ale nie pokazuje logo czy ze się w ogóle nie włącza na tych aplikacjach?
4. Ma ktoś kalibrację do niego? Tyle się naczytałem o najlepszej matrycy w tej klasie cenowej, a moim zdaniem TCL C715 miał ładniejszy obraz, żywszy, nawet w trybie film. @Kiki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

j@j

Member
Szkoda że ten Panasonic nie ma 100hz,58cali dźwięk z głośników najlepszy chyba z tych wszystkich to byłby wtedy super tv do 4tyś.
 

sharezz

New member
No nie do końca, bo gx8100 jest za 2850, philips jest lekko powyżej 3 tys. Za 4 tys jest tegoroczny HX.
Nie wiem jak wyglada tegoroczny philips 58, w necie piszą ze za dużo nie różnią się modele 2019 od 2020. A zeszłoroczny, w sklepie (tak, przyznaje,to tylko wystawka) wyglada słabo.... nie tylko w porównaniu do gx810 ale w ogóle.
kiki, macie kalibrację do tych Panasów i Philipsa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma najgorsze multimedia na rynku, więc trzeba to brać pod uwagę.
Kalibracje - napisz proszę na PW.
 

SDman

Banned
Nie najgorsze multimedia tylko najmniej aplikacji z tzw. własnego sklepu.
Multimedia w Panasonicu działają bardzo szybko i sprawnie.
Bez problemu odtwarza kontener .m2ts czy to z USB czy zasobów sieciowych.
 

sharezz

New member
Taaaak, ale taki pierwszy z brzegu player od TVN jest wykastrowany i nie można na nim obejrzeć płatnych treści (jeśli ktoś ma opłacone)
Zmian w Netflixie, YT czy Prime nie widzę. Brak HBO, Canal+, Horizon TV


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

j@j

Member
Ja wolałbym nie mieć tylu aplikacji a żeby ten tv miał 100hz i lepszy obraz. Na 4k jest całkiem nieźle, ale sport to już słabo.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A po co Ci te 100Hz? Mam 11 letni TV 60Hz, jestem bardzo wrażliwy na płynność obrazu a u mnie wygląda on rewelacyjnie. Żadnego, nawet najmniejszego rozmycia i drgania, krawędzie ostre. Nawet przy szybszym ruchu. Można? Można. Wystarczy odpowiednia obróbka i dobra matryca. Jak widać szybsza matryca nie jest niezbędna. Widać to chociażby po LG NANO80 (60Hz) i NANO86 (120Hz) - oba te modele w testach charakteryzują się praktycznie taką samą jakością ruchomych scen. Zastosowanie szybszej matrycy nic nie wniosło do jakości obrazu. TU masz test i porównanie obu modeli. Może z tego powodu producenci w kolejnych rocznikach, coraz częściej odchodzą od matryc 100/120Hz.
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Wyprzedaż ostatnich sztuk? Hmmm
Edit: chyba szybka akcja była bo już nie można dodać do koszyka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
A po co Ci te 100Hz? Mam 11 letni TV 60Hz, jestem bardzo wrażliwy na płynność obrazu a u mnie wygląda on rewelacyjnie. Żadnego, nawet najmniejszego rozmycia i drgania, krawędzie ostre. Nawet przy szybszym ruchu. Można? Można. Wystarczy odpowiednia obróbka i dobra matryca. Jak widać szybsza matryca nie jest niezbędna. Widać to chociażby po LG NANO80 (60Hz) i NANO86 (120Hz) - oba te modele w testach charakteryzują się praktycznie taką samą jakością ruchomych scen. Zastosowanie szybszej matrycy nic nie wniosło do jakości obrazu. TU masz test i porównanie obu modeli. Może z tego powodu producenci w kolejnych rocznikach, coraz częściej odchodzą od matryc 100/120Hz.

A to ciekawe ?! Piszesz, że Twój TV 46Z5500 ma matrycę 50 HZ ?!!! To bzdura. Ten model ma matrycę 100 Hz. Dlatego nie smuży przy oglądaniu sportu.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SORRY . Nawet 200 Hz. Wtedy takie były. To doskonały model i gratuluje. Ja tez mam 10 letniego 40EX710 ze 100Hz matryca i jest super.
 

Desverger

New member
Ale te 200Hz to pewnie jest Backlit Motion Rate, który np w Panasonicach ma zależnie od modelu 1400, 1600 lub 1800Hz ale nie jest to natywna częstotliwość odświeżania matrycy np 50, 60 lub 100 czy 120 Hz- to są inne pojęcia. Poniżej cytat z benchmark.pl:

"Co to jest współczynnik płynności obrazu?

Najbardziej precyzyjnym sposobem określania płynności obrazu jest podanie częstotliwości odświeżania matrycy (np. 50/60 Hz lub – lepiej – 100/120 Hz). Przez długi czas producenci tak właśnie robili, ale od kilku dobrych lat zamiast tego często stosują „współczynnik płynności obrazu”, który teoretycznie odpowiada na to samo pytanie, ale dla konsumenta jest to utrudnienie przy dokonywaniu wyboru. Dlaczego?

Ponieważ „współczynnik płynności obrazu” to określenie marketingowe i poszczególni producenci stosują własne nazewnictwo ze swoją numeracją. W specyfikacji można więc znaleźć na przykład informację o Motionflow XR 800, Backlight Motion Rate 400 czy Pixel Quality Index 2400, ale nie można ich ze sobą porównywać i stwierdzić na przykład, że trzeci telewizor oferuje trzy razy większą płynność niż pierwszy. Są to tzw.:
Technologie odświeżania - najpopularniejsze z nich to:

Active Motion w telewizorach Sharp
Backlight Motion Rate (BMR) w telewizorach Panasonic
Clear Motion Index (CMI) w telewizorach Thomson
Motion Clarity Index (MCI) w telewizorach LG
Motionflow XR w telewizorach Sony
Perfect Motion Rate (PMR) w telewizorach Philips
Picture Performance Index (PPI) w telewizorach Thomson, TCL i Philips
Picture Quality Index (PQI) i Clear Motion Rate (CMR) w telewizorach Samsung

Czy „współczynnik płynności obrazu” jest zatem bezużyteczny? Odpowiedź brzmi: niekoniecznie. Jest przydatny, choć wyłącznie przy porównywaniu kilku modeli tego samego producenta (a przynajmniej producentów stosujących to samo nazewnictwo).
Przykładowo: chcąc kupić dobry telewizor do sportu, który zaoferuje pierwszorzędną ostrość obrazu przy dynamicznych akcjach, lepiej wybrać model, który w specyfikacji ma podany współczynnik płynności obrazu PQI 2500 niż PQI 1300 (przy czym akurat PQI wykracza poza samo odświeżanie).

Co oznacza współczynnik płynności obrazu?

Zawsze odpowiada on na pytanie o to, jak dobry ruch na ekranie jest możliwy do osiągnięcia, ale sposób, w jaki jest on wyliczany, jest różny dla różnych producentów. Dla przykładu w PQI stosowanym przez firmę Samsung i PPI Philipsa bierze się pod uwagę typ ekranu, rozdzielczość, jasność i kontrast. Z kolei Motionflow XR i Intelligent Frame Creation (u Panasonica można zauważyć zapis: Backlight Motion Rate z IFC) to nazwy technologii polegających na dodawaniu dodatkowych „klatek”, aby obraz wydawał się płynniejszy.

Podsumowując: współczynnik płynności obrazu informuje użytkownika o tym, jak ostry może być obraz na ekranie dzięki technologiom upłynniania ruchu. Niezależnie od różnych nazw zasada zawsze jest ta sama: im wyższa liczba, tym wyższa płynność – jeśli więc to ona jest dla nas priorytetem, wiadomo przynajmniej czym się sugerować.

Przynajmniej w teorii, bo okazuje się niestety, że ze względu na branie pod uwagę wielu różnych czynników „współczynnik płynności obrazu” staje się „współczynnikiem jakości obrazu” i jest tak naprawdę określeniem typowo marketingowym. Jeśli jednak producent nie podaje częstotliwości odświeżania matrycy (co wciąż jest najbardziej precyzyjnym sposobem określania płynności, jakiej można się spodziewać), to jakoś trzeba sobie radzić…

Czyli jak widać to jet trochę chwyt marketingowy i najważniejsze jest natywne odświeżanie matrycy. Nie masz 100Hz matrycy a masz 50Hz z 1800Hz BMR - to pomoże ale nie zastąpi 100Hz matrycy. Fizyki nie przeskoczysz. Tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
SORRY . Nawet 200 Hz. Wtedy takie były. To doskonały model i gratuluje. Ja tez mam 10 letniego 40EX710 ze 100Hz matryca i jest super.

Mój SONY ma matrycę 50/60Hz. Mylisz częstotliwość pracy matrycy z działaniem upłynniacza (MOTIONFLOW 200HZ), którego swoją drogą ustawiam na wartości pośrednie bo nie lubię efektu teatru.
 
Do góry