Problem z rozszerzoną paleta barw REC.2020

Peter_Ch

New member
Witam wszystkich

Nie wiem czy to dobry dział bo problem dotyczy 3 sprzętów czyli video, audio i konsoli

Mam mały problem z rozszerzoną paleta kolorów REC.2020 więc może zacznę od listy sprzętu jaki posiadam

TV Panasonic TX-65DX900
Amplituner Onkyo TX-NR 686
Konsola android TV (zastępująca kiepski smart tv firefox panasonica) Nvidia Shield wydanie 2017
Głośniki Klipsch R-620F - na razie tylko przód ale w przyszłości rozbuduję to do Dolby Atmos

Przy podłączeniu Nvidii prosto do TV przez HDMI jestem w stanie uzyskać obraz HDR z rozszerzoną 10 bitowa (12 bitów tv chyba nie obsługuje bo to 2016 rok) paletą kolorów REC.2020 w 60Hz

Natomiast jeśli podłączam konsolę do telewizora poprzez amplituner, od razu spada mi paleta barw do REC.709 60Hz.

Mogę wymusić REC.2020 ale dostępne mam tylko 30Hz !

Jasna sprawa są standardy kabli HDMI by przesyłać metadane oprócz obrazu wiec kombinowałem na wszystkie sposoby z kablami 2.0 high speed i nic to nie pomogło, ostatecznie kupując dwa nowe kable w standardzie 2.1 (świadomie wiedząc że TV ma złącze 2.0a a Nvidia 2.0b więc kabel ma wyższy standard niż potrzeba) i ku mojemu zdziwieniu nic to nie zmieniło.

Dodam ze wszystkie 3 sprzęty maja najnowszy soft jaki dało się pobrać.

Ostatecznie poradziłem sobie podłączając konsolę prosto do TV by uzyskać to co chciałem a kolejnym kablem HDMI z drugiego gniazda w TV z powrotem do Onkyo tak by mieć sterowanie CEC i by działał mi 1 pilot od Nvidii na wszystko.
Oczywiście tą metodą nie jest transmitowany dźwięk więc dodałem dodatkowo kabel optyczny z TV „optical out” do Onkyo „optical in” i póki nie mam jeszcze pełnego zestawu głośników Atmos niby jakoś działa.

Jak dokupię resztę głośników to muszę puścić dźwięk tak jak należy czyli poprzez HDMI i wtedy znów po drodze będzie Onkyo które okroi mi paletę barw na REC.709, tak więc dylemat albo wysokiej jakości obraz albo wysokiej jakości dźwięk - trochę bez sensu….

Poradźcie czy coś źle robię czy nie, bo kombinowałem różnymi kablami, i wszystkimi gniazdami HDMI w TV i w Onkyo i dalej to samo

Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Piotr
 
Ostatnia edycja:
Do góry