panasonic 32 LE 60 P fullhd ???

marianpower

New member
witam wszystkich jestem szczesliwym posiadaczem wyzej wymienionego telewizora i chcialem podzielic się interesujaca wiadomoscia.

podlaczylem dzisiaj telewizor do mojego komputera poprzez zlacze s-video(kostka ktora rozdziela sygnal na komponent. uruchomilem komputer i zacząłem sie bawic. nagle przez przypadek ustawila mi sie rozdzielczosc 1800x1000 krawedzie wtedy byly idealnie dopasowane do telewizora a gdy postanowilem to jeszcze podrasowac przesowajac suwaczek na 1920x1080 to tez smigalo wszytsko bez problemu tylko obraz byl troche obeciety z kazdej strony.
(pewnie fullhd wymaga wiekszego kineskopu ale doslownie mam wrazenie ze uciete bylo po 3-4 cm z kazdej strony gdyz nie bylo widac tylko paska startu na dole)
standardowo pisze ze telewizor ma charakterystyke
http://www.e-cyfrowe.pl/telewizory/p...cd-p-5165.html

czy ktos juz sprawdzal swoj telewizor??
czy to mozliwe ze telewizor ktory kosztuje 2000zł ma fullhd??

z niecierpliwoscia czekam na wasze odpowiedzi
 

marianpower

New member
czemu nikt nie odpisuje?? widzialem pare zdjec gdzie panasonici byly podlaczone pod komputery wiec w czym problem??

naprawde nikt nie jest w stanie odpowiedziec mi na pytanie czy to mozliwe??
w mojej kolekcji filmow mam shecka 2 epoke lodowcowa 2 orac nowego bonda i musze powiedziec ze robi to na mnie ogromne wrazenie gdyz ogladam filmy na max rozdzielczosci tv czyli 1800X1000 i wyglada to bajecznie!!
 

Piotr1303

New member
marianpower napisał:
.... nagle przez przypadek ustawila mi sie rozdzielczosc 1800x1000 krawedzie wtedy byly idealnie dopasowane do telewizora a gdy postanowilem to jeszcze podrasowac przesowajac suwaczek na 1920x1080 to tez smigalo wszytsko bez problemu tylko obraz byl troche obeciety z kazdej strony...

Nie bardzo wiem gdzie tu sensacja otóż TV 32 lx 70 p też w ten sposób się zachowuje i to już wiedziałem przy pierwszych zabawach z podłączonym kompem ale jest pewien myk co innego karta wkopie a co innego wyjście w urządzeniach. Jedno jest pewne nie wiem czy jest to pełne hd. Polega to pewnie na tym, że z procesora też da się wyżyłować więcej niż to jest zapisane w specyfikacji. Pewne tryby emulacji są bardzo złudne.
Tak naprawdę ekran cały się mieści w ustawieniach 1808x1028. Może ktoś wie jak to właściwie jest? Gdzieś wyczytałem, że jeżeli rozdzielczość się nie mieści w ekranie to oznacza że TV nie obsługuje tej rozdzielczości a tylko ją emuluje.
A propos w powyższej rozdzielczości mój Panasonic chodzi w 1080/60p a Twój nie - ale to już tak z próżności chyba się nie obrazisz ?
 

SlawekR

New member
To zwykłe skalowanie w dół, bez cudów. Matryca ma okresloną rozdzielczość, a wciskania większej ilosći punktów w rozdzielczość natywną panela to zwykła interpolacja i nic więcej. Ale nie oznacza to że zaraz mamy ten panel nazywać full HD.

Posłużę się tu obrazowym przykładem. To że do samochodu mającego 4 siedzienia zmieści się z 8 osób na siłę, nie oznacza zaraz że mamy ten samochód nazywać autobusem :D:D:D.
 
Do góry