Owady w panasonic 65fx700

sato4

New member
Witam niedawno zakupiłem w/w telewizor nie cudo ale dla mnie wystarczający niestety po 3 tygodniach zauważyłem na środku panelu czarną "kropkę" myślałem że zabrudził mi się panel ochronny ale nie. Po dokładnym przyjrzeniu się zabrudzenie wyglądało jak muszka owocówka pomiedzy taflą ochronną a panelem. Po kilku dniach nie 1 a 3 i jedna biała kropka tą jak zawieszony piksel. Udałem się do sklepu oddać w ramach rękojmi (media markt) i tu schody najpierw zostałem poinformowany że nie wykupiłem dodatkowego ubezpieczenia później że tak dużych telewizorów nie przyjmują tylko żebym wezwał sobie serwis do domu. Po "przypomnieniu" o instutucjach Rzecznik Praw Konsumenta i Sąd telewizor został przyjęty. Pomimo wybrania opcji "wymiana urządzenia" po 2 tygodniach po dłuższej rozmowie uzyskałem informacje że telewizor jest w serwisie w naprawie gdzie stwierdzono zanieczyszczenie ciałami obcymi faktycznie były to owocówki nic o białym pikselu. Pierwszy raz usługa za darno kolejne płatne oczywiście to nie ich wina taka jest konstrukcja telewizora że muchy do niego wchodzą. Moje pytanie czy to normalne że muchy teraz latają po telewizorach? mam jeszcze 2 inne telewizory i takiego problemu nie mam. Czy komuś się to przytrafiło? Fakt mieszkam w domu jednorodzinnym na obrzeżach miasta ale much w domu nie hoduję. Czy to wada konstrukcyjna czy tylko mojego egzemplarza? Pani z działu reklamacji że to nie ich problem nie jest to wada fizyczna mogę podać ich do Sądu.
 

sato4

New member
A oto w załączniku stanowisko Panasonic Service Center o rzekomych muchach które znajdowały się pomiędzy panelem LCD a panelem ochronnym
 

Attachments

  • 20190916_112950~2.jpg
    20190916_112950~2.jpg
    453,2 KB · Wyś: 119

dmk84

New member
No niestety technologia tak ma a Panas wybrnał z tej sytuacji że zaznaczył że obudowa nie jest hermetyczna i coś tam się może dostać. Pewnie wszelakie pomiary emisji kurzu itp nie uwzględnialy muszek ale faktycznie są okresy że jest ich multum. Cieszyć się że pierwsze czyszczenie gratis a później postarać się o jakieś zabezpieczenie. Np wykleic okolice otworów specjalnymi taśmami przeciw owadom, one lubią szczególnie noc, otwarte okno i promieniowanie z tv tzn światło.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Łaskę zrobili, a gawedż się cieszy. Co za czasy.
Bubel konstrukcyjny i tyle.
Ciesz się, bo zima się zbliża, ale przygotuj się na lato i oklej tv taśma z Tesco, bo znowu naleci Ci much pod ekran.
Śmiech na sali jak jesteśmy traktowani.
 
Ostatnia edycja:

sato4

New member
Tak z ciekawości rozmawiałem z Rzecznikiem Praw Konsumenta i poinformował mnie że prowadził podobną sprawę ale dawno temu na początku wchodzenia paneli LCD. Wina była po stronie producenta.
Jak to polak po wszystkim przeglądałem się telewizorom w sklepach i modele panasonica 600 i 700 posiadają przerwy pomiedzy ramką obudowy a "szkłem" ochronnym jakby nie było ono przyklejone do ramki z resztą po lekkim dotknięciu wygina się jak szalona. U konkurencji tego nie widziałem. W domu mam inne telewizory i takiego problemu nie ma mało tego mam starą plazme panasonica w garażu i żadnych problemów z obrazem pajęczyny są za tylną obudową ale nie z przodu.
Najgorsze że w naszym kraju winna za błędy firmy spadają na konsumenta.
Przyjdzie mi telewizor silikonem uszczelnić ;)
 

sato4

New member
Grubo bo miesiącu oczekiwania fochu Pani z MediaMarkt że jak śmiałem składać reklamację telewizor wrócił - została wymieniona matryca. Dalej uważam że to wada konstrukcyjna zobaczy się na wiosnę jak owady się obudzą.
 

sato4

New member
.............w tym miejscu garść przekleństw bo po uruchomieniu telewizora stwierdziłem zawieszony świecący na niebiesko piksel....i cała procedura reklamacji na nowo.....Pani z MediaMarkt znowu z ironicznym uśmieszkiem stwierdziła że sam chyba psuje telewizor i miała wiele do powiedzenia żeby tylko nie przyjąć reklamacji....zmuszony byłem znowu użyć zaklęć w formie Sąd, Rzecznik....co by człowiek zrobił bez znajomości magii....co nie zmienia fakty że na 3 miesiące 2 w serwisie
 
Do góry