Panasonic TX-50EX700E - czarne plamy w ciemnych sceneriach

DeltaMachine

New member
Hej,

Mam taki problem, że podczas oglądania niektórych filmów, zdarza się, że czerń pojawia się w postaci czarnych plam pikseli. Kalibrowałem telewizor i ogólnie podoba mi się jego obraz, ale niestety w niektórych filmach widzę, że czerń jest "skruszona? "crushed black? ;) Są czarne plamy w niektórych scenach widoczne na ekranie. Kiedy podbijam jasność wtedy jest lepiej, ale znowu wtedy w jaśniejszych scenach jest za jasno. RGB standardowe żadne tam full.
 

strazakp

Banned
Hej,

Mam taki problem, że podczas oglądania niektórych filmów, zdarza się, że czerń pojawia się w postaci czarnych plam pikseli. Kalibrowałem telewizor i ogólnie podoba mi się jego obraz, ale niestety w niektórych filmach widzę, że czerń jest "skruszona? "crushed black? ;) Są czarne plamy w niektórych scenach widoczne na ekranie. Kiedy podbijam jasność wtedy jest lepiej, ale znowu wtedy w jaśniejszych scenach jest za jasno. RGB standardowe żadne tam full.

Poradziłes sobie jakoś z tym problemem? Pytam bo mam to samo co odpisałeś w moim Panasonic 58dx700.
 

strazakp

Banned
Jeszcze nie wiem na 100% (testuje) ale chyba rozwiązałem ten problem. Coś mi się wydaje że problem był w kablu hdmi który łączy mój dekoder z tv.
Zanim zmieniłem kabel odpaliłem tv z naziemnej i szukałem tej pikselozy i nie znalazłem jakoś. Wtedy pomyślałem że to może być kabel hdmi. Zmieniłem kabel bo miałem inny w szufladzie i teraz sprawdzam po kanałach i pikselozy nie widzę jakoś.
 
Do góry