Dx701 nie włącza się 😒

rudy74

New member
Witajcie, mam problem z tv który to nie włącza się. Przy prubie włączenie go jedyna reakcją jest to że miga czerwona dioda 10 razy. A wszystko zaczęło się jakieś 2 tygodnie temu, podczas oglądania zaczęły dziać się cyrki z obrazem który to gubił ostrość jak i tak w połowie ekranu pojawiły się kolorowe paski. Wystarczyło zrobić off /on i wszystko wróciło do normy, a teraz problem pojawił się ponownie z tym że po off /on tv się włączył się bez obrazu był tylko głos a po ponownym off/on kaput jedyna reakcja jest tylko miganie czerwonej doliody. Czy to matryca padła?
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak matryca ? Płyta główna lub tcon ale stawię na płytę - tutaj trzeba szukać usterki , Tv na gwarancji jeszcze ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Gwarancja skończyła się w luty

Ilu calowy ? Nie ważne zresztą , jak masz trochę wprawy , połóż go na równej powierzchni ( większy stół itp ) odkręć tylną obudowę , zdejm ją ale przy zdejmowaniu sprawdż czy nie są kable do tej obudowy jakieś przymocowane po winne być na pinach ale lepiej sprawdzić czy nie ma żadnych kabli , następnie odłącz taśmę która idzie od płyty do tcona i podłącz do gniazdka i włącz i sprawdz co będzie się działo z diodą ? jak będzie taki sam efekt to oznacza że wina jest w płycie , chociaż moim zdaniem stawiłbym na płytę , tcon/ logika obrazu jest na wyjściu od płyty , co płyta wysyła do tcona to on to wyświetla
 
Ostatnia edycja:

rudy74

New member
Był fachman podrapał się po głowie i powiedzal że tv trzeba do autoryzowaneg servis, że 10 mrugnięc diody oznacza kod błędu uszkodzonia tv.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Był fachman podrapał się po głowie i powiedzal że tv trzeba do autoryzowaneg servis, że 10 mrugnięc diody oznacza kod błędu uszkodzonia tv.

Normalne aby było coś innego , jak piszę tobie co jest uszkodzone to jeszcze serwisanta wzywasz , odkręć tylną obudowę , sprawdz jaki model płyty idzie , poszukaj w necie po modelu płyty kup zamów przyjdzie i wymienisz , Chyba że nie potrafisz ? to inna bajka
 

rudy74

New member
Normalne aby było coś innego , jak piszę tobie co jest uszkodzone to jeszcze serwisanta wzywasz , odkręć tylną obudowę , sprawdz jaki model płyty idzie , poszukaj w necie po modelu płyty kup zamów przyjdzie i wymienisz , Chyba że nie potrafisz ? to inna bajka

Zrobiłem jak napisałeś, dioda dalej mruga a po wpisaniu w Google typu płyty głównej zero trafień. Może podał byś namiary na jakiś sklep? Na płycie takie oznaczenie jest TX/A1ZFVE1
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zrobiłem jak napisałeś, dioda dalej mruga a po wpisaniu w Google typu płyty głównej zero trafień. Może podał byś namiary na jakiś sklep? Na płycie takie oznaczenie jest TX/A1ZFVE1

Zrób zdjęcie tej płyty postaraj się zrobić wyrażną fotkę i wyślij mi na emaila : eurokarol@onet.pl

Zobacz czy jest gdzieś takie coś oznaczenie to jest przykład innej płyty TNPH1147 1A ?
 
Ostatnia edycja:

rudy74

New member
Zrób z niej fotkę z całej płyty i wyślij mi albo tutaj wrzuć , muszą być dodatkowe oznaczenia
Podaj jeszcze dokładny model tv ?
Model to TX 50 dxu701 a fotki będę mógł przesłać dopiero jutro, jestem po za domem. Jaki może być koszt zakupu płyty głównej?
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Model to TX 50 dxu701 a fotki będę mógł przesłać dopiero jutro, jestem po za domem. Jaki może być koszt zakupu płyty głównej?

Poszukam i może znajdę coś a koszt ? jak się domyślam 150 - 250 zł ? orientacyjnie
Jak szuka się części to po modelu płyty podałeś oznaczenie ale powinno jeszcze być dodatkowe ,musiałeś przeoczyć bo powinno być , a drugi sposób po wyglądzie płyty ale jak w/w sprawdz dokładnie płytę i musi być dodatkowe oznaczenia bo to nie możliwe aby nie było
 
Ostatnia edycja:

rudy74

New member
Poszukam i może znajdę coś a koszt ? jak się domyślam 150 - 250 zł ? orientacyjnie
Jak szuka się części to po modelu płyty podałeś oznaczenie ale powinno jeszcze być dodatkowe ,musiałeś przeoczyć bo powinno być , a drugi sposób po wyglądzie płyty ale jak w/w sprawdz dokładnie płytę i musi być dodatkowe oznaczenia bo to nie możliwe aby nie było

Możliwe że coś przeoczyłem, piszesz o cenie nowej płyty czy używanej?
 

rudy74

New member
Okazało się że tv jest spalony po burzy, oprucz uszkodzonej płyty głównej do wymiany jest również zasilacz, a najleprze jest to że przepiecie poszło przez kabel od anteny a że z używanymi częściami jest problem a właściwie ich brak bo naprawa na nowych jest nie opłacalna bo już sama płyta główna kosztuje prawie 900 zł to tv poszedł na złom.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Okazało się że tv jest spalony po burzy, oprucz uszkodzonej płyty głównej do wymiany jest również zasilacz, a najleprze jest to że przepiecie poszło przez kabel od anteny a że z używanymi częściami jest problem a właściwie ich brak bo naprawa na nowych jest nie opłacalna bo już sama płyta główna kosztuje prawie 900 zł to tv poszedł na złom.

A po co na złom ? ja bym kupił od ciebie go , chyba że już wywaliłeś ?
 
Do góry