prośba o poradę- panasanic 50cx700

Kemotm

New member
Witam.
Jestem nowym forumowiczem i potrzebuję porady w związku zakupem nowego tv.

Rozważam następujące modele:
- LG 50UK6500
- Philips 50PUS7303
- Panasonic 50cx700

Ten ostatni to starszy sprzęt sprzedawany w 2014-15 roku ale ze specyfikacji wynika że ma bardzo dobra matrycę (120Hz, wysoki kontrast). Można go jeszcze kupić w internecie po całkiem niezłych pieniądzach (ok.1800zł). Pytanie czy warto kupić taki starszy model? Czy będzie odstawał czymś od wspomnianego Philipsa i LG które są telewizorami z nowszej serii. Nie ma np HDRu. Co ogólnie sądzicie o LG 50UK6500 i Philips 50PUS7303?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najsłabszy z nich to Panasonic.
Miał połowę gorszą czerń niż poprzednik.
Do tego jeszcze najsłabsze aplikacje.

Z pozostałych dwóch Philips ma zdecydowanie mniejsze możliwości, przy duże szerszych możliwościach multimedialnych.
Philips 50PUS7303 dla niebieskich masz za 2199 zł
Kalibracja gratis
Wtyczki gratis
Dostawa gratis

LG 50UK6950 za 1950 zł z pakietem
 

Kemotm

New member
Czyli LG ma największe możliwości jeśli chodzi o jakość obrazu? Dobrze rozumiem? A ten LG i Philips to dobre typy w tych pieniądzach czy polecacie jeszcze coś innego? Co to znaczy "Philips 50PUS7303 dla niebieskich masz za 2199 zł "?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja niedawno kupowałem LG 55UK6470 i nie narzekam. Dźwięk ok., obraz również bdb. Z bajerów rzadko korzystam, ale wszystko chodzi w miarę szybko i się nie zacina.

Są rzeczy na które mozna zwrócić uwagę przy zakupie jak np:
1. Podświetlenie Edge LED (krawędziowe) czy Direct LED (równomierne)
2. Matryca VA (niby lepszy kontrast i czerń) czy IPS (lepsze kąty widzenia)
3. Bajery typu: Local Dimming, Pur Color czy HDR

W tej klasie TV raczej ciężko o coś w rzeczywistych 100 Hz. Te rzeczy o których pisałem wyżej, to często też tylko dane papierowe, bo ciężko zauważyć różnice. W moim jest matryca IPS i żeby kąty były jakieś super jak to miałem w starej plaźmie, to nie jest. Bajery też często wyłaczamy, bo obraz staje się mniej naturalny. A i mam podświetlenie Direct LED, a w prawym rogu wydaje mi się jakby było słabiej doświetlone. Tak więc jak się trafi. Na minus na pewno jakośc wykonania, bo jak nawet przecieram ekran szmatka to się boję że wypadnie. Mam wrażenie jakby pleksa była wprawiona w ramki, które jeszcze przy nacisku się odginają. Ogólnie TV spoko i nie żałuje zakupu, chociaż wizualnie z zewnątrz bardziej mi się Samsung podobał.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Jestem nowym forumowiczem i potrzebuję porady w związku zakupem nowego tv.

Rozważam następujące modele:
- LG 50UK6500
- Philips 50PUS7303
- Panasonic 50cx700

Ten ostatni to starszy sprzęt sprzedawany w 2014-15 roku ale ze specyfikacji wynika że ma bardzo dobra matrycę (120Hz, wysoki kontrast). Można go jeszcze kupić w internecie po całkiem niezłych pieniądzach (ok.1800zł). Pytanie czy warto kupić taki starszy model? Czy będzie odstawał czymś od wspomnianego Philipsa i LG które są telewizorami z nowszej serii. Nie ma np HDRu. Co ogólnie sądzicie o LG 50UK6500 i Philips 50PUS7303?


Może opiszesz wrażenia z użytkowania nowego TV ?
 
Do góry