TH-65PF12EK czy warto?

Tomeks1992

New member
Witam, to mój poerwszy temat na forum :)
Co sądzicie o TH-65PF12EK, mial ktoś z Was styczniść z tym telewizorem, a właściwie monitorem?
Pytanie czy warto go kupić, czy lepiej dozbierać na oleda?
Tego Panasonica mogę kupić za 500£, do oleda misial bym zaoszczędzić kolejne 500£.
 

Vonorlik

New member
w styczniu wymieniłem technologie Plazmy (Panas v60) na Panas FZ950 OLED, i z wielką przykrością muszę powiedzieć, że OLED zamiótł mocno Plazmę pod dywan, lecz nie ma na rynku QLeda czy innego Leda, który by porobił to samo z Plazmą... masz kasę bierz OLED !
 

Alf2

New member
Wykonałem identyczny krok kilka miesięcy temu i mam identyczne zdanie. Dozbieraj do Oleda, bo będzie niedosyt...
 

muchaone1

New member
nie dajcie się zwieść pozorom/trollom PLAZMA WIECZNIE ŻYWA! a zaoszczędzone kilknanście tysi pojechać z dziewczyną na malediwy-wiele orgazmow gwarantowane-oled ci tego nie zapewni :D
 

Tomeks1992

New member
Ostatecznie udalo mi się kulić model TH65PF9 za 100 funtów, jestem zadowony, obraz jaśniejszy od LG 50pb690V, czerń rowniez lepsza, za to kolory odrobine mniej nasycone, moze to kwestia ustawień, niestety w tym modelu są tylko podstawowe ustawienia. Jakiś pomysł? Procesor obrazu pomógl by tutaj? Moim zdaniem zbyt duzo jest koloru zielonego, szczególnoe widać to na twarzach. Swoją drogą telewizor jest bardzo cięzki, 74Kg wagi :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, kalibracja pomoże, ale będzie dużo droższa od samego telewizora.
Pobór energii też chyba będzie więcej kosztował niż sam ekran...
 

Tomeks1992

New member
Koszty energii nie są wcale takie wielkie, pobor mocy to 730W, ale tylko gdy wyświetlane jest białe tło, mysle że podczas normalnego oglądanie jest o okolo połowe mniejszy.
Kiki czy mógł byś polecić jakiś procesor?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Tu masz ustawienia, które mogą się sprawdzić przy wyświetlaniu materiału w ciemnym pomieszczeniu:
Picture menu: Cinema
Picture: 12
Brightness: 3
Color: 1
Tint: 0
Sharpness: 0
Color temp: Warm
Color management: Off

Advanced settings: On
Black extension: 0
Input level: 0
W/B High R: 0
W/B High B: 4
W/B Low R: 0
W/B Low B: 6
AGC: Off

Poeksperymentuj, może poszukaj czegoś jeszcze w sieci. Weź jednak pod uwagę, że TV swoje lata ma i panel może być już nieco wymęczony. Może być ciężko osiągnąć ideał ;)
 

Tomeks1992

New member
Dziekuje za ustawienia, sprawdze je jak wrócę do domu.
Panel ma przepracowane okolo 9000h więc to nie dużo biorąc pod uwage rocznik, wypaleń absolutnie brak, ale z tego co wiem w Panasonicach po pewnym czasie czern ulega pogorszeniu, jest to celowy zabieg producenta, rzekomo w celu ochrony panelu, wystarczy wymienić lub przeprogramować jeden z układow, jako że jestem elektronikiem spróbuje z tym powalczyć
 
Do góry