Panasonic TX-P50GT60E pstrykający przekaźnik?

Undziak

Member
Witam,
od paru miesięcy zauważyłem, że od czasu do czasu słychać tak jakby włączenie i wyłączenie przekaźnika (?). To taki sam odgłos jak się włącza i wyłącza TV.
Jak wyłącze TV, to po powiedzmy po pół godzinie coś pstryknie (jakby się wyłączył), potem znów po jakimś czasie. Wcześniej tego nie miałem.
Pod TV mam podłączony BlueRay, mały komputer (on jest często włączony lub uśpiony). Kiedyś wyjmowałem wszystkie kable HDMI, antenowy itp i też to było.
Nie wiem, czy to można naprawić, czy trzeba, czy powinienem rozmyślać na nowym TV. Szkoda, bo obraz ciągle dobry (kupiony w 2014) a to co obecnie w sumie dyskusyjnie lepsze.
Pozdrawiam
 

Zulus

Member
Może masz włączoną opcję informowania o znalezieniu nowego kanału? Wiem, że kiedyś słyszałem jakieś dźwięki właśnie przy włączonej opcji. Wyłącz ją! Ona dostępna jest w menu strojenia satelity, czy dvb-t . Wyłącz informację o nowym kanale. To jedna z możliwości, nie wiem czy trafiłem dobrze heh. Może to zupełnie inny powód.
 

muchaone1

New member
mam dokładnie ten sam modeli "pstryka" od nowości-wydaje mi się,że to jakiś przekaźnik mający na celu obniżenie zuzycia prądu w trybie głębokiego uśpienia-generalnie nic niepokojącego. nawet był ten temat kiedyś poruszany-wszystko w normie, nie przejmować się i cieszyć obrazem!
 
Ostatnia edycja:
Do góry