Firma Panasonic prezentuje telewizory Ultra HD LCD - linia 2019 .

Big-Apple

New member
Hmm jakieś są rozbieżności w informacji, chyba displayspecyfications.com się myli. W internetach piszą, że...

GX940 75" to największy i najwyższy model LCD - VA 120Hz z procesorem z OLED-ów HCX PRO.
GX900 43", 49", 55", 65" - IPS 120Hz
GX800 40", 50", 58", 65" - VA 120Hz
GX700 40", 50", 58", 65" - VA 60Hz

Czyli wbrew opiniom LCD ma się całkiem dobrze. Fajnie, że Panas daje wybór między IPS a VA.


EDIT:
Seria GX900 na IPS nie będzie dostępna w Polsce.


GX800 40", 50", 58", 65" - VA 120Hz nie 120 a 60hz. Vicent z hdtvtest potwierdza.


https://youtu.be/H3KS9PohJHY?t=191
 

pawelbrz

New member
Jestem ciekaw ile w tych 120hz w różnych TV LCD prawdy. To, że elektronika daje rade przetworzyć 120hz niczego jeszcze nie oznacza. Czytałem kiedyś test monitora lcd 75hz...z parametrów podawanych przez producenta matrycy po wykonaniu obliczeń wynikało, że daje rade max pięćdziesiąt kilka hz wyciągnąć. Później zaczynają się zabawy z tzw dopalaniem pikseli czyli podnoszeniem napięcia sterowania pikselami ponad dopuszczalne przez producenta by przyspieszyć ich przełączanie i okazuje się, że po paru latach matryce lecą.
Technologia LCD ma swoje ograniczenia i moim zdaniem powoli się kończy.
Twierdze, że dobra matryca 60hz z porządnym upłynniaczem daje wystarczającą płynność i potrafi dać lepsze efekty niż byle jakie pseudo 120hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie doskonale dają radę plus wspomaganie, dlatego dominują już matryce 60 hz nawet w wysokich modelach.
 

strazakp

Banned
Właśnie doskonale dają radę plus wspomaganie, dlatego dominują już matryce 60 hz nawet w wysokich modelach.
ooooo! wreszcie jakas pozytywna opinia nt Panasonica ;-)
Potwierdzam...60Hz w Panasonic daje rade.
Właśnie padła decyzja zmiany juz prawie 3letniego 58dx700 na nowy 58gx810. Mam nadzieje ze nowe technologie (m.in Procesor, HDR10+, Dolby Vision itp) sprawia ze zauwaze roznice na plus wzgledem dx700
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Właśnie padła decyzja zmiany juz prawie 3letniego 58dx700 na nowy 58gx810.
Nowy ? Chcesz wymienić model przeznaczony na rok 2016 na model przeznaczony na rok 2019. Może poczekaj trochę. Firmy japońskie wypuszczają nowe modele (w tym przypadku na rok 2020) zawsze trochę wcześniej niż firmy koreańskie.
 

strazakp

Banned
Nowy ? Chcesz wymienić model przeznaczony na rok 2016 na model przeznaczony na rok 2019. Może poczekaj trochę. Firmy japońskie wypuszczają nowe modele (w tym przypadku na rok 2020) zawsze trochę wcześniej niż firmy koreańskie.
OK, tylko że zawsze te najnowsze wypusty są w dosyć wysokich cenach i wątpię by nowy na 2020 r odpowiednik 58gx800 kosztował w okolicy 3000 zl
Moze faktycznie się wstrzymam
 

bielikk

New member
Bez reklam
ooooo! Wreszcie jakas pozytywna opinia nt panasonica ;-)
potwierdzam...60hz w panasonic daje rade.
Właśnie padła decyzja zmiany juz prawie 3letniego 58dx700 na nowy 58gx810. Mam nadzieje ze nowe technologie (m.in procesor, hdr10+, dolby vision itp) sprawia ze zauwaze roznice na plus wzgledem dx700

panowie tak nie można - tv wymienia się co roku a nie co trzy lata !!!! ;-)
 
Do góry