"Wydobywanie" nagrań z dysku z tv Panasonic

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Kiedyś w tym wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html (post #44)
opisałem na podstawie modelu DT60 (z 2013r) metodę "wydobywania" czy też "zgrywania" przez sieć z dysku na komputer. Topic był założony w innej sprawie, zgrywanie z HDD wyszło niejako przy okazji ;)

Pytanie: czy ktoś z szanownych forumowiczów stosuje ten sposób, czy działa w nowszych modelach Panasa? Może potwierdzi (lub zaprzeczy) użytkownik AX800, bo jestem lekko zainteresowany...

Pozdrawiam.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
W FX780 jest tak samo jak w DT60 tylko IP jest bardzo długi np: 192.168.178.39:7501/VIDEO-TVGA-H8649688c41b2396322dd43b0ab50e5d8469d91a79a2bb532f89bd8ab33276d74-5fb980db1c462127b84353b46b60083b00000001.
Też trzeba wyciąć -TVGA dla pełnej rozdzielczości.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@robertw222: dzięki za info. Można zatem domniemywać, że "tips" prawdopodobnie działa we wszystkich Panasach, które mają możliwość nagrywania na dysku, oraz streamingu do sieci. Oby ta funkcjonalność była obecna w nowych modelach jak najdłużej ;-)
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
@robertw222: dzięki za info. Można zatem domniemywać, że "tips" prawdopodobnie działa we wszystkich Panasach, które mają możliwość nagrywania na dysku, oraz streamingu do sieci. Oby ta funkcjonalność była obecna w nowych modelach jak najdłużej ;-)


Też tak uważam !!! jednak obecnie w adresie IP pliku zmienia się aż 40 ostatnich znaków w systemie liczbowo - literowym !
W DT60 znaki rosły w systemie liczbowym tzn. następny nagrany plik to +1 np. [FONT=&quot]192.168.178.40:7501/VIDEO-LV-H17-5711[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Fakt, w DT60 link jest bardziej czytelny, oraz można z niego nawet wywnioskować, ile razy było uruchamiane nagrywanie na dysku (pod warunkiem, że nie był w międzyczasie formatowany ;-) )

Z drugiej strony: w tej chwili zamiast żmudnego przepisywania z apki Panasonic TV Remote, do kopiowania linku używam na pececie Windows Media Player (gdzie ów link można podejrzeć/skopiować we właściwościach pliku), oraz na Androidzie apkę Bubble UPnP. Jeżeli te metody zadziałają w innych modelach Panasa, np. w FX780, format linku (w sensie bardziej lub mniej "czytelny", "skomplikowany") jest w sumie obojętny.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z drugiej strony: w tej chwili zamiast żmudnego przepisywania z apki Panasonic TV Remote, do kopiowania linku używam na pececie Windows Media Player (gdzie ów link można podejrzeć/skopiować we właściwościach pliku), oraz na Androidzie apkę Bubble UPnP. Jeżeli te metody zadziałają w innych modelach Panasa, np. w FX780, format linku (w sensie bardziej lub mniej "czytelny", "skomplikowany") jest w sumie obojętny.[/QUOTE]


W FX780 WIN10 w Windows Media Player niestety nie widzi we właściwościach adresu IP , natomiast apka Bubble UPnP wgrana do symulatora Androida Andy 47 umożliwia skopiowanie adresu IP.
apka Panasonic TV Remote 2 wgrana do Andy 47 niestety nie daje takiej możliwości .
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
W FX780 WIN10 w Windows Media Player niestety nie widzi we właściwościach adresu IP
Hm, na pewno? Mówimy o podglądzie właściwości danego pliku? Co prawda WMP (Win10) wyświetla z mojego DT60 "płaską" listę Wideo, tzn. nazwy plików nagranych na dysku są wymieszane z programami tv, ale dany plik można wyszukać znając jego nazwę. A we właściwościach tegoż pliku ładnie widać i można skopiować to o co nam chodzi.

P.S. Swoją drogą już od dawna zamierzam się trochę poćwiczyć emulatory Andka, jakoś nie mogę się zabrać. Ale to już całkiem OT, temat na inny temat ;-)
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hm, na pewno? Mówimy o podglądzie właściwości danego pliku? Co prawda WMP (Win10) wyświetla z mojego DT60 "płaską" listę Wideo, tzn. nazwy plików nagranych na dysku są wymieszane z programami tv, ale dany plik można wyszukać znając jego nazwę. A we właściwościach tegoż pliku ładnie widać i można skopiować to o co nam chodzi.

P.S. Swoją drogą już od dawna zamierzam się trochę poćwiczyć emulatory Andka, jakoś nie mogę się zabrać. Ale to już całkiem OT, temat na inny temat ;-)




Posprawdzałem , powłączałem dodatkowe ustawienia : SIEĆ/USTAWIENIA POŁ. SIEC./SERWER DLNA/WŁĄCZONY i SIEĆ/USTAWIENIA UDOST. PLIKÓW/WŁĄCZONY
i faktycznie WMP (Win10) pokazuje we właściwościach danego pliku adres IP i w wersji jak w DT60 ''płaską'' listę. W moim przypadku jest to ponad 2800 kanałów z dwóch satelit (wyszukane kanały a nie lista główna) + nagrane pliki , więc dużo lepszą metodą jest [FONT=&quot]emulator Androida Andy 47 i użycie [/FONT][FONT=&quot]apki Bubble UPnP . [/FONT]
W Bubble UPnP natomiast mamy alfabetyczny wykaz nagranych plików , a nie jak nagrane na dysku . Tv Remote 2 również pokazuje pliki w ten sam sposób .
Konsekwencją tych ustawień jest wzrost zużycia prądu w standby do ok.20 watów. W DT60 jest tylko SIEĆ/USTAWIENIA POŁ. SIEC./SERWER DLNA/WŁĄCZONY i nie powoduje zużycia prądu pow. 0,5 wata dlatego aktywuję ww ustawienia tylko w czasie korzystania z tej funkcji.Prędkość pobierania plików jest w granicach 11-15 MB więc jest dość dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry