Panasonic TH-37PV8 wymiana na P42S30E

maniek21

New member
Witajcie.
Jestem użytkownikiem plazmy Panasonica o oznaczeniu TH-37PV8. Jest to telewizor HD Ready z matrycą G11.
Sprawuje się dobrze, kolory są naprawdę dobre, czernie przyzwoite.
Ma przepracowane ok. 8000h.
Rodzice w domu używają modelu G30 (świetny).

Trafiła mi się okazja sprzedania PV8 i kupna w podobnej cenie modelu P42S30E.
Kusi mnie rozdzielczość FULL HD. Zazwyczaj nie widzę kratek na panelu HD Ready, ale czasami rzuca się w oczy, szczególnie podczas meczów widzę słabszą rozdzielczość. Po drugie telewizor (S30) jest nowszy, większy i zużywa pewnie mniej prądu, ale to akurat nieważne.

Martwi mnie brak antyrefleksu w S30 (tzn jest, ale podobno bardzo ubogi). W PV8 wydaje mi się, że jakaś powłoka występuje i radzi sobie nieźle, bo ekran coś tam odbija, ale lustra z niego nie da się zrobić. Nie chciałbym również by kolory były gorsze niż w PV (tryb kinowy jest super).
600Hz to ponoć marketing, PV8 przy 100Hz ma delikatne migotanie na jasnym tle, ale widać to rzadko i nie przeszkadza. Może w S30 jest lepiej?

Doradźcie czy warto iść w przód czy zostać przy serii TH (dosyć już starej jednak).
Na G30/GT30 nie bardzo mam fundusze, operacja ma być niedroga ;-)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz sprzedać lepszą i kupić gorszą?
Tym bardziej że ma 8 tyś godzin.

Chcesz wymienić to na Oled TV.
 

maniek21

New member
[/INDENTZ]
Chcesz sprzedać lepszą i kupić gorszą?
Tym bardziej że ma 8 tyś godzin.

Chcesz wymienić to na Oled TV.

Zaskoczyła mnie trochę ta odpowiedź powiem szczerze.
Wymiana na full hd to mniej postrzępionych krawędzi, czcionek itp. No i mam rozmiar większy.
Aż tak źle jest z tym S30?
Jakość UPC na PV8 jest bardzo dobra, świetne kolory, naturalność (trawa na boisku tak nie jarzy jak w nowszych), ale myślałem, że można lepiej.
Czy wymiana na G30 zamiast S30 już byłaby bardziej opłacalna?​
 
Ostatnia edycja:

maniek21

New member
Nie mogę edytować poprzedniego posta.
Jako dodatek napiszę, że obawiam się również czy matryca w nowych modelach nie migocze. Na PV8 rzadko to widzę, co najwyżej czasem mi boisko piłkarskie miga.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
maniek21, napisałeś, że masz okazję kupna w podobnej cenie modelu P42S30E. Nie dałbyś rady po prostu podjechać do sprzedającego i obejrzeć jak TV wyświetla to co Cię interesuje?
 

maniek21

New member
maniek21, napisałeś, że masz okazję kupna w podobnej cenie modelu P42S30E. Nie dałbyś rady po prostu podjechać do sprzedającego i obejrzeć jak TV wyświetla to co Cię interesuje?

Właśnie to zamierzam zrobić. Pojadę i porównam sobie.
Mam jeszcze na oku model G30E i zastanawiam się czy to nie po niego pojadę.
Martwi mnie ten moduł TNP, który lubi padać w G30E i telewizor się nie włącza potem.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie znam tematu TNP więc się nie wypowiem. Ale myślę, że skoro o tym czytałeś to możesz wziąć dwie rzeczy pod uwagę:
1/ jak często te moduły padają i jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat takie coś padnie w telewizorze, który i tak był już używany przez pewnie 6 czy 7 lat
2/ możliwość, że używany TV może zarówno paść w krótkim czasie jak i pracować jeszcze przez wiele lat :p
 

maniek21

New member
Nie znam tematu TNP więc się nie wypowiem. Ale myślę, że skoro o tym czytałeś to możesz wziąć dwie rzeczy pod uwagę:
1/ jak często te moduły padają i jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat takie coś padnie w telewizorze, który i tak był już używany przez pewnie 6 czy 7 lat
2/ możliwość, że używany TV może zarówno paść w krótkim czasie jak i pracować jeszcze przez wiele lat :p

No i tutaj myślę, że masz rację.
Tą PV8 też kupiłem używaną i prawdopodobieństwo, że padnie jest równie duże.
A jednak jak telewizor dotrwał te 7 lat to jest szansa, że dalej podziała.
Teraz tylko kwestia czy G30 czy S30 :-o
 

sodalit1990

New member
Znajomy posiada TX-P42G30E. Telewizor kupił w 2012 roku.Działa do tej pory bez usterki.
W G30 jest panel z filtrem antyrefleksyjnym . S30 nie ma filtra i odblaski będą duże.
 

maniek21

New member
G30 już niestety sprzedany, zostanie mi S30. Mam nadzieję, że nie będzie się dużo gorzej oglądać w dzień od starego telewizora. Pokój mam dosyć ciemny.
 

maniek21

New member
Na podsumowanie - kupiłem S20 (był bardzo tani) i wykonam mu jedynie gamma hack znany z niemieckiego forum (podnosi gamma z wartości 1.9 na ok.2.1, poprawiając odbiór obrazu.
Ogólnie - wszystko na plus, ale sam panel jest ciemniejszy niż PV8 (PV8 wygląda przy nim jak LCD - ładuje kolorami i kontrastem).
Natomiast rozdzielczość, płynność obrazu zdecydowanie S20 i o to mi chodziło.
Co do odbić - u mnie zero problemów, ale to pewnie przez okna od wschodu i średnio jasny pokój. Na pewno jakaś powłoka jest, nie jest to takie lustro jak w UT30.
Być może kiedyś wskoczę na poziom ST50.
 
Do góry