Zakup telewizora plazmowego w roku 2018

4d1k

New member
Dzien dobry,

Obecnie jestem w posiadaniu plazmy G30E.
Zastanawiam sie nad wymiana na lepszy model plazmy, np. TX-P50VT50E/VT30E.
W zasadzie zalezy mi na lepszej jakosci obrazu, czy ta jest wyraznie lepsza?
Oraz najwazniejsze pytanie, czy na ta chwile telewizory nowej generacji moga pochwalic sie lepsza jakoscia obrazu od juz, badz co badz wiekowej plazmy?

Obecnie kieruje sie ku opcji wyeksploatowania mojej obecnej plazmy do kompletnego zuzycia, a nastepnie zakupu tv nowej generacji. Czytajac troche na temat plazm zauwazylem, ze sa one wciaz popularne i zdaje sie, ze posiadaja niekoniecznie gorsza jakosc obrazu w porownaniu do oled?

Czy moglibyscie mi doradzic w tej kwestii?
Jaka droge obrac? :?
 

4d1k

New member
Chcialbym przeznaczyc, powiedzmy gdzies do 4 tys.
Widzialem, ze troche mniej mozna kupic TX-P55VT60E z przepracowanymi okolo 7 tys godzin.
Wielkosc telewizora to by bylo 50-60 cali.
Jestem fanem plazm, ale niestety minelo juz kilka dobrych lat od wypuszczenia najnowszego modelu, przez co nie wiem jak wypadaja plazmy z ostatnich produkcji w porownaniu do nowo wyprodukowanych tv...

Widze, ze OLED obecnie obecnie to koszt okolo 6 tys. I jedyna marka ktora go posiada, to LG, tak?
W takiej sytuacji, gdy lepiej zainwestowac w OLEDA anizeli kolejna plazme, mysle ze wstrzymam sie z zakupem do momentu gdy pojawi sie wiekszy wybor tego typu TV.
Byc moze poczekam za Panasoniciem.
Moj obecny TV jest na tyle sprawny, ze nie odczuwam "presji" na zakup nowego, skusic moglaby mnie jedynie plazma lub gdy mi doradzicie, ze nie ma to sensu, to OLED za jakis czas ;)
 
Ostatnia edycja:

maniek21

New member
Pytanie do autora tematu - jak u Ciebie trzyma się G30?
Pytam, bo pod wpływem okazjonalnego oglądania G30 u rodziny kupiłem sobie niedawno używaną plazmę starszej generacji (PV8). Zastanawiam się jednak nad pójściem wyżej, stąd pytam jak u Ciebie z trwałością sprzętu.
 

4d1k

New member
Bylbys niepowazny gdybys chcial kupic tv bez gwarancji , ktory w kazdej chwili moze sie zepsuc .
To plazma z 2013 roku..

masz racje, zakup pod wplywem emocji i checi posiadania choc jeszcze jednej plazmy, bylby nierozsadny...

Nie ma szans żadnych na Oleda.
Najbliżej w klasie cenowej to TCL 65DC760 za 4099 zł

W zwiazku z tym wstrzymam sie z zakupem, poczekam az technologia OLED troche potanieje, a narazie naciesze sie jeszcze swoja plazma

Pytanie do autora tematu - jak u Ciebie trzyma się G30?
Pytam, bo pod wpływem okazjonalnego oglądania G30 u rodziny kupiłem sobie niedawno używaną plazmę starszej generacji (PV. Zastanawiam się jednak nad pójściem wyżej, stąd pytam jak u Ciebie z trwałością sprzętu.

W tej chwili mam G30E, ma przepracowane 10 tys h i nie ma z nia najmniejszego problemu, co prawda ostatnio glosniej zaczela chodzic, ale rozkrecilem ja, przeczyscilem z kurzu (przez ten caly czas nigdy tego nie robilem) i juz jest ok :)
Oprocz tej plazmy jestem w posiadaniu S20E, dwa lata starsza, nie do konca wiem jednak ile ma przegranych godzin- rowniez nie ma z nia problemu.
Oprocz tego moj brat posiadal inny model plazmy, gdzies pomiedzy G30 a S20, nie pamietam jednak niestety jaki, oddal tesciom kilka lat temu, poniewaz doradzil kupno plazmy, ktora im niestety zepsula sie swiezo po utracie gw2arancji :sad:
Niestety nie wiem czy jest wciaz sprawna

Reasumuajac, moje dwie plazmy maja odpowiednio 6 i 8 lat oraz przepracowane ponad 10tys godzin i nie ma z nim (odpukac) zadnego problemu ;)
 

maniek21

New member
Moja plazma ma 8000h przepracowane, ale to 10-letni model 37PV8 i w sumie nie wiem dlaczego boję się przesiadki na P42S30E. Jakoś obawiam się, że może być bardziej awaryjna, te PV ponoć nie do zdarcia (prócz palących się płyt HDMI).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wymiana na inną jakość obrazu z kontynuacją jest wyraźnie określona . Albo LCD z FALD albo Oled TV.
 

tomcio1055

New member
Moja 42 calowa pv80 ma juz przepracowane 27000 godzin i nie chce sie zepsuc....Mialbym
pretekst do zmiany tv .W salonie 55vt30 przepracowane 7tys godzin ...I tez mysle o zakupie
ale 65 plazmy.Nie ma co ukrywac jakosc obrazu oleda powala ale do dzis nie poradzili sobie z wypaleniami vide jest tego troche na allegro(przepalonych oledow za dobra kase) jak sie pogrzebie...syn gra na ps4 w salonie po kilka godzin wieczorami i na plazmie nic sie nie dzieje ..kupujac tv za 10tysi chyba bym sie mozno wq...jak by mi jakies
rzczy z gier sie powypalaly dwa efekt szarpania w ruchu(stutter) od pierwszej generacji Oleda do najnowszej efekt wystepuje co do reszty mnie schamowalo do kupna oleda...i tak w 2019 bede poszukiwal plazmy w formacie 65 Vt 50 lub 60 a niech ma nalatane 8-10 tysi ..przeciez dla tych paneli to pestka.
 

yogibabo

New member
syn gra na ps4 w salonie po kilka godzin wieczorami i na plazmie nic sie nie dzieje ..kupujac tv za 10tysi chyba bym sie mozno wq...jak by mi jakies
rzczy z gier sie powypalaly
Ja mam nalatane przez 10 lat 24 tys. godzin i poza powidokiem z logo tvn24, które przebija kiedy jest jednolita, jednokolorowa powierzchnia wyświetlana, to sprzęt sprawuje się bez zarzutu. Model PY 85
 

pmedela

New member
Ja mam 10 letnią plazmę Samsunga PS50B551, 17700 godzin.
Obraz jaki był w pierwszym dniu, taki jest dzisiaj :)
Wytrwale szukam PS64F8500 lub PS64E8000.
Nic co oglądałem w sklepach nie dorównuje plaźmie, oczywiście OLED tak,
ale cena ponad 10000zł za 65" skutecznie chłodzi mój zapał :)
Przy odległości od ekranu 3m, przy 65" nie widać różnicy pomiędzy FHD a 4K, więc po co przepłacać :)
 
Do góry