Przesyłanie bez kabla oglądanego na laptopie filmu z internetu do Tx-58ex703e

Stanley

Member
Bez reklam
Spróbuj użyć funkcji Dublowanie (tzw. screen mirroring), o ile Twój laptop ją posiada. Telewizor powinien mieć, skoro jest u mnie w 5-cio letnim DT-60.

Z tym, że funkcja działa na komputerach dość kapryśnie, np. na moim laptopie każdorazowo przed nawiązaniem połączenia muszę usunąć i od nowa wyszukać zdalny ekran (znaczy się mój tv).
 

Stanley

Member
Bez reklam

Autor wątku pytał o oglądnie filmów z internetu, czyli jak rozumiem np. z jakiegoś serwisu streamingowego czy strony, które może oglądać na laptopie, a nie może bezpośrednio z netu na telewizorze.

Program który proponujesz - o ile zrozumiałem z opisu - umożliwia przesyłanie (przez DLNA) tylko multimediów znajdujących się na lokalnym dysku komputera. W dodatku dedykowany jest dla posiadaczy tv Samsung, a tu jest subforum Panasonica. W Win10 nie trzeba do tego żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy w Eksplatorze plików wybrać pliki(i) multimedialne i prawym przyciskiem myszy wybrać 'Rzutuj do urządzenia' i wskazać odpowiednie urządzenie.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Te rozszerzenia Chrome vGet próbowałem już jakiś czas temu. Niestety nie działają na moim sprzęcie. Telewizor Panasonic DT60 zawsze zgłasza "plik nieobsługiwany". Nawet jeśli są to MP4, na pewno obsługiwane przez mój tv. Podobny objaw zgłasza część komentujących w linku, który wyżej podałeś. Dekoder satelitarny, który także ma funkcję odbierania strumieni DLNA w ogóle nie reaguje, chociaż vGet go "widzi".
Natomiast wspomniane urządzenia bez problemu odbierają stream z aplikacji na smartfonie Tubio oraz Web Video Caster. Obie te apki podobnie jak vGet potrafią przekazywać po DLNA strumień odbierany z klipów/filmów umieszczonych na stronach internetowych (aczkolwiek nie zawsze, czasem trzeba trochę pokombinować).

Skoro jednak u Ciebie vGet działa - fajnie, może komuś takie rozwiązanie też ruszy i się przyda.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Chodzi Ci o zaznaczenie opcji "Relay data through App (Works with more devices and fixes seek issuses on some devices, but uses more battery"?

U mnie nie ma znaczenia, tzn. bez względu czy czy zaznaczę, czy nie, na telewizorze pojawia się "Plik nieobsługiwany" :(
 

tomini2

New member
Dokładnie o to mi chodziło....w sumie nic więcej nie robiłem niż to co podane było w artykule.....jedynie, nie za każdym razem odnajduje mi tv i wtedy muszę kilka razy skanować.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Niestety, jak już pisałem, na moim sprzęcie nie udało mi się zmusić do działania rozszerzeń vGet Chrome. Opcje ustawień mają raczej niezbyt wyrafinowane ;)
Nie znalazłem również żadnego alternatywnego programu dla Windows.

Natomiast znalazłem jeszcze jedną tego typu (działającą u mnie) aplikację dla Androida: Cast Web Video. Może być uzupełnieniem wspomnianych wcześniej Tubio oraz Web Video Caster.
 
Do góry