Problem z włączaniem - Panasonic TX-58EX700E

lukasz_ap

New member
Cześć wszystkim!

Stałem się posiadaczem powyższego Panasonic TX-58EX700E. Niestety ma on jakiś problem przy uruchamianiu. Objawia się to następująco: gdy TV jest na czuwaniu(czerwona dioda) i na pilocie wcisnę przycisk włączenia, to przez około 15 sekund cały czas miga zielona dioda, po czym miganie ustanie, a dioda pali się zielonym światłem jednostajnym. Nie ma niestety obrazu, ani nawet podświetlenia. Klikanie poszczególnymi przyciskami na pilocie, nie daje żadnych rezultatów - nie można nawet go wyłączyć, by zapaliła się czerwona dioda, klikanie przycisków jedynie daje efekt mignięcia diody zielonej na TV. Po jakiejś minucie palenia się jednostajnie diody zielonej, na TV dioda zapala się na czerwono - i w tym momencie gdy kliknę przycisk power na pilocie dopiero TV uruchamia się - jest obraz. Jeżeli go wyłączę i zaraz ponownie włączę pilotem uruchamia się poprawnie. Zauważyłem, że problem występuje wtedy, kiedy TV jest dłużej niż 1-2 min w trybie standy(czerwona dioda) - po tym czasie od wyłączenia TV nie można normalnie i szybko uruchomić.

Czy spotkaliście się z czymś podobnym? Wiecie gdzie może być problem? Jak go rozwiązać?

Zrobiłem update softu, reset ustawień fabrycznych, wyłączałem TV z zasilania jednak problem pozostaje..
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jedyne co mi ad hoc przychodzi do głowy - może jakiś związek z funkcją tv Anywhere? Może na próbę deaktywować, o ile w ogóle była włączona. Ale tu nie mogę się więcej wypowiedzieć, gdyż mam starszy model bez tej opcji. Swoją drogą uważam, że po kliknięciu "on" na pilocie, tv powinien zawsze się właczać bezwarunkowo.
Aha i jeszce przyszło w tej chwili do głowy - odłaczyć na próbę wszelkie urządzenia USB, dyski HDD, itp. HDMI też na wszelki.

Jeśli powyższe nie poskutkuje - cóż, chyba sam się domyślasz - reklamacja.

EDIT P.S. A z przycisku on/off na obudowie (o ile takowy jest) jak się tv zachowuje?
 
Ostatnia edycja:

lukasz_ap

New member
Jedyne co mi ad hoc przychodzi do głowy - może jakiś związek z funkcją tv Anywhere? Może na próbę deaktywować, o ile w ogóle była włączona. Ale tu nie mogę się więcej wypowiedzieć, gdyż mam starszy model bez tej opcji. Swoją drogą uważam, że po kliknięciu "on" na pilocie, tv powinien zawsze się właczać bezwarunkowo.
Aha i jeszce przyszło w tej chwili do głowy - odłaczyć na próbę wszelkie urządzenia USB, dyski HDD, itp. HDMI też na wszelki.

Jeśli powyższe nie poskutkuje - cóż, chyba sam się domyślasz - reklamacja.

EDIT P.S. A z przycisku on/off na obudowie (o ile takowy jest) jak się tv zachowuje?
Aktualnie wszystko jest odłączone. TV tylko podłączony jest do zasilania. Z przyciskiem na obudowie - identyczne zachowanie. Dziś, gdy wrócę do domu spróbuje dezaktywować funkcję TV Anywhere i przetestować. Proces reklamacyjny na wszelki wypadek już uruchomiony.
 

lukasz_ap

New member
@Forest89, cytuję:


@lukasz_ap: na mój nos reklamacja. Z ciekawości: tv nówka z pudełka, czy chodził poprawnie jakiś czas?

Nówka z pudełka, niestety pierwsze włączenie również wyglądało tak jak opisałem powyżej.

Dziś jeszcze pogrzebałem i włączyłem testowo funkcje TV Anywhere. Teraz gdy wyłączymy TV(również z zasialania lub nie) to dioda na TV pali się nie na czerwono a na pomarańczowo/żółto.. ale..... po tej czynności problem ustąpił.. z włączoną opcją TV Any wszystko jest ok... i teraz pytanie czy reklamować czy nie...
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nówka z pudełka, niestety pierwsze włączenie również wyglądało tak jak opisałem powyżej.

Dziś jeszcze pogrzebałem i włączyłem testowo funkcje TV Anywhere. Teraz gdy wyłączymy TV(również z zasialania lub nie) to dioda na TV pali się nie na czerwono a na pomarańczowo/żółto..
W moim DT60 pomarańczowa dioda oznacza zaprogramowane zadanie nagrywania w timerze. Ale podkreślam - mam starszy model jeszcze bez Anywhere, aczkolwiek z możliwością nagrywania, a także streamowania. Sprawdź w instrukcji co oznacza pomarańczowa dioda w trybie standby, być może własnie uaktywnienie funkcji Anywhere.
ale..... po tej czynności problem ustąpił.. z włączoną opcją TV Any wszystko jest ok... i teraz pytanie czy reklamować czy nie...
No to niezły numer... Sugeruję jeszcze raz sprawdzić zachowanie z włączoną i z wyłączoną funkcją Anywhere, doczytać jak powinno być wg instrukcji (kolor diody, itp.). Ewentualnie niech wypowie się ktoś posiadający Panasa za tą opcją. Przecież są tu na pewno tacy użytkownicy, Anywhere jest od kilku lat (ja mam model bodaj akurat o rok przed wprowadzeniem).
Chociaż moim zdaniem w każdym przypadku po naciśnięciu "on" (obojętnie na pilocie lub obudowie) telewizor powinien włączać się natychmiast, bezwarunkowo. Bez dodatkowych "rytuałów", odczekiwania, itp. Podobnie po resecie do ustawień fabrycznych - a taki też przedtem robiłeś.
 
Ostatnia edycja:

lukasz_ap

New member
W moim DT60 pomarańczowa dioda oznacza zaprogramowane zadanie nagrywania w timerze. Ale podkreślam - mam starszy model jeszcze bez Anywhere, aczkolwiek z możliwością nagrywania, a także streamowania. Sprawdź w instrukcji co oznacza pomarańczowa dioda w trybie standby, być może własnie uaktywnienie funkcji Anywhere.

No to niezły numer... Sugeruję jeszcze raz sprawdzić zachowanie z włączoną i z wyłączoną funkcją Anywhere, doczytać jak powinno być wg instrukcji (kolor diody, itp.). Ewentualnie niech wypowie się ktoś posiadający Panasa za tą opcją. Przecież są tu na pewno tacy użytkownicy, Anywhere jest od kilku lat (ja mam model bodaj akurat o rok przed wprowadzeniem).
Chociaż moim zdaniem w każdym przypadku po naciśnięciu "on" (obojętnie na pilocie lub obudowie) telewizor powinien włączać się natychmiast, bezwarunkowo. Bez dodatkowych "rytuałów", odczekiwania, itp. Podobnie po resecie do ustawień fabrycznych - a taki też przedtem robiłeś.


Dokłądnie, czynności resetu zostały wykonywane kilka razy. Doczytałem w instrukcji - pomarańcz dioda to tryb gotowości z funkcją Any, nagrywanie, DLNA itp, czerwona dioda - tryb gotowości. Fajnie byłoby, gdyby ktoś się wypowiedział kto posiada model EX700 jak u niego to wygląda.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Fajnie byłoby, gdyby ktoś się wypowiedział kto posiada model EX700 jak u niego to wygląda.
Dokładnie.
Z ciekawości jednak zapytam - czy po wyłączeniu Anywhere (lub po resecie tv - co jak się przypuszczam też domyślnie wyłącza funkcję Any) powraca problem opisany w pierwszym poście?
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Posiadam co prawda model 703 ale to nie ma znaczenia. Zachowanie Twojego TV nie jest na pewno normalne. U mnie po wyłączeniu z pilota świeci się czerwona dioda, po włączeniu z pilota kilka razy miga zielona i TV się uruchamia, trwa to max 5 sekund. Po wyłączeniu na panelu bocznym TV nie przechodzi w tryb uśpienia, wyłącza się, nie pali się żadna dioda, nie da się go uruchomić z pilota, należy włączyć przyciskiem na panelu bocznym.
Nie wiem jak się zachowuje po włączeniu funkcji TV Anywhere bo nie korzystam z niej, ale jeśli Ci to pomoże mogę sprawdzić.
Ja bym reklamował bo pomimo że działa z funkcją TV Anywhere nie jest to na pewno normalne zachowanie i będzie Cię to męczyć. Jak kupiłeś na odległość, nie w sklepie stacjonarmym, po prostu dokonaj zwrotu, jak w sklepie zgłaszaj na podstawie rękojmi nie gwarancji! To ważne dla dalszego przebiegu reklamacji.

Pozdrawiam,

Krzysiek
 
Do góry