panasonic fx780

L1nse

New member
a gdzie taka cena za tego TCL? wszędzie widzę 65" za 4tyś.
W sumie to uparłem się na Panasonica bo mam bardzo fajnie grający soundbar od Panasonica i chciałem nadal obsługiwać jednym pilotem również przy nowym TV. Widzę że w tym dźwięk sam w sobie całkiem spoko więc w sumie 65" kusi.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
a gdzie taka cena za tego TCL? wszędzie widzę 65" za 4tyś.
W sumie to uparłem się na Panasonica bo mam bardzo fajnie grający soundbar od Panasonica i chciałem nadal obsługiwać jednym pilotem również przy nowym TV. Widzę że w tym dźwięk sam w sobie całkiem spoko więc w sumie 65" kusi.


Zostaniesz "niebieskim" na forum to kupisz w tej cenie TCL'a , wiele razy była taka wzmianka na forum a soundbar Panasonica zagra z każdym TV i obsługą pilotem telewizora . Komunikacja CEC to standard w HDMI . Soundbar Panasonica dodatkowo posiada funkcję automatycznego włączania (trzeba uruchomić w ustawieniach) przy komunikacji z zewnętrznego urządzenia za pomocą Bluetooth'a . W FX780 soundbar jest sterowany pilotem tv za pomocą HDMI lub Bluetooth'a (przy odpowiedniej konfiguracji w menu tv).
65" TCL jest najlepszy w klasie za 3 tys. zł i to jest prawda ! ale pomijając cenę FX780 to klasa z innej półki , ma uboższy smart pod względem aplikacji ale najmocniejszy na rynku pod względem funkcjonalności w sieci domowej i poza nią (VPN) . Takich funkcji nie ma nikt poza Panasonic'em , pomijam jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

L1nse

New member
55Fx780 kupiony :) w nocy bawiłem się trochę ustawieniami i przy Twoich ustawieniach miałem strasznie blade kolory, najlepiej wypadało kino. Testowe materiały w 4k - super. Generalnie ładny TV ale jeszcze za wcześnie by coś powiedzieć.
Jedną rzecz jaką mi w nocy wpadła w oko to na pełnej czerni białe nierówne plamy na lewej krawędzi i w dolnym rogu. Dziś będę testował na planszach kontrolnych bo wczoraj byłem już po butelce wina ;)
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
55Fx780 kupiony :) w nocy bawiłem się trochę ustawieniami i przy Twoich ustawieniach miałem strasznie blade kolory, najlepiej wypadało kino. Testowe materiały w 4k - super. Generalnie ładny TV ale jeszcze za wcześnie by coś powiedzieć.
Jedną rzecz jaką mi w nocy wpadła w oko to na pełnej czerni białe nierówne plamy na lewej krawędzi i w dolnym rogu. Dziś będę testował na planszach kontrolnych bo wczoraj byłem już po butelce wina ;)



To jest inny egzemplarz 55FX780 więc wymagane ustawienia mogą się trochę różnić i możesz mieć określone preferencje co do obrazu , więc pobaw się temperaturą obrazu.
Zachowując pozostałe ustawienia spróbuj zmienić Temperaturę barwową , a uzyskasz prawie ten sam efekt jak Kinowy zachowując odwzorowanie ustawień z plansz testowych .Przy ustawieniu : Zimny 1 na wyświetlanym obrazie kolor skóry jest najbliższy naturalnemu ale ....każdy ma prawo do własnych przyzwyczajeń . Możesz też włączyć ulepszacze : Intensywne kolory, Dynamic R R , a zobaczysz jaki wpływ mają na wyświetlany obraz (ja wolałem wyłączyć). Z zasady ustawienia fabryczne w telewizorach niewiele mają wspólnego z wiernym odwzorowaniem oryginału (źródła) obrazu , zbyt jaskrawy , za ostry , zbyt intensywne kolory to tylko przykłady zmanipulowania obrazu i umysłu KOWALSKIEGO...czyli nas , użytkowników .

Najlepiej byłoby ustawić TV za pomocą profesjonalnego sprzętu , ale zawodowiec policzy za fatygę parę stówek .

Co do plam to pojawiają się tylko przy braku sygnału wejściowego , ale to w każdym TV będzie taki sam efekt . Przy sygnale uruchamiane są lokalne wygaszacze i plamy znikają !
Czekam na kolejne wżenia z użytkowania FX780 .
 
Ostatnia edycja:

dawidol2

New member
Takie pytanie do posiadaczy fx780... czy jeśli macie włączoną funkcję czujnika światła żeby telewizor dostosowywał jasność do warunków oświetlenia zewnętrznego, to czy u Was tez zmiana jasności obrazu miedzy dniem a nocą jest baaaardzo subtelna ?
Pytam bo w moim poprzednim Panasonicu ET5 różnica miedzy ciemnym pokojem a pokojem z zapalonymi światłami byłą bardzo wyraźna. Tu trzeba się przypatrzeć i moim zdaniem w nocy mocno bije po oczach.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie pytanie do posiadaczy fx780... czy jeśli macie włączoną funkcję czujnika światła żeby telewizor dostosowywał jasność do warunków oświetlenia zewnętrznego, to czy u Was tez zmiana jasności obrazu miedzy dniem a nocą jest baaaardzo subtelna ?
Pytam bo w moim poprzednim Panasonicu ET5 różnica miedzy ciemnym pokojem a pokojem z zapalonymi światłami byłą bardzo wyraźna. Tu trzeba się przypatrzeć i moim zdaniem w nocy mocno bije po oczach.


Jak zmieniasz ustawienie z włączony na wyłączony np. w ciągu dnia , to oprogramowanie TV pozostawia ustawienia obrazu bez zmian na dany moment (i tak powinno być!) , dlatego nie widzisz różnicy . Włącz czujnik otoczenia po zaciemnieniu pomieszczenia a zobaczysz różnicę lub z wył. na max a też zobaczysz różnicę .
System sterowania obrazem w FX780 jest bardziej dopracowany niż w modelach o kilka lat starszych . W DT60 z 2013 roku sterowanie obrazem reaguje podobnie jak w ET5.
Co do ostatniej kwestii to : Sterowanie adapt.podśw./Dynamic Range Remaster i Kontrola kontrastu w ustawieniach zaawansowanych mogą mieć wpływ na taki efekt jak ustawienia będą miały wyższe ustawienia.
 

strazakp

Banned
LG ma extra obraz i extra aplikacje.
Ma tez AI.
Tylko trzeba za to mieć więcej kasy.
Kiki! Dawno mnie tu nie było hehehehe Czy dalej uparles się na wszystkie inne marki tylko nie Panasonic??? Jak na TCL i Philips?
Ja widzę że jednak Panasonic ciągle istnieje i całkiem dobrze sobie radzi wypuszczając coraz to nowsze tv z wysokiej jakości.
 
Do góry