Prośba o pomoc w zakupie

lukasszol

New member
Witam!

Po przeszło roku odwiedzania forum zbliża się w końcu czas, w którym i ja muszę podjąć ostateczną decyzję co do zakupu tv. Jeżeli chodzi o wybór modelu, to zacząłem od 32' lcd i na niego się nastawiałem, później szala przechyliła się na korzyść 37'/42' plazmy panasa pv60, jednak wątek z kolorami mnie do niej zniechęcił. Teraz powróciłem do punktu wyjścia i kompletnego mętliku. Warunki mam takie:

Odległość: 2,7m
Pokój średnio nasłoneczniony
Sygnał: tv sd 50%; dvd+divx: 25%; x360: 25%
Budźet: max 4000zł

Pod uwagę biorę:
Panasonic 32' lx70p
Panasonic 42' pv45 (cena rewelacyjna, chociaż podobno i tu są problemy z wężami)
Panasonic 37' pv70 (tu z kolei zielone krawędzie)
Samsung 42' c91

Chyba najbardziej do moich warunków pasowałby jakiś lcd 37' 100Hz, ale poniżej 4k zł nie ma nic sensownego na rynku. Nie zależy mi na full hd. Czy ktokolwiek z szanownych kolegów/koleżanek mógłby coś zasugerować? Może warto też brać pod uwagę jvc 37' g80?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za ewentualne sugestie.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
z przytoczonych przez Ciebie TV najlepiej będą świećić
1.Panasonic 32' lx70p
2.jvc 37 g80

i z pośród nich powinieneś wybrać zwycięzcę

pozd
 
Ostatnia edycja:

lukasszol

New member
Dzięki za radę. Odkąd kupiłem x360 i odpaliłem go na crt który mam (28' 100 Hz panorama) dochodzę do wniosku, że w przypadku plazmy mógłbym mieć spore problemy z powidokami. W grach jest dużo elementów stałych i bardzo kontrastowych, a likwidowanie ich zoomem nie ma sensu. Więc ograniczę się do lcd. Tylko, że na temat jvc G80 jest generalnie bardzo mało danych (nawet na tym forum) - a jeżeli chodzi o 37', to nic! Czy jest to ten sam tv co A80 tylko dodatkowo z maxbass'em?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
też wybierałbym pomiedzy 37 G 80 JVC a Panasonic - 32 LX 70.
Ale niewystarczy Ci kasy na 37" - musisz przekroczyć budżet.
Niewiele dopłacając będziesz miał dobry obraz na wiele let.
 

lukasszol

New member
A jak ma się różnica w płynności (lx70 ma 100Hz) i smużeniu? Czy modele jvc z serii P będą dużo droższe od G (chodzi mi o przedział cenowy np. czy 37' bedzie powyżej 6000zł)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tego nie wiem - nie widziałem jeszcze JVC P 80 obok Panasonica. Musisz poczekać kilka dni.
 
Do góry