Panasonic TX50CS630

Kolbak

New member
Cześć! 3 lata grał ten telewizor u mnie, i wczoraj nagle ekran "zgasł"... Głos jest, kanały przełączam ale obrazu nie ma, jednak podświetlenie działa (sprawdzone) więc uprzejmie pytam, może ktoś mi odpowie, czy to matryca siadła czy - jak znajomy "podpowiadał" awaria czegoś takiego jak TICON? i czy naprawa jest możliwa? W sumie to się nie znam na tych technicznych sprawach, oddam do naprawy i mnie "złupią" ile wlezie, a usterka być może błaha. No i co tu robić?
 

Kolbak

New member
No tak rozumiem, ale żeby przywrócić ustawienia fabryczne to musiałbym wejść w menu telewizora, a jak wejdę kiedy nie ma obrazu? A prawdę mówiąc, to wyłączałem TV ale na 2-3 min, potem włączałem i obrazu nie było. Teraz to już musztarda po obiedzie, bo szczerze mówiąc, moja partnerka wezwała jakiegoś fachowca, zabrał telewizor i powiedział, że to być może ticon, i, że modlić się trzeba żeby nie była to matryca, a mnie będzie dręczyło to, że nie wyłączyłem TV na pół godz. może po tym czasie by zaskoczył? Teraz nie sprawdzę bo fachowiec diagnozuje tego Panasa, i może wszystko wmówić, jeżeli matryca będzie dobra i naprawi tę awarię:/
 

Kolbak

New member
No cóż, czyli nie wiadomo co tak na prawdę wysiadło w tym TV, zamykam temat i dzięki nielicznym za zainteresowanie, hej!
 
Do góry