58ex780 czy 55fx780?

zegan

New member
Proszę was o poradę w wyborze tv. Jak w tytule stoję przed dylematem wyboru pomiędzy zeszło rocznym a wchodzącym na rynek modelem. Małe przemeblowanie wymusza na mnie zmianę kilkuletniej plazmy panasa z 42' na odbiornik o większej przekątnej.
Ze względu na rozmiar bardziej obstaje za przekątną 58' bo odległość od tv będzie spora (ponad 4m). ale nie jest to główny czynnik przy wyborze tv. Bardziej zależy mi na samym obrazie (głównie oglądam w porze nocnej) oraz funkcjonalności. Wiem że seria fx ma pojawić się w sklepach za kilka tygodni ale może ktoś z was jasno mi nakreśli różnice pomiędzy modelami.
 

Lettner123

New member
główna różnica to typ matrycy fx ma być na IPS Poczekaj na test ponieważ może się okazać iż obraz będzie słabszy w nowym modelu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dużo słabszy.
Jeśli ponad 4 metry to 65” i to jako następca modelu plazmy winien być z pełnym podświetleniem jak PUS 8102 za 6499 zł z pakietem.
 

zegan

New member
1. Odległość
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/120554-tabela-odleglosci-dla-4k.html
2. Pełne podświetlenie matrycy
3. Równiejsze podświetlenie matrycy
4. Lepsza czerń
5. większa głębia obrazu
6. Lepsze multimedia - zdecydowanie
7. Kilkanaście razy więcej aplikacji.
8. Pilot z klawiaturą, łatwiejsza obsługa.

Poczytałem trochę opinii na temat w/w tv i ma różne skrajne opinie. Główne to łapanie kurzu oraz zamulający android. Aktualizacje też wiele pozostawiają do życzenia więc jak na razie nie przekonałem się do tego odbiornika.
 

Bartezzo1987

New member
Bierz Ex780 a na tą kurzawkę nawet nie patrz. Jeśli tv używasz do oglądania telewizji,filmów na netflix czy grania w gry to smart w panasie jest wystarczający. Jeśli lubisz się pierdzielić z setkami śmieciowych aplikacji które tylko zamulają to szukaj czegoś na androidzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki model masz na myśli - PUS8102 . Myśmy wysłali już kilkaset i ...
1. Nikomu nic nie zamula!
2 Nikt nie ma brudnej matrycy !
 

zegan

New member
Jaki model masz na myśli - PUS8102 . Myśmy wysłali już kilkaset i ...
1. Nikomu nic nie zamula!
2 Nikt nie ma brudnej matrycy !

Skoro tak to gdzie mogę znaleźć opinie potwierdzające twoje doświadczenie w sprzedaży tego modelu oraz zadowolenia klientów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszędzie.
Oprócz wpisów hejterow które łatwo rozpoznasz bo są prymitywne.
 

Bartezzo1987

New member
Panie Krzysztofie nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora. Opinie idiotów od opinii normalnych ludzi łatwo rozróżnić, bo są to 1-2 osoby z różnymi nickami, które dają 1 gwiazdkę każdemu philipsowi byle na złość Panu.
Uważam to za debilizm i imo powinno być karane.
Równocześnie nie może Pan zaprzeczyć, że problem z kurzem u Philipsa występuje/występował i nie można polecić z czystym sumieniem komuś tv za 5k, który za pół roku może mieć syf na matrycy dlatego poleciłem panasa jako ten "pewniejszy model".
Wszystko co napisałem, to tylko moja opinia/sugestia z którą każdy ma prawo się nie zgodzić lub mnie poprawić jeśli się mylę. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wrzucam.
Każdego hejtera bardzo łatwo odróżnić.
Czy wszystkim , każdy telewizor musi się podobać ?
NIE !!!!
Ale nie ma takiego telewizora 2017 żadnej firmy mi znanej , który miałby wszystko złe jak opisuje hejter.
Oczywiście masz prawo pisać wg własnego zdania zawsze !

Kurz był , ale nie w każdym modelu PUS6561 ale w sporadycznych.
Będą czyszczone matryca za darmo.
Czekam jeszcze na potwierdzenie.
Nowe modele są na nowych matrycach.

Panasonic Ma swoje wady i zalety.
Faktem jest, że nie produkuje złych telewizorów, ale bardzo słabe modele pod względem aplikacji i multimediów.
Gorsze od Manty.
Poświadczeniem jest fakt , że w kilku ocenach są już niżej w raportach od Manty. Jak tak dalej będą robić to skończą jak w USA.
Czyli zamknięciem działu sprzedaży telewizorów na największym rynku na świecie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pamiętaj proszę, ze nie każdy potrzebuje rozbudowanego systemu na pokładzie TV. Mnie wystarczy jedynie klasyczny przycisk Netflix na pilocie. Wolę, aby software’owcy skupiali się na rozwoju i poprawie jakości obrazu jedynie.
 

strazakp

Banned
"Poświadczeniem jest fakt , że w kilku ocenach są już niżej w raportach od Manty." Chodzi o Panasonic vs Manta.
Hehehehe 😁 Pozdrawiam tych którzy tak uważają.
 

krzychooo

New member
No, Manta ma androida. Super. Tyle że należałoby jeszcze spojrzeć na bebechy tej manty - procesor, ram itd. Na tym nawet youtube ma problemy. Więc co komu po systemie jak on w ogóle nie wyrabia?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Powiem tylko tak nie reklamuje kikiego ale Facet dobrze mówi philips 8102 to bardzo dobry tv u kikiego w najlepszej cenie i spr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
strazakp - Co to uważają...
Takie są twarde wyniki:
32584785_1793565214038595_6705611407066398720_n.jpg

Raczej żal że taka firma, tyle lat historii i bark wizji .
Tylko dziś cyferki , jutro nie my niech martwi się inny.
Tak jak kiedyś na pańszczyźnie.

Chyba że mają wygasić pomału sprzedaż RTV jak w USA .
 

Bartezzo1987

New member
strazakp - Co to uważają...
Takie są twarde wyniki:
32584785_1793565214038595_6705611407066398720_n.jpg

Raczej żal że taka firma, tyle lat historii i bark wizji .
Tylko dziś cyferki , jutro nie my niech martwi się inny.
Tak jak kiedyś na pańszczyźnie.

Chyba że mają wygasić pomału sprzedaż RTV jak w USA .

O kurde, lecę do sklepu po tv manta bo ma większy udział w rynku i androida. Na co komu samsung,sony,panasonic jak są tv manta!
 
Do góry