bzyczenie plazma panasonic 55vt60

matifcb

Member
Witam, zakupiłem większą plazme Panasonica i wiadomo jak to te plazmy troche bzyczy przy białym obrazie. Slychać to dużo bardziej niż moja poprzednia plazma. Mam pytanie czy można ustawić jakość ustawienia, żeby to bzyczenie zniwelować ? nie wiem czy np jakas gamma albo ogolnie jasnosc zmienić ? narazie mam wlaczone ustawienia fabryczne, w wolnej chwili chcialbym poszukać jakis ustawień z internetu.***
 

pantomima

Banned
Wiesz , Tobie bzyczy , mi ani troche . (no chyba ze juz sie przyzwyczailem/nie jestem taki wyczulony)

Poprztykaj z poziomami bieli , moze cos pomoze ;)
 
Ostatnia edycja:

matifcb

Member
nie no powaznie mowie bardzo to slychac, zwlaszcza przy zmianie obrazu. Wedlug menu serwisowego tv ma 15k godzin wiec tyle co moja stara. Nie wiem czy przez to ze jest wiekszy to nie brzeczy glosniej..
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
nie no powaznie mowie bardzo to slychac, zwlaszcza przy zmianie obrazu. Wedlug menu serwisowego tv ma 15k godzin wiec tyle co moja stara. Nie wiem czy przez to ze jest wiekszy to nie brzeczy glosniej..

Może to kwestia głośnych wentylatorów ? Swego czasu dość dużo się pisało o głośności tychże w serii vt, a zwłaszcza przekątnych 50 i 55. Może są brudne, a może je wymienić po tych 15k godzin ?
Czy przy pełnym wyciszeniu dźwięku też bzyczy ?
 

matifcb

Member
co ma dzwiek do bzyczenia ? na ciemnym obrazie jest cicho, na jasnej barwie zaczyna bzyczec glosniej. Mialem identycznie w 50st50 ale nie az tak glosno. Teraz mysle ze albo wieksza plazma i bzyczenie wieksze albo ustawienia fabryczne w porownaniu ze w starej mialem ustawienia z neta jakies.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
co ma dzwiek do bzyczenia ? na ciemnym obrazie jest cicho, na jasnej barwie zaczyna bzyczec glosniej. Mialem identycznie w 50st50 ale nie az tak glosno. Teraz mysle ze albo wieksza plazma i bzyczenie wieksze albo ustawienia fabryczne w porownaniu ze w starej mialem ustawienia z neta jakies.

Dźwięk nie ma nic do bzyczenia. Chodzi o to czy to bzyczenie pochodzi od wentylatorów czy nie. Wentylatory mają zmienne obroty. St50 chyba była bezwentylatorowa
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
He he taka to uroda śp. plazm , na jasnych tłach cewki dają na maxa i nic z tym nie zrobi.Zadne ust obrazu tu nic nie da , chyba że wolisz oglądać ciemny obraz po zmniejszeniu kontrastu :) ale i wtedy syczy.
 

JanVid

New member
.... plazmy Panasonica bez względu na generację bzyczenie mają w gratisie .... a "cudo" to nie pochodzi od wentylatorów lecz od transformatora wysokiego napięcia i nic na to nie poradzisz należy się do tego przyzwyczaić i z tym żyć.
 

sobon2000

New member
Hey
Rozbierz tylną obudowę TV i podokręcaj śrubki od płytek z elektroniką - miałem ten TV na gwarancji i też bzyczał to serwisant właśnie tylko to zrobił i bzyczenie jest cichsze o jakieś 80%. Niektórzy jeszcze ściągają cybandami trafo na przetwornicy - to ono bzyczy i ponoć pomaga. Był taki temat w dziale plazm G30.
Pozdrawiam!
 

matifcb

Member
nie ma szans ze to wentylator bo bzyczenie zmienia sie doslownie odrazu po zmianach obrazu. Bardziej sklonilbym sie wlasnie do komentarzy ze to "elektronika", poszukam tematu o g30 i rzeczywiscie moze cos tam dokrecic bedzie trzeba. Napewno zapytam tu przed tak wazna ingerencja w tv
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
nie ma szans ze to wentylator bo bzyczenie zmienia sie doslownie odrazu po zmianach obrazu. Bardziej sklonilbym sie wlasnie do komentarzy ze to "elektronika", poszukam tematu o g30 i rzeczywiscie moze cos tam dokrecic bedzie trzeba. Napewno zapytam tu przed tak wazna ingerencja w tv

Skoro jest tak jak mówisz tzn, że przyczyna jest faktycznie w elektronice, co nie zmienia faktu, że wentylatory w tym modelu też są słyszalne.
 

sej34

Member
witam. warto też pod śrubki dać podkładki ząbkowane. ja tak zrobiłem,oraz zdjąłem tylną obudowę i wyczyściłem bo było sporo kurzu na elektronice. dodatkowo korzystam z trybu oszczędzania który również wpływa na bzyczenie. tryb ten trochę przyciemnia obraz ale mi to nie przeszkadza. moja plazma ma 8 lat i działa bez zarzutu. na początku bzyczenie było słyszalne teraz praktycznie go nie słychać.
 

matifcb

Member
tryb eco mam wlaczony, rzeczywiscie jak zmieniam ten tryb to na wiekszym podswietleniu slychac duzo mocniej. Szkoda bo ten tryb mam u siebie wlaczony wiec ta droga nie zniweluje bzyczenia. Kolego sej34, mowisz ze pod srubki ktore trzymaja tylna obudowe dać podkladki ? nie neguje tego ale nie ropzumiem jak to ma wplynac bo dzwiek idzie pewnie od "czesci - podzespolu" w srodku.
Oby bylo jak proponujecie kurz, wyczysZczenie tv w srodku, poprawi to bzyczenie.
 

matifcb

Member
podstawilem ucho do wentylatorow, fakt ze kurzu troche tam widzialem ale one chodza bardzo cichutko zaznaczylem je na zielono na obrazku. Zrobilem test. Wrzucilem obrazek caly czarny i caly bialy i przelaczalem je naprzemian na telewizorze. Odglos bzyczenia slychac w oklicy ktora zaznaczylem na czerwono.
 

Attachments

  • IMG_20180320_220254.jpg
    IMG_20180320_220254.jpg
    617,6 KB · Wyś: 61
Do góry