Połączenie z internetem (error 006)

Soczi

New member
Cześć.
Dziś rano gdy próbowałem włączyć YT telewizor nie reagował. Sprawdziłem połączenie i zero odzewu. Nie miałem czasu, więc olałem to i myślałem, że to wina internetu. Teraz siedzę i okazuje się, że internet jest OK, a TV ma problem. WiFi na telefonie działa. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe linki z google i dlatego zakładam ten temat.

TV podłączony jest do routera kablem.
Internet na telewizorze nie działa też po WiFi, ani przez router, ani łącząc się z telefonem (punkt dostępu).
Ustawiałem IP/DNS ręcznie i za każdym razem to samo - Sieć domowa jest dostępna, ale nie można połączyć się z internetem. Połączenie z serwerem nie powiodło się. (006)
Resetowalem router. Przywracałem ustawienia fabryczne w TV. Cały czas to samo.
Telewizor Panasonic 55DXU601E
 
Ostatnia edycja:

szlug18

New member
Re

Dokładnie mam to samo...od wczoraj, a dzień przed tym wszystko było ok...mam model panasonic 58ex703e i to nie wynika z problemu sieci a z tego co udało mi się ustalić problemu serwera z którym tv się łączy. Serwera Smart tv Panasonica, jak domniemaniemam bo w ustawieniach pokazuje brak połączenia z internetem, a właściwie z serwerem kod 006, natomiast jak otworzysz przeglądarkę z aplikacji to będzie wszystko się ładnie otwierało. Pozostaje czekać zapewne nie wcześniej niż do pon. pewnie serwer im padł albo coś, a nie mają żadnego zabezpieczenia w postaci przecięcia na inny i d...blada :x:x:x
 

szlug18

New member
Napewno nie chodzi o serwer dostawcy internetu, bo jak widać na innych urządzeniach działa...jedynie tyle wiem...co sam też ustaliłem, ale moze też wypowie się ktoś kto temat zna lub miał taki problem i że tak powiem doradzi, czy czekać czy sprzedawać, bo jak o takie cuda mają się.dziac to dziękuję, raz przeżyję, ale powinien być jakiś feedback bynajmniej na stronie producenta..
 

szlug18

New member
Re re

No i działa, sprawdź, na bank jest ok. Niepotrzebne hard resety i inne rzeczy typu przywracanie ust. fabrycznych...mieli kurcze awarię albo, jakieś prace konserwacyjne, aktualizacje, kto wie...w każdym razie słabo że nie informują o takich rzeczach...dramat...bo Smart to słaby w porównaniu z innymi producentami...Sam tv bajka, no cóż coś za coś...
 

szlug18

New member
Sory za rozrzutnosc w odp. ale z opóźnieniem dochodzę do różnych wniosków, gdyby komuś nie dzialslo, w co wątpię, bo u mnie od kilkunastu min jest ok...spr najpierw po tym przywróceniu ust fabrycznych przeszukać kanały naziemne i dvb t i na koniec powienen poprosić o akceptację regulaminu etc. I net powinien być, bo niewiem czy też nie jest tak że na podstawie lokalizacji i inf o programach jakoś niewiem tu już polecę w fantazje i raczej się mylę, ale może jakoś.przydziela do serwera, na podstawie regionu...bo czytałem o jakimś ISP i pisali o Virginia, etc. Więc może coś w tym jest...mniejsza o to, podaję żeby w razie co mieć samemu do czego wrócić. Pozdrawiam
 

Soczi

New member
No tak, już wróciło do normy. Cholera, teraz wszystkie ustawienia obrazu trzeba przywrócić, wszystkie urządzenia w chacie znów sparować z wifi :D
Straszna lipa, że wszystko zależy od serwera Panasonica. Im coś padnie i nic człowiek nie obejrzy.
Znalazłem jeden taki temat, gdzie pisali o tym, że to problem serwerów, ale czekać bezczynnie 24-48 h to nie potrafię.
Dzięki. Temat niech zostanie dla pokoleń.
 
Do góry