Kupiłem panasonic 65ex600 - masakra !!! Nie tv !!!

Toshiba7453

New member
Witam, poszukiwałem od 2 miesięcy godnego następcy "cuda" jakim była moja Toshiba 55 cali 7453.
MYŚLAŁEM NAIWNIE że technika idzie do przodu. I nie sposób po 3 latach kupić gorszego tv... Płacąc podobnie.

Tv "Tośka" grał po prostu "bosko". Skalował każdy sygnał ,robiąc z niego arcy dzieło. Kolorki był "natural" piękne, wręcz zawstydzające w każdym detalu i smaku, Tv grał mi niczym ongiś CRT, tylko w wyższych rozdzielczościach. Za sprawą tego wszystkiego najpewniej odpowiadał genialny procesor CEVO, jak i strefowe podświetlanie Edge led. Matryca była IPS. Ale koniec tych wspomnień i zachytów, do rzeczy...


Po przeanalizowaniu wszystkich działów i forów. Najwięcej zachwytów że ostatnia marka która się nie "stoczyła" to Panasonic.
Decyzja padła na 65 calowy Panasonic EX600....
Nie kupiłem "na Jana", tylko powchodziłem na fora i opinie. Wszędzie były jedynie pozytywy. I opinie że jest najlepszy w tej klasie cenowej. Genialnie skaluje. Ma piękne kolory. Może troszkę za ciemny, ale daję radę...

Wyszukałem z trudem w Saturnie, kupiłem, zawiesiłem na ścianie w miejsce dawnego Króla Toshiby 7453.

Chwila prawdy:
1.Tragedia !!! Masakra !!! Co to ma być???!
2.Kolory to jakaś kpina. Czerwony to różowy... Niebieski jak w kostnicy... Zielony przejaskrawiony. I ogólnie wszędzie jak by zamglone trochę za zielono. Trochę za niebiesko. A czasem za różowo...
3. Skalowanie tv naziemnej jak na 65cali jest ok. Ale to już nie to samo co w toshibie z CEVO. I jest troszkę słabiej. Znacznie słabiej. Ale jeszcze dopuszczalnie.
4.Bolą całą moją rodzinę oczy. Bo obraz jest jakiś za ciemnawy, jakby przymróżony. Nic nie daje kombinowanie z ustawieniami, bo jak daję opcjędynamiczną to jest troszke lepiej, ale wtedy razi znowu po oczach, i też jest nienaturalnie !
5. Pół filmów z pendrive odtwarza mi się z opóźnieniem mowy do odtwarzania
6. Ściągnąłem najnowszy soft 3142+ zrobiłem kalibrację na wszystkie możliwe sposoby z zagranicznych poleceń. I też jestciut lepiej, ale nie za dużo.

Przestrzegam przed tym telewizorem !
Ja już nie mogę nic zrobić bo kupiłem dwa dni temu w Saturnie ,ale osobiście odbierałem.
Wspominami z żoną z utęsknieniem dawną Toshibę. I jak pięknie zamienieła nawet słabe mkv w piękne seanse serialowe...

Być może kto nie miał do czynienia wcześniej z 55calowym tv toshiba 7453, to po zakupie Panasa nie odczuję dyskomfortu.

Ale jeżeli takiemu jak ja zabrało się taki sprzęt, i wziął Panasa 65ex600, to wie co miał, a co ma teraz. I powie wam że "tragedia".

Co byście mi poradzili?

Może jest gdzieś jakaś konkretna i szczegółowa kalibracja co by pomogła? Na jakiś zagranicznych stronach??? Jak coś to pomóżcie ,proszę!

Troszkę jestem sam sobie winien. Bo kiki poradził mi inne modele, ale ja nie jestem przekonany do Philipsów czy chińskiego TCL. I myślałem że troszke komercjalizuje pod siebie:)

I myślałem że Panasonik coś jeszcze znaczy? I będę bystrzejszy aby za 5 koła wyszukać godnego następcy Toshiby. Nie dałem niestety radę. I poległem na całej linii.
Tym bardziej że od małego wszystko kupowałem tej marki i taki sprzęt zawsze był ok.

Widać że dzikie nastały czasy. I tylko chodzi o wciśnięcie czego kolwiek na siłę?!?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Możesz przecież wynienić, sklep dobrowolnie (Saturn) daje na to 14 dni. A jak zarejestrowałeś paragon na swoje konta to masz nawet więcej czasu. Zadzwoń na infolinię to poznasz szczegóły.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam, poszukiwałem od 2 miesięcy godnego następcy "cuda" jakim była moja Toshiba 55 cali 7453.
MYŚLAŁEM NAIWNIE że technika idzie do przodu. I nie sposób po 3 latach kupić gorszego tv... Płacąc podobnie.

Tv "Tośka" grał po prostu "bosko". Skalował każdy sygnał ,robiąc z niego arcy dzieło. Kolorki był "natural" piękne, wręcz zawstydzające w każdym detalu i smaku, Tv grał mi niczym ongiś CRT, tylko w wyższych rozdzielczościach. Za sprawą tego wszystkiego najpewniej odpowiadał genialny procesor CEVO, jak i strefowe podświetlanie Edge led. Matryca była IPS. Ale koniec tych wspomnień i zachytów, do rzeczy...


Po przeanalizowaniu wszystkich działów i forów. Najwięcej zachwytów że ostatnia marka która się nie "stoczyła" to Panasonic.
Decyzja padła na 65 calowy Panasonic EX600....
Nie kupiłem "na Jana", tylko powchodziłem na fora i opinie. Wszędzie były jedynie pozytywy. I opinie że jest najlepszy w tej klasie cenowej. Genialnie skaluje. Ma piękne kolory. Może troszkę za ciemny, ale daję radę...

Wyszukałem z trudem w Saturnie, kupiłem, zawiesiłem na ścianie w miejsce dawnego Króla Toshiby 7453.

Chwila prawdy:
1.Tragedia !!! Masakra !!! Co to ma być???!
2.Kolory to jakaś kpina. Czerwony to różowy... Niebieski jak w kostnicy... Zielony przejaskrawiony. I ogólnie wszędzie jak by zamglone trochę za zielono. Trochę za niebiesko. A czasem za różowo...
3. Skalowanie tv naziemnej jak na 65cali jest ok. Ale to już nie to samo co w toshibie z CEVO. I jest troszkę słabiej. Znacznie słabiej. Ale jeszcze dopuszczalnie.
4.Bolą całą moją rodzinę oczy. Bo obraz jest jakiś za ciemnawy, jakby przymróżony. Nic nie daje kombinowanie z ustawieniami, bo jak daję opcjędynamiczną to jest troszke lepiej, ale wtedy razi znowu po oczach, i też jest nienaturalnie !
5. Pół filmów z pendrive odtwarza mi się z opóźnieniem mowy do odtwarzania
6. Ściągnąłem najnowszy soft 3142+ zrobiłem kalibrację na wszystkie możliwe sposoby z zagranicznych poleceń. I też jestciut lepiej, ale nie za dużo.

Przestrzegam przed tym telewizorem !
Ja już nie mogę nic zrobić bo kupiłem dwa dni temu w Saturnie ,ale osobiście odbierałem.
Wspominami z żoną z utęsknieniem dawną Toshibę. I jak pięknie zamienieła nawet słabe mkv w piękne seanse serialowe...

Być może kto nie miał do czynienia wcześniej z 55calowym tv toshiba 7453, to po zakupie Panasa nie odczuję dyskomfortu.

Ale jeżeli takiemu jak ja zabrało się taki sprzęt, i wziął Panasa 65ex600, to wie co miał, a co ma teraz. I powie wam że "tragedia".

Co byście mi poradzili?

Może jest gdzieś jakaś konkretna i szczegółowa kalibracja co by pomogła? Na jakiś zagranicznych stronach??? Jak coś to pomóżcie ,proszę!

Troszkę jestem sam sobie winien. Bo kiki poradził mi inne modele, ale ja nie jestem przekonany do Philipsów czy chińskiego TCL. I myślałem że troszke komercjalizuje pod siebie:)

I myślałem że Panasonik coś jeszcze znaczy? I będę bystrzejszy aby za 5 koła wyszukać godnego następcy Toshiby. Nie dałem niestety radę. I poległem na całej linii.
Tym bardziej że od małego wszystko kupowałem tej marki i taki sprzęt zawsze był ok.

Widać że dzikie nastały czasy. I tylko chodzi o wciśnięcie czego kolwiek na siłę?!?




Ale czego oczekiwałeś ? Porównujesz najwyższy model Toshiby Direct Led
do Najtańszego Panasonica , trzeba było kupić 58DX900 Panasonica to byś stwierdził
że jest lepszy , o niebo lepszy . Zamów kalibrację do domu jeśli nie możesz go oddać
i wyciśnij z obrazu ile wlezie .
 

jarek9306

New member
Fakt faktem ta toshiba to była najwyższa półka w ten panas to średniak. Mimo to i tak jakiś tam wyśmienity to on nie jest...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba - to był bardzo dobry model.
I przyzwyczajony jesteś do dobrej jakości.
Ile masz max kasy ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie popełniłeś błąd w wyborze modelu.. bo te dwa tv to jednak inna półka i co by nie mówić ten Panas to może nawet jest mniej jak średniak.. w dzisiejszych czasach żeby mieć coś co kiedyś było bardzo dobre za powiedzmy 10 tys to teraz w tej samej kwocie nie kupi się w większości przypadków podobnej jakości tv. I żeby było śmieszniej to własnie przez nowszą technologię ;-)
 

strazakp

Banned
Popełniłeś spory błąd. Naczytałem się tutaj dobrych opinii nt Panasonica a kupiłeś model o którym jednak tutaj mało kto pisał. Dobre panasoniki to dopiero od ex700 (wcześniej dx700) a ex600 to raczej cienias a jak 65" to całkiem gorszy obraz.

Nie można też porównywać tv sprzed wielu lat do tych teraz.

Jak też mam Samsung 40" którego kupiłem 10lat temu i do dziś gra i ma świetny obraz który wg mnie przebija wiele dzisiejszych. Kupiłem go 10lat temu że średniej półki cenowej i kosztował ok 3500zl. Nie zastanawiałem się nad specyfikacja a t że ma 100hz dowiedziałem się kilka miesiecy temu ;-)
Jak kupiłem najpierw (rok temu,przed panasonikem) Sonego xd8599 to patrząc na Samsunga starego ten drugi bił go na głowę......a przecież minęło 10lat!!!!

Mogłeś kupić albo 58ex700 albo dołożyć do 65ex700 a kupiłeś duży tv i najniższy model Panasonica. Mogłeś też ewentualnie kupić TCLa ;-)
Gdybyś kupil np słaby model philipsa 65" to też byś narzekal. Ciężko jest kupić duży, dobry i tani tv by być tak zadowolonym jak z tv z wyższej polki, nawet jeżeli ma już swoje lata.

Myślę że masz szansę zwrócić do sklepu i najlepiej zrób to.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Nic dodać i nic ująć, koledzy oddali wszystko. Sama cena jak na 65-calowca powinna dawać do myślenia. Trochę to potaniało, ale w granicach 7tys trzeba dać, by taki 65-calowiec miał sens. Ze względu na własne preferencje celuj w Sony byleby nie w modele xd (matryce na IPS'sie), saturnie masz model xe8505 (godny następca x850c) za 6799zł lub jak możesz odpłacić to model xe9005 za 7499zł. Androidem się nie przejmuj, bo obecnie to zaleta i swoje problemy wieku dziecięcego ma za sobą.

W sumie jak nie możesz dopłacić to oddaj i pozostań przy tośce, w przyszłym roku już kupisz w b dobrej cenie oleda.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Owszem, technologia idzie do przodu, tylko trzeba za to dużo dopłacić - szczególnie jeśli się miało wysoki model raptem 3 lata. Prosty przykład ktoś z mojej rodziny - ma już sporo czasu najwyższy model plazmy Panasonica i gdy usłyszałem, że chce zmienić na coś nowszego, to powiedziałem - szkoda kasy, bo obraz w tym Panasonicu jest do tej pory świetny i brakuje mu jedynie 4k. Ale jak usłyszałem, że chcą zmienić na najwyższy model oled Panasonica, to stwierdziłem, że ok. Przy czymś takim różnica będzie na plus.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Technologia idzie do przodu, ale używana jest w najlepszych modelach. Tanie serie to tzw "zapychacze" dla ludu, dla tych których poprostu nie stać na lepsze modele. Takie modele muszą być produkowane bo tego wymaga rynek. Wszyscy tak robią. Smartfona też kupisz za 300 zł, natomiast topowe są za 3500 zł i to inna bajka. Powiem tak. Mam w rodzinie jeszcze topowego Panasa 37LZD800 z 2008r i obraz w nim miażdży wszystkie te tanie telewizory do 2000 zł. Kolory ma przepiękne, gdyby tak wsadzić w niego Smart TV to by mógł konkurować z dzisiejszymi telewizorami.
Co do tematu. Panasonic to conajmniej EX700 lub najlepiej EX780 - taki posiadam i obraz miażdży!
 

krempla

Member
Jak czytam takie teksty jak autora tego wątku, to nie wiem czy plakac czy sie smiac. Czerwony rozowy! to wejdz w kalibracje cms w kolor czerwony i zdejmij suwak niebieski. Wtedy Czerwony nabierze odcienia czerwonego. Moj kolega ma ten model na ścianie. Fakt, swieci nieco ciemniej niz konkurencja ale po moich ustawieniach balamsu bieli i pelnym ustawieniu cms jest calkiem calkiem. Gorzej ten model wypada z bandingiem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kurde człowieku tu potrzebna jest kalibracja isf a poza tym kto dzisiaj kupuje lcd skoro oledy staniały do poziomu plazm !!!!
 
Do góry