Kupiłem panasonic 65ex600 - masakra !!! Nie tv !!!

Toshiba7453

New member
Tak Kiki wiem... TCL lub Philips.

Jednak jak ci pisałem ongiś, wolałem się otoczyć ładnym logo Panasonic.

Zawsze to jednak jakoś wygląda :) No i znajomi patrzą na taki zakup od razu inaczej...

TCL są natomiast w większości szpitali w Polsce na salach. Mi się to osobiście ta marka jeszcze bardziej budżetowo kojarzy. Sorry takie mam skojażenia

P.S - daj znać jak by gdzieś była do kupienia jeszcze Toshiba 7453 to kupię chętnie sobie do sypialni.
 

Toshiba7453

New member
Kiki a tak abstrachując, jak chcesz to podam ci moje wymęczone ustawienia do ex600 ( te krutsze na dynamiczny) bo widzę że masz u siebie 65 cali i powiesz mi czy to wygląda ci na budżetowca... I czy poprawiło się w tym modelu względem jakiegoś TCL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja od najtańszych modeli nie wymagam cudów...
Toshiba - była wysoko ocenianym modelem,
Panasonic z najtańszej wersji nie jest w stanie wypełnić luki.

Na dynamicznym nigdy nie oglądam !
 

mac_latawiec

New member
Jak jechałem do Saturn łódz manufaktura, widaniała 1 szt tego tv i pisało że powystawowy ze zwrotu.

Jednak na miejscu sprzedawca jak przyczołgał karton wszedł w komputer i powiedział że coś niby było źle wpisane i on wcale nie jest ze zwrotu. Tylko że ponoć niby wyjechał do klienta ale się klient rozmyślił, i kurier zawrócił. Dlatego to tak widniało w systemie.

"ponoć" "niby" kluczowe słowa :)

Odważny i tak jesteś "Jak jechałem do Saturn łódz manufaktura, widaniała 1 szt tego tv i pisało że powystawowy ze zwrotu."
Brać w obecnych czasach ( gdzie jest multum tv ) egzemplarz powystawowy ?
Wejdż w menu i sprawdż ile polatał już ten Twój tv co się klient rozmyślił i kurier zawrócił :)

Dla ułatwienia :
MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> pozycja ID MODELU 4 litera C ( lub inna)- liczba godzin pracy TV .....-00000
 

Toshiba7453

New member
"ponoć" "niby" kluczowe słowa :)

Odważny i tak jesteś "Jak jechałem do Saturn łódz manufaktura, widaniała 1 szt tego tv i pisało że powystawowy ze zwrotu."
Brać w obecnych czasach ( gdzie jest multum tv ) egzemplarz powystawowy ?
Wejdż w menu i sprawdż ile polatał już ten Twój tv co się klient rozmyślił i kurier zawrócił :)

Dla ułatwienia :
MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> pozycja ID MODELU 4 litera C ( lub inna)- liczba godzin pracy TV .....-00000



Sprawdziłem widnieje 00000040

Czyli nówka z 40 godzin pracy u mnie w domu


Ogólnie tv na naziemnej jest ok. Toshiba tylko ładniej skalowała. Nie było pixelozy na ciemnych stronach. Tu potrafi byc mocno widoczna.

Największy mankament to odtwarzacz filmów z usb

Filmy klatkują, nie odtwarzają się płynnie.

Na toshibie była bajka !
 

strazakp

Banned
Sprawdziłem widnieje 00000040

Czyli nówka z 40 godzin pracy u mnie w domu


Ogólnie tv na naziemnej jest ok. Toshiba tylko ładniej skalowała. Nie było pixelozy na ciemnych stronach. Tu potrafi byc mocno widoczna.

Największy mankament to odtwarzacz filmów z usb

Filmy klatkują, nie odtwarzają się płynnie.

Na toshibie była bajka !

Oddaj póki jeszcze możesz i nie mecz się z tym tv.
Dołóż kasy i kup coś lepszego.
Spróbuj tcla może będzie lepiej.
 

Toshiba7453

New member
Nic lepszego nie kupię dokładając nawet 2k.

Widziałem ostatnio te Philipsy czy Samsungi, i tam też pixelują na słabszych sygnałach.

Żeby było jak na Toshibie pewnie musiał by być oled 65cali. A to jeszcze nie ta cena i nie ta technika (wypalanie się), aby przez 2 lata startować jak dla mnie.

Panasonic dwa modele wyżej ,może nie ma już aż takich mankamentów, tylko trzeba być realistą że kosztuje dwa razy tyle. A to już drobne szaleństwo biorąc pod uwagę że teraz tv średnio pada po 3-4latach.
 

Toshiba7453

New member
Czy może ktoś wie, czy technologia z dawnej toshiby7453 typu CEVO, jest w którymś tv dzisiaj wykorzystywana?

Zdaje mi się również że matryca IPS z strefowym podświetlaniem FHD, pomimo mankamentu "rozjaśniania" pewnych stref mocniej lub słabiej.
Radziła sobie znacznie lepiej z słabszymi sygnałami aniżeli VE z technologią 4K.
Oczywiście w sygnale FHD i 4K VE będzie lepsza, tylko znów trzeba być realistą że żyjemy w kraju gdzie otacza nas 720P oraz 1080i. A reszta to mrzonki i życzeniowość.
Chyba że ogląda się tylko wybrane kanały FHD lub blureya
 

ebola1972

Member
Sygnał hd to teraz minimum dla tego tv. Masz treści netflix fhd, 4k(przez miesiąc za darmo), masz showmax hd (przez rok za darmo). Zainwestuj w cyfrowy polsat czy nc+.
 

Robstont

New member
Kolego Toshiba,
Moja sytuacja jest identyczna z Twoją, szkoda że nie trafiłem jednak na Twoją wypowiedz przed zakupem.

Jak tam sytuacja z TV na dzień dzisiejszy?
Podziel się proszę Twoimi ustawieniami, ja skorzystałem z ustawień kalibracji z jakiegoś francuskiego forum ale dot. EX700
Dodałem trochę swoich preferencji i jest w miarę ok (obraz jednak dalej jakby za ciemny) ale telewizor jest chyba wyżyłowany do granic możliwości i długo nie pociągnie.

daj znać...
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Czy może ktoś wie, czy technologia z dawnej toshiby7453 typu CEVO, jest w którymś tv dzisiaj wykorzystywana?

Zdaje mi się również że matryca IPS z strefowym podświetlaniem FHD, pomimo mankamentu "rozjaśniania" pewnych stref mocniej lub słabiej.
Radziła sobie znacznie lepiej z słabszymi sygnałami aniżeli VE z technologią 4K.
Oczywiście w sygnale FHD i 4K VE będzie lepsza, tylko znów trzeba być realistą że żyjemy w kraju gdzie otacza nas 720P oraz 1080i. A reszta to mrzonki i życzeniowość.
Chyba że ogląda się tylko wybrane kanały FHD lub blureya


Witaj, Oddaj i kup LG z roku 2018 serię 9 lub 8, Oba TV na matrycach IPS , procesory obrazu
Alpha 7, i co najważniejsze Direct Led ze strefowym wygaszaniem.
 

2018

New member
Szerokim łukiem trzeba omijać TV Panasonic.
Za produkcję tego Japońskiego onegdaj produktu odpowiada dziś turecki VESTEL.
Jedynie drogie modele Panasa są coś warte.
Ale zabijają ceną.
Te tanie ich TV to gnioty na poziomie THOMPSON czy Hitachi ... Bez serwisu i gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

aho24

New member
Też zastanawiam się na TX-58EX703E ale po waszych komentarzach zgłupiałem, niby dobry niby badziew. Teraz myślę o Smasungu w okolicach 3,5-4 tysiące. Warto zamienić siekierkę na kijek ?

Rozmawiałem z serwisantem na temat Panasoniców i Sony, to odradził, ponieważ mają po dwie taśmy podświetlające a Samsungi i LG mają 5 no i w razie usterki części do panasa są dużo droższe.
Co Wy na to ?
 
Ostatnia edycja:

Robstont

New member
Powiem Ci tak, panasa mam od prawie dwóch miesięcy i do dzisiaj nie mogę znieść tego "mdłego" obrazu. W pokoju obok wisi dwu letni samsung i jestem zachwycony obraZem

Wracam do panasa....załamka

Hdr'a wyłączyłem bo to juz totalne dno, wyswietla wtedy chyba całe trzy kolory ale z tym się liczyłem czytając kłamliwe recenzje.

Pozalowalem, ze nie kupilem sonego w tej półce cenowej ale pojechalem do sklepu obejrzeć wiadomo "wyżyłowany" obraz i też tylka nie urwał.

Za to Samsug... zdawał sie ok. Nie pamietam modelu ale za 200 zl wiecej.

Jestem tylko zwyklym Kowalskim ale nie polecam panasa.

P.s. czernie, o których wszyscy piszą sa faktycznie

Ale za nimi cały obraz jest tez ciemny jak dupa murzyna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz bardzo dobre modele :
- Philips 55PUS8303 za 4299 zł , Nano Cell, ambilight, 100Hz,Gogle assistant
Kodi Mx Player
- Samsung 55MU 7055 za 3899 zł
- SOny 55XE98596 za 4250 zł
- TCL 55X2 3699 zł
- LG 55G910 za 3699 zł
- LG 55UK 7500 za 399 zł
 

krzychooo

New member
Powiem Ci tak, panasa mam od prawie dwóch miesięcy i do dzisiaj nie mogę znieść tego "mdłego" obrazu. W pokoju obok wisi dwu letni samsung i jestem zachwycony obraZem

Wracam do panasa....załamka

Hdr'a wyłączyłem bo to juz totalne dno, wyswietla wtedy chyba całe trzy kolory ale z tym się liczyłem czytając kłamliwe recenzje.

Pozalowalem, ze nie kupilem sonego w tej półce cenowej ale pojechalem do sklepu obejrzeć wiadomo "wyżyłowany" obraz i też tylka nie urwał.

Za to Samsug... zdawał sie ok. Nie pamietam modelu ale za 200 zl wiecej.

Jestem tylko zwyklym Kowalskim ale nie polecam panasa.


P.s. czernie, o których wszyscy piszą sa faktycznie

Ale za nimi cały obraz jest tez ciemny jak dupa murzyna.

Ale o którym modelu piszesz? Serii 600 czy 700?
 

Robstont

New member
Wiesz co, piszę o 600 ale z tego co czytalem nie ma wielkiej przepasci technologicznej miedzy jednym a drugim.
Rob jak uważasz, mam nadzieję że podejmiesz dobrą decyzję. Pozdr
 

krzychooo

New member
Ja decyzję już podjąłem jakiś czas temu. I o ile patrząc na dane techniczne różnic wielkich nie widać, choć są, to jeśli chodzi o sam wyświetlany obraz to między tymi modelami jest przepaść.
Ja też byłem mocno zainteresowany zakupem 600-ki w 65 calach, ale pomimo odczuwalnie większej matrycy odrzuciłem ten model na rzecz mniejszego, 58" z serii 700. I jestem bardzo zadowolony z wyboru.
 
Do góry