Kupiłem panasonic 65ex600 - masakra !!! Nie tv !!!

Toshiba7453

New member
Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Po kolejnej całodniowej kalibracji kolorów jest dużo już lepiej. Jednak np. napisy końcowe na filmach idą jakby "na raty"...

Jak pisałem nie kupowałem na Jana... A jedyne forum z jakiego czerpałem wiedze to to....

Były wątki w których pisano że to jedyny jeszcze porządny tv, tzw. "cudowny budżetowiec od dziadka Panasonica:)..."
Jeden pisał i chwalił że robiąc w sklepach retroskopie starych filmów z pendrive i sportu-piłka. Tylko Panasonic pokazywał płynny ruch piłki, i udowadniał że pomimo matrycy 60hz ten tv JEST NAJLEPSZY... I bije modele Sony w okolicach 7tyś.

Kto pośledzi wątki ten znajdzie ,że to tu... Na tym forum były peany o tym tv.

Poza tym ponoć model 600 i model ex700. To to samo ! Matryca VE ta sama 60hz. Bebechy te same. Różnica w ramiaku alu, drobnym designe. I software. Te tv niczym się diametralnie nie różnią. Ponoc ex700 tak samo ma problemy z kolorami, jak i nadal słabą jasnością.
Może podkręcili mu softem co nieco. Ale ponoć wielkiej różnicy nie ma. Różnica jest dopiero od 780. A na ten po prostu nie było mnie stać.

Toshiba zepsuła mi się po 3 latach. Obraz robił się czarny a dzwięk zostawał. Ale tv działał normalnie ,a wada tylko była coraz częstsza. Ci z gwarancji plus saturna najpierw chcieli mnie oszukać i wcisnąć mi że "nie stwierdzono usterki". Bo wiedzcie że wykupując taką gwarancję ,macie naprawę tylko 1 raz ! Po czym ona wygasa...
Nie odebrałem tv, i nakazałem dalszą diagnostykę.
Nie mieli wyjścia i zaczęli diagnozować.
Stwierdzili że padło direct led-listwa. I nie chcę im się naprawiać. A mi dadzą bon na 60% zakupu tv, a mój sobie zabierają.

Chciałem ratować moją Tośkę i próbowałem ją od nich odkupić, proponując dobrą cenę. Bo używane podświetlenie widziałem że jest na alle... za 200zl.
Prosiłem, groziłem.
Nie odpisywali mi na maile. Olewali mnie.
Jedyna opcja to były ich warunki bon na 60% i bardzo zależało im na zabraniu im mojej Toshiby 7453.
Byłem już zmęczony 2 miesiące bez tv. Bo zabrali mi na początku grudnia.
Żona bała się wydać dużej sumy, bo za toshibę daliśmy 5500, i pół przepadło.

Myślałem że technika idzie do przodu, i po 3 latach trudno będzie się uwstecznić. Bo logika tak by nakazywała w jej myśl przyjąć na zdrowy rozsądek.

Musiałem jechać do Saturna 240km, bo w moim mieście nie ma. W sklepie Saturn Łódz-manufaktura na obsłudze był tylko jeden starszy pracownik.
Chciałem porównać modele 58ex700 do 65ex600.
Ale przywiózł z magazyny pudło z 65ex600. I nie chciał mi podłączyć jeden obok drugiego. Twierdząc że tylko głupiec wybrał by mniejszy tv.!
Ogólnie jak prosiłem o podłączenie nawet tej 65ex600 do tv naziemnej czy jakiego kolwiek sygnału. To mnie wyśmiał- że nie będzie takich żeczy robił cyt':nie będę takich rzeczy na pewno robił"

Z chciwości i braku możliwości prezentacji. Oraz pod jego zachwaleniami wielkości. Uległem wzięciu czegoś większego...!

Nie pojadę kolejnych 240km, a oni mi powiedzą że mam dostać kartę, i przyjechać znów trzeci raz po coś innego kolejne 240km.

Myślę że dla Saturna klient się słabo liczy...
Mam porównanie np. z obsługą Media Expert w moim mieście Koninie. Która jest na na prawdę dość wysokim poziomie.

Toshiba była cudowna ! 7453 to był genialny tv.
Podejżewam że gdyby użyli jakiejś Japońskiej matrycy zamiast tej od LG. To tv nigdy by mi się nie zepsuł.
Bo cała elektryka jak i elektronika w nim ponoć była made in Japan. Procesory w tym wspomniany CEVO, to była hi-endowa technologia lcd.

Ogólnie nigdy nie widziałem tak dobrego tv jak 7453. Miał jedyny jedyny mankament w postaci niezbyt regularnego podświetlenia na czarnej planszy.

A tak same zalety ! Niczym KURO dla hi-endowej plazmy.

Mądrze ktoś napisał że bidocie takiej jak ja:) dano luxus w postaci kosztowania przez 3 lata tortu-toshiba7453...
A jak odebrano- i teraz chcą karmić sucharami-ex600, to bidota jęczy że już ją zaczęły zęby boleć:) Samo życie !

Mój błąd był, że wystraszyłem się marki np. Sony. Bo w jednym z wątków przeczytałem coś takiego... "wszystko co kupowałem z drogich modeli Sony padało mi zawsze po trzech latach"

I tym wystraszony nie chciałem aby kolejny tv, podzielił mi los Tośki.

Ogólnie uważam że to co dzieje się z psuciem sprzętów po 2 3 latach to jest jakaś choroba ! Niczym schizofrenia.
Człowiek musiał by zatrudnić na stałe tragarza , co to by tylko latał i wynosił i wnosił wciąż psujące się lodówki, kuchenki, mikrofale, odkurzacze, telewizory, itp.
Mój Sony crt z 2000r chodzi do dziś jak brzytwa. Jak i wszystkie moje crt (5szt) jakich byłem mocnym fanem i posiadam do dziś z racji potrzeby pięknych scanlines w retro konsolach. I chodzą do dziś-BEZ AWARII. Nawet te kupowane ongiś w Baltonie czy Pewexie.

Czasy nastały jakieś dzikie i schizoidalne. 0-logiki=podstawa myślenia na co dzień.
 

Toshiba7453

New member
Dodam tylko że gdyby 55 calowa Toshiba 7453 mi się nie zepsuła.

Nigdy bym nie zmienił tego telewizora, i dołączył by on jako 6 do starszych braci CRT.

A jak przypomnę sobie np. soczysty kolor zielony jaki on wyświetlał, czy piękny downscaling słabszych sygnałów, to jest mi przykro. Że takich jak my z technologią robią w konia, po 3 latach proponując "słabsze rozwiązania".
Nawet budżetowce winny bić na głowę model hiendowy z przed 3 lat.

Np. Magnetowid 6 głowicowy, zawsze bił na głowę 4 głowicowy czy 2 głowicowy. A ostatnie hi-endowe co wychodziły np. w 1997-8 zawsze biły na głowę wszystko co starsze. Dodawano różne rozwiązania technologiczne, a każda z firm miała własne "exclusive-technologie" nawet w najtańszych modelach coś dodawali nowego.

A teraz kupisz lodówkę Samsung za 6000, myślisz że na 10 lat.
OJ NIE NIE !! Tam w środku są maleńkie aluminiowe rureczki zatopione w plastiku od drzwi, aby było nie wymienialne i nie opłacalne w naprawie!. Bo Samsung doskonale wyliczył ,i wie, że cienkie Aluminium wchodząc w reakcję z nowoczesnym czynnikiem ( już nie freon) , wytrzyma nie dłużej jak 3-4 lata. O kolejna lodówka za 6koła do wyniesienia przez tragarza co 3 lata.
 

ebola1972

Member
Niski model, duża przekątna i sygnał z naziemnej to musiało się tak skończyć. Wymień tv skoro masz jeszcze taką możliwość bo będziesz potem żałował.
 

mac_latawiec

New member
Poza tym ponoć model 600 i model ex700. To to samo ! Matryca VE ta sama 60hz. Bebechy te same. Różnica w ramiaku alu, drobnym designe. I software. Te tv niczym się diametralnie nie różnią. Ponoc ex700 tak samo ma problemy z kolorami, jak i nadal słabą jasnością.

No to się nie dziwię że kupiłeś ten tv, a nie serię od 700 wzwyż skoro dla Ciebie niczym się nie różnią

Muszę Ciebie zmartwić - różnią się diametralnie pod względem obrazu.

W tym przypadku wielkość miała znaczenie - negatywne.

P.S. "Ponoć " jednak nie mają 700 problemów z kolorami.
 

strazakp

Banned
Uwiódła cię wielkość ekranu kosztem lepszego modelu. Jakoś tak się składa że posiadacze ex700 i wyżej nie mają takich problemów a na pewno nie z płynnością.
Gdybym poszedł np w Sony (niski model xe7000) lub Philips (pus6561) i do tego 65" to też być miał argumenty do narzekania. Tak to jest jak się kupuje duże tv kosztem obniżania modelowego. Do tego sygnał naziemnej robi swoje i podobnie będzie w większości tv bo naziemna to syf.
Zwróć tv póki możesz bo będziesz się tylko męczył.
 

Toshiba7453

New member
Witam. Nie poddałem się...
Cały dzień wczoraj kombinowałem z ustawieniami na wszystkie możliwe sposoby.
Najlepsze efekty udało mi się jednak uzyskać po przez ustawienia w trybie dynamicznym. I zwiększenie zakresu kontrastu-podświetlenia, a zmniejszeniu innych ustawień jasności ,czy kolorów.
To samo udało mi się uzyskać na true cinema. Tyle że tam miałem możliwość poustawiać ze sto opcji więcej, jednak tylko dorównałem trybowi modyfikacji "dynamicznej".
I jednak na dynamicznym obraz wychodzi minimalnie bardziej wyrazisty. A kolory minimalnie lepsze na true cinema.
Posiłkowałem się zagranicznymi stronami z kalibracją do poprzednika, modelu dx.
Jest to praktycznie niczym nie różniący się model. A może i nawet delikatnie lepszy.

O dziwo teraz obraz jest żyletka, i o soczystych kolorkach.

Wszyscy co teraz widzą obraz ,nie mogą uwierzyć że to ten sam tv...

Osobiście też jestem zszokowany jak rozkalibrowany (być może specjalnie) tv otrzymuje się fabrycznie.

Co prawda tylko udało mi się zbliżyć do Toshiby7453, no ale tu jest 10 cali więcej. A sygnał to naziemna tv, materiały usb typu "torrent..."
Filmy zarówno 16:9, jak i 4:3
Ten tv po prostu lubi mocniejsze sygnały od 1080i (tv1, tv2, tvp info) w wzwyż... 1080p.

Tak przemyślałem sprawę i stwierdzam ,czy Panasonic celowo nie rozkalibrowuje swoich niższych modeli, aby pozornie wyglądały na dużo słabsze.
Na you tube po kalibracji ludzie też pokazują że obraż w ex600 czy wcześniejszym dx jest dość soczysty.
Czeski film z tym tv.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Ciekawa Teza ?!
Celowo rozkalibrowany TV ? Ale w jakim celu ?
Tego Tu jeszcze nie czytałem
 

strazakp

Banned
Witam. Nie poddałem się...
Cały dzień wczoraj kombinowałem z ustawieniami na wszystkie możliwe sposoby.
Najlepsze efekty udało mi się jednak uzyskać po przez ustawienia w trybie dynamicznym. I zwiększenie zakresu kontrastu-podświetlenia, a zmniejszeniu innych ustawień jasności ,czy kolorów.
To samo udało mi się uzyskać na true cinema. Tyle że tam miałem możliwość poustawiać ze sto opcji więcej, jednak tylko dorównałem trybowi modyfikacji "dynamicznej".
I jednak na dynamicznym obraz wychodzi minimalnie bardziej wyrazisty. A kolory minimalnie lepsze na true cinema.
Posiłkowałem się zagranicznymi stronami z kalibracją do poprzednika, modelu dx.
Jest to praktycznie niczym nie różniący się model. A może i nawet delikatnie lepszy.

O dziwo teraz obraz jest żyletka, i o soczystych kolorkach.

Wszyscy co teraz widzą obraz ,nie mogą uwierzyć że to ten sam tv...

Osobiście też jestem zszokowany jak rozkalibrowany (być może specjalnie) tv otrzymuje się fabrycznie.

Co prawda tylko udało mi się zbliżyć do Toshiby7453, no ale tu jest 10 cali więcej. A sygnał to naziemna tv, materiały usb typu "torrent..."
Filmy zarówno 16:9, jak i 4:3
Ten tv po prostu lubi mocniejsze sygnały od 1080i (tv1, tv2, tvp info) w wzwyż... 1080p.

Tak przemyślałem sprawę i stwierdzam ,czy Panasonic celowo nie rozkalibrowuje swoich niższych modeli, aby pozornie wyglądały na dużo słabsze.
Na you tube po kalibracji ludzie też pokazują że obraż w ex600 czy wcześniejszym dx jest dość soczysty.
Czeski film z tym tv.

A jednak Panasonic się obronił ;-)

Ale teza że specjalnym rozkalibrowaniem przez panasonica też mnie rozśmieszyła
 

barburian

New member
Bez reklam
Ciekawa teza , wręcz szalona trochę :) , ale jak pisałem w swoim poście
na początku - telewizor trzeba skalibrować profesjonalnie przez certyfikowanego kalibratora z dobrym sprzętem .
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Tu żadne cuda, nasz drogi kolega poszedł na kompromis, uznając, że obecny nie jest tak tragiczny. Słabo widzę sygnał na dynamicznym (zawsze jest przesterowany i przesycony), ale każdy ma tak jak chce i lubi :) .

A do lodówki Samsunga, kupiłem taką za 2k i jak tak się dzieje w tej z 6k, to swojej nie będę otwierał ;-).

Nic, jedynie życzyć zadowolenia z odbioru i kasy na nowy sprzęt, który niestety już tak nie działa jak kiedyś lodówki Mińsk.
 

Toshiba7453

New member
A może TV ze zwrotu i poprzedni właścicel przez 14 dni popsuł wszystkie ustawienia?


Jak jechałem do Saturn łódz manufaktura, widaniała 1 szt tego tv i pisało że powystawowy ze zwrotu.

Jednak na miejscu sprzedawca jak przyczołgał karton wszedł w komputer i powiedział że coś niby było źle wpisane i on wcale nie jest ze zwrotu. Tylko że ponoć niby wyjechał do klienta ale się klient rozmyślił, i kurier zawrócił. Dlatego to tak widniało w systemie.

Nie pisałem o tezach spiskowych... A jedynie może nazbyt szczerze !
Tv był ewidentnie źle pokalibrowany. Bo zamiast czerwonego to był róż. Niebieski kostnico-wy. A zieleń jak z za mgły wyłaniała się na cały ekran.

Co do kolegi który pisał że dynamiczny jest niby zbyt gresywny.

Otóż dokładnie ustawiłem true cinema , ustawienia własne i potem dynamiczny.

Tylko na dynamicznym jest najostrzejszy odbiór. Tam serwisowo jest dodane czegoś więcej, i na własnych, lub cinema robiąc jasność oraz kontrast pod wzór dynamicznego. Świecą podobnie, jednak tylko dynamiczny nieznacznie jest bardziej szczegółowy.

Od razu prostuję że wszelkie korelacje, ostroći, kolorów, i dziesiątek innych ustawień, były w tej opcji próbowane.

P.S- ja bym wcale nie wykluczał że Panasonic aby sprzedawać niższy model ex600, i był on w sklepach wyraźnie gorszy dla odbiorcy od droższych modeli. Celowo daje zdekalibrowany model.
Gdyż na zagranicznych forach jednak piszą że modele ex600 a ex700 różnią się tylko kosmetyką i softem. A matryca jest ta samiutka,

P.S.2- z iluminatami kolega wyraźnie odjechał. Jednak historia jak i zapisy wskazują że iluminaci faktycznie sterują lub sterowali Watykanem. Usa-bawarscy "Weishaupta" 1832:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest zwykły budżetowy model i tak winien być traktowany. Tyle od niego można wymagać. W klasie cenowej są lepsze wybory.
Ale jeśli Ci już pasuje to najważniejsze.
 

Toshiba7453

New member
No na pewno Mińsk potrafił działać 35 lat bez awarii. A ***************ungi side-by-side jak szanowny kolega wejdzie na odpowiednie fora Agd ludzie nie zdążyli spłacić 30 rat a lodówka za grube "k" ze względu na niemożność LUB nieopłacalność lądowała na śmietniku. Bo nawet Mińsk na złomie był coś wart. A ***************ung co najwyżej jako odpady do sortu mógł stanąć przy śmietniku
 
Do góry