W lutym 2018 r. firma Panasonic zaprezentuje telewizory Ultra HD LCD , serię FX750 .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W połowie lutego 2018 r.(15-16.02 ) na Majorce firma Panasonic zaprezentuje telewizory Ultra HD LCD między
innymi serię FX750 . :-|
4K

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

barburian

New member
Bez reklam
W serii FX zainstalowano nowej generacji panel IPS o podwyższonej jasności.
Ewolucja układu korekcji kolorów realizuje wierną reprodukcję ciemnych jak i jasnych obrazów.
Trójwymiarowy układ zarządzania kolorem (3D-LUT), który jest sercem napędu heksachromatycznego, dalej ewoluował w telewizorze Panasonic. Zwiększono punkt korekcji do około 1,6 razy w porównaniu do modelu konwencjonalnego zeszłorocznego (seria EX 750), znacznie poprawiając odtwarzalność wierności koloru w ciemnym obszarze.
 

strazakp

Banned
Co by Panasonic nie zrobił w swoich tv to są osoby na tym forum które niszę że do syf bo nie ma smarta z milionem aplikacji.
Niektórzy już zapominają chyba do czego jest tv i czym ma się przede wszystkim charakteryzować.

Dla mnie Panasonic to bdb marka która stawia głównie na jakość obrazu oraz wykonania a nie na bajery w 90% nikomu niepotrzebne. Z androida korzystamy głównie w telefonach i tabletach a w tv jedynie z YouTube i playery.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Słaby smart to nie jedyny problem, główny nieproporcjonalnie wysoka cena do relatywnie tanich matryc. Niemniej życzę Panasonicowi lepszych tv, zawsze lepiej jak jest konkurencja i klienci mogą wybrać.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Mam dx780 50" i lepszego tv nie miałem póki co, a te smarty aż tak bardzo to potrzebne? :D Nie rozśmieszajcie. Prawdziwy facet je pszczoły, a nie miód :D a jak ktoś potrzebuje się pobawić smartem to niech idzie do sklepu.
 

klonxxx

Banned
Słaby smart to nie jedyny problem, główny nieproporcjonalnie wysoka cena do relatywnie tanich matryc. Niemniej życzę Panasonicowi lepszych tv, zawsze lepiej jak jest konkurencja i klienci mogą wybrać.
Uśmiałem się....To co napisać o matrycach w TCL P60, tam dopiero jest nieproporcjonalni wysoko cena do relatywnie kiepskich matryc.Płaci się za 4K a dostaje pseudo 4K.
Taki Panasonic EX703 zjada jakością obrazu TCL C70 i X2 pod względem płynności obrazu,nie wspominając już o jakości oprogramowania gdzie od początku produkcji android TCL-a ma dziesiątki bugów,a prosty system Panasonica jest stabilny.Smart Panasonica dalej działa a miało go już nie być ....jak to było napisane na pierwszej stronie , wielkimi literami że UMIERA :)
Jeśli Panasonic wprowadzi nowe matryce IPS (wysoko-kontrastowe o których już kiedyś wspominali),to nie ma co się martwić o jakość nowych modeli(oby tylko syfiastego androida nie wprowadzili).
 

Forest89

Active member
Bez reklam
W mojej rodzinie były już 4 telewizory Panasonica, począwszy od telewizora CRT po aktualnego LCD 58EX780, każdy z nich zaskakuje obrazem po dziś dzień bo nawet do dziś wszystkie działają. Pierwszy mój LCD Panasa to model 37LZD800, topowy LCD Panasonica z 2008r do dziś obraz jest piękny. Aktualny EX780 to już inna bajka - 4K, HDR itd robi piorunujące wrażenie. I tak ma być. Panasonic zawsze stawiał na obraz a nie niepotrzebne bajery. Menu jest przynajmniej szybkie, intuicyjne, proste, Smart TV w postaci np YouTube i Netflixa wciąż działa i nawet jest aktualizowane. A Androida z telewizora zrobiłem płacąc 339 zł i kupując Android Boxa (Ferguson FBOX ATV) i mam YouTube 4K, Netflix 4K, KODI, odtwarza Bluray 3D, MKV 4K HDR, DTS-X, Dolby Atmosy i pierun wie co jeszcze, pudełeczko wielkości trochę większej niż paczka papierosów a ma wielkie możliwości :D Także Panowie w dobie takich dobrodziejstw smutek po braku rozbudowanego Smart TV nie może być duży, bo Smart TV dzisiaj można zrobić z każdego telewizora za bardzo małe pieniądze, dużo mniejsze niż każą sobie płącić inni producenci telewizorów ;)
 

janusz

New member
Bez reklam
Ciekawe czemu nikt nie robi boxów z firefoxem, a wszyscy z androidem? Oczywiście zgadzam się, że taki box rozwiązuje problem, miałem kilka takich, jednak to taka trochę prowizorka.
Nie wierzę by Panasonic przetrwał bez pomocy z zewnątrz (Chiny, Tajwan,Turcja itp.) o czym świadczą posty typu "Jak zwykle będzie kiepska dostępność tv panasonica w naszym kraju.". Po Philipsie, JVC, Sharpie, teraz czas na Matsushitę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli babcia będzie miała wąsy to będzie dziadkiem.
Korzystałem prze 25 lat z produktów Panasonica i były to wyjątkowo dopracowane modele. Panasonic ( ludzie) przespał cały proces zmian technologicznych zachwycony swoją manią wielkości ( podobnie jak inne firmy japońskie). Teraz zbiera tego pokłosie.
Panasonic i ta ustawia się od dawna na B2B.
Buduje domy, osiedla, sprzęt medyczny, bateria do samochodów elektrycznych . W dziedzinach nie dokłada.
Do telewizorów zaczął dokładać. W USA już go nie ma.
Notuj ogromne spadki w Europie ( podobnie jak firmy inne japońskie który zniknęły - Sharp, Toshiba, Sanyo, Nec, JVC, Hitachi, Fuji).
Jeśli nie pójdą za potrzebami ludzi a nie własnymi ambicjami to przegrają.
Jeśli znajdą więcej pokory w sobie i zaczną słuchać najprostrzych choćby odgłosów klientów - mają szansę na powrót.
Nowe matryce już mają - (pisaliśmy o tym) ale koszt ich produkcji jest kilka razy większy niż Oledów. Więc łatwo nie będzie.

Niestety ludzie nie chcą mieć oddzielnego boxa, czy nawet dongla z Androidem który nie zajmuje prawie miejsca.
I właśnie dlatego Panasonic traci klientów.
Magia nazwy Panasonic pamiętnej z Pewexu czy Baltony już nie działa.
Dziś przez pryzmat IT ludzie wybierają LG, Samsunga.
A firmy chińskie z ogromnym kapitałem prawdopodobnie kupią dział telewizorów Panasonica - tak jak to zrobili prawie ze wszystkimi firmami wielkiej piątki.
Panowie z Panasonica więcej pokory i do dzieła.
Żeby nie było, że ostatni gasi światło.
 

barburian

New member
Bez reklam
Do momentu kiedy Panasonic będzie Japoński to warto kupować ich telewizory
a jak trafi w ręce Chińskie i zrobi się z tego masówka typu Vestel to tylko szkoda. Osobiście jak dla mnie Android w telewizorze może nie istnieć i mam nadzieję że nie zobaczę Androida w telewizorach Panasonic.
Modele Panasonica AX900 DX900 były referencyjne i oby takich telewizorów
było więcej. Może Panasonic z czasem zrezygnuje z produkcji LED TV i postawi tylko na OLEDy - czas pokaże .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko za 20 tyś zamiast AX900 - miałbym dwa Oledy 65 B7.
I jeden oddałbym Tobie gratis.
Tak Panasonic na swojej tajnej konferencji przedstawił tylko Oledy.
Ale jeśli tak zrobi - przegra .
Zostanie na poziomie sprzedaży Oledów Loewe - czyli np w Plsce 300-500 sztuk rocznie.
Przegra !!!
Ma miejsce na LCD spokojnie ale musi dołączyć nawet do tego co Sharp wprowadza, czy Vestel.
Musi mieć Androida dla ludzi z mniejszą kasą.
 

strazakp

Banned
Widziałem dziś recenzje wideo kolegów z konkurencyjnego forum. Bardzo fajne te nowe tv ale wg mnie za dużo modeli wyrzucili (FX 700,720,740,750,780).
Firma obchodzi 100 lat i ma się dobrze. Stawia na jakość obrazu a nie na jakieś tam niepotrzebne miliony aplikacji. Wg mnie Panasonic jest dla osób wiedzących czego chcą od telewizora tzn przede wszystkim jakości i płynności obrazu bo całą resztę daje dziś smartfon.
Czekamy teraz na jakieś fachowe testy tych modeli
 

WuMike

New member
Bez reklam
W serii FX zainstalowano nowej generacji panel IPS o podwyższonej jasności.
Ewolucja układu korekcji kolorów realizuje wierną reprodukcję ciemnych jak i jasnych obrazów.
Trójwymiarowy układ zarządzania kolorem (3D-LUT), który jest sercem napędu heksachromatycznego, dalej ewoluował w telewizorze Panasonic. Zwiększono punkt korekcji do około 1,6 razy w porównaniu do modelu konwencjonalnego zeszłorocznego (seria EX 750), znacznie poprawiając odtwarzalność wierności koloru w ciemnym obszarze.

Ok, ale z tego, co wyczytałem w 75” FX będzie jednak panel VA.
 
Do góry