Moj Panasonic p46g30 umarl... co kupic

zukosok

New member
panowie, panie, pomocy,
wczoraj umarł śmiercią naturalna, moj 46 calowy telewizor.
Pora no nowy, po poszukiwaniach, wstępnie znalazłem cos takiego:
Samsung 49mu8000
oraz
Sony kd49 8004, 5lat gwarancji
Sony kd49 9005, 5lat gwarancji
kieruje się ku Sony, ale różnica w cenie miedzy 8004 a 9005 jest spora, i nie wiem czy warto dokładać,
tv działa okolu 16h dziennie, dzieci, a później my z zona oglądamy, pracujemy na rożne zmiany.
Bardzo dziękuje za pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

zukosok

New member
od 2m, fotel- moje ulubione miejsce, do 3 metrów kanapa, filmy z nc+, netfix hd i 4k, filmy oglądamy po godzinie 20, jak jest ciemno, w dzień pokój jest nasłoneczniony, tak bardzo ze musimy przysłaniać okna półprzezroczystymi wertikalami, bo nie da się wysiedzieć i nie mowie tu tylko o oglądaniu telewizji, po przysłonięciu na poprzednim tv było ok.
 

zukosok

New member
55 mieści się, ale jakoś zawsze myślałem o max 50 calach, ze niby 55 będzie za duze, że za blisko będę siedział,itd. Niestety na 55XE9005 nie starczy mi kasy, ale znalazłem Sony KD55XE8596, moze być?
Jak je porównać z jakością mojego poprzedniego tv, biel, czerń, kolory, bo wiadomo ze rozdzielczość jest większa, i smart będzie w końcu działał.
 
Ostatnia edycja:

zukosok

New member
max 900f,czyli jakieś 4500zl,
czy 9005 będzie miał lepsza czerń wieczorem od 8596, jak to się będzie miało do moje starej plazmy?
 
Ostatnia edycja:

zukosok

New member
Update, TV kupiony, padło na Sony 49xe9005, tv zakupiłem w salonie Sony po demonstracji, poprosiłem o wyłączenie światła,ustawienie trybu cinema na wszystkich tv i puszczenie mi kilku nagrań demo, podsumowaniei w skrocie:
55xe8695 ma dużo gorsza czerń niż 49xe9005, mniej szczegółów,
49xe9005 czerń mogę śmiało porównać mojej plazmy, jest też dużo jaśniejszy, wydaje mi się że baza kolorów jest większa i żywsza. Następnie poprosiłem o porównanie 49xe9005 z 55xe9005 i tu nastąpiło zdziwienie,szczegóły, kolory i jasność na tym samym poziomie, ale czerń już nie, 55xe9005 jest bardziej jaśniejszy i widać było dobrze. Sam sprzedawca potwierdzil ten fakt, obejrzałem jeszcze model xe93 różnica do 49xe9005 była ale nie ogromną, natomiast między xe93 a xe9005 różnice w obrazie było widać od razu.
Pisałem z komórki, sorrku za błędy, pozdrawiam.
 
Do góry