wymiana P50ST50E na większy

matifcb

Member
Witam,

lekko sie przymierzam na wiekszy model po 2 plazmach 42 a pozniej 50 cali od Panasonica. 50st50 mam od 1,5 roku, wczesniej byl 42st60. Nic sie nie zmienilo od lat u mnie czyli

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 15m2 +8m2 aneks
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,7-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i lekko pod katem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? slabo z jedne strony i jest zaluzja
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P50ST50E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? obraz ! nie potrzebuje smarta nawet wifi w sumie nie uzywam. Podlaczam kompa i konsole i karte Ci+ tyle !
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC i komputer do filmow
10 Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? stereo , sporadycznie PS4 i PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-7
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tez ale nie mega czesto
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy przez kompa, sport i konsola
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie przez tv, tylko przez podlaczonego lapka
15. Czy zamierzasz grać w gry - ps4 sporadycznie
16. Preferencje co do marki? Panasonici mialem tylko
17. Preferencje co do wielkości? 55 raczej na te odleglosc
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? plazma troche na jasnym bialym buczy, podwidoki z logami stacji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- myslalem o uzywce do 3000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? pierwsza plazma z 3,5 roku , te mam 1,5 narazie
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? w ogole nie uzywam
23. Czy telewizor ma mieć 3D? nie potrzebuje

Z góry dziękuje za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale miałeś bardzo dobrzy model Panasonica.
Dziś z Panasonica w tej klasie kupisz wyłącznie modele entry level.
I nie musisz kupować używki bo masz modele które godnie zastąpią w tej klasie Twój model i pod względem możliwości, wyposażenia i obraz:
- TCL 55C70 za 3099 zł
- Philips 55PUS6561 za 3299 zł
Dla niebieskich członków forum pakiet gratis do każdego.
 

matifcb

Member
Ten st60 byl duzo lepszy od st50 ktory mam teraz? Troche tych wersji vt,st jest I nie wiem ktore sa lepsze od ktorych.

nie musi to byc Panasonic oczywiscie.

Philips chyba ma duzo bajerow za ktore sie placi ktorych ja w ogole nie chce uzywac, czy nie lepiej isc w strone obrazu kosztem tych apek itp ? co jest tym pakietem dla niebieskich bo mi nie odpowiedziales niestety a juz zadalem ci kiedys to pytanie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pakiet - o który model pytasz?

Nowe modele - idź do sklepu i sprawdź a własne oczy.
Jest lepiej niż dobrze.
 

matifcb

Member
Pakiet - o który model pytasz?



Dla niebieskich członków forum pakiet gratis do każdego.

nie wiem co znaczy niebieski czlonek na forum tego nie znalazlem i nie wiem czym sie charakteryzuja pakiety. Powiedzmy dla modelu Philipsa ktory polecasz z tymi mi niepotrzebnymi bajerami typu android.
 

matifcb

Member
tez tego nie rozumiem. Pytalem 2 razy na privie ciesza. Tu mi polecil 2 modele ( nie wiem czy polecil co akurat ma do sprzedawania nie mam pojecia) pisze o jakims pakiecie, ja szukam po forum co to za pakiety dla niebieskich.. Kurde jestem bialej rasy zaden smerf ze mnie :D on sie mnie pyta jakie modele proponowal ? nie wiem o co tu chodzi. Zawsze tu m.in. on pomagal mi w telewizorach i w sumie jak narazie zadowolony jestem. CHcialbym kalibracje wziac moze i kupic od niego ten tv no ale zero odpowiedzi na pytania :) jestem cierpliwy poczekam. Fajnie ze facet poswieca czas bo raczej malo jest innych osob ktore cos od siebie poleca a w temacie sa obcykani
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prościej, bo są różne pakiety do różnych modeli.
Przecież wszystkich nie kupujesz.
Pytasz o określony model i otrzymujesz cenę i opis dodatków.
 

korabek1

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie prościej, bo są różne pakiety do różnych modeli.
Przecież wszystkich nie kupujesz.
Pytasz o określony model i otrzymujesz cenę i opis dodatków.

Oj... kiki, kiki... czytaj ze zrozumieniem...
Kolega "matifcb" wyraźnie napisał:
"ten Philipsa ktory zaproponowalesmi...
- Philips 55PUS6561 za 3299 zł"

Odpowiedz koledze"matifcb" jaki pakiet do tego TV.

Kalibrację robisz tymi samymi urządzeniami co 2-3 lata temu, czy coś się zmieniło?

Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55PUS6561 za 3299 zł
1. Cena najlepsza w Polsce
2. Kalibracja profesjonalna gratyis
3. Dostawa gratis
4. Uchwyt gratis.

NP.
Philips 55PUS 8602 za 5299 zł
1. Cena najlepsza w Polsce
2. Kalibracja profesjonalna gratis
3. Dostawa gratis
4. Uchwyt gratis.
5. Montaż gratis

https://www.youtube.com/watch?v=T4BC2uaQ-rM
Kalibracja j.w.
Możesz spokojnie kupić ten sprzęt, kosztuje 10.000 $ ( ale sprzedają minimum 2 szt) i kalibrować gratis - do woli.
 

matifcb

Member
witam, dzieki za odzew od innych uzytkownikow rowniez. Napewno wykupie to czlonkostwo, mysle ze jest to fair za juz kilkuletnia pomoc przy 2 moich plazmach :) do CIebie Kiki mam prosbe jesli nie chcesz tu reklamowac, napisanie do mnie ceny dla czlonka za tego Philipsa ile ona PLNow jest atrakcyjniejsza.

Prosilbym Cie rowniez jak i innych ktorzy maja ochote na opini co do tego TCL 55C70. Tez go poleciles, ma on pewnie + i - wzgledem Philipsa. Szczerze go odrzucilem bo firma mi jest nieznana a moze to byc tez sensowne roziwazanie.
Ja poczytam oczywiscie na forach o tych modelach ale uwierzcie 500 str watku o philipsie rozwala glowe juz na 40 str czytajac o tych wszystkich cloudingach i podwidokach czy jakosciach obrazu.
 

korabek1

Klub HDTV.com.pl
vip
matifcb
Zadałeś pytanie o pomoc w wyborze TV i kompetentna osoba (kiki) zaproponowała Ci dwa modele. Ciesz się, że tylko dwa, a nie np. sześć, tak jak niektórzy to mieli, bo dopiero wtedy miałbyś mętlik w głowie.
Nie chcesz - nie musisz zagłębiać się w tajniki cloudingu, powidoków, test Pioneera itp. Skoncentruj się tylko na plusach i minusach i pod swoim kątem dokonaj wyboru.
W tym przedziale cenowym i z pakietem gratis, propozycje kikiego są b. dobre. Nie ma co kombinować. Ceny porównasz sobie w necie.
TCL jest jednym z największych graczy na rynku TV, a relacja cena - jakość jest bardzo dobra. Poczytaj na konkurencyjnym do hdtv.com portalu https://***************************...55c7006-ofensywa-ze-strony-chinskiego-gracza/
PHILIPS ma opatentowany - zastrzeżony - trójstronny ambiligth przy którym kobiety (i nie tylko) piszczą z zachwytu. Jeżeli ma wiśieć na ścianie, to bomba.
https://***************************...philips-pus6561-test-uhd-4k-120hz-android-tv/
Pamiętaj - tylko zalety i wady.
Sam jestem użytkownikiem 50" THOMSONA ze stajni TCL i opinię o nim (miejscami krytyczną) zamieściłem na naszym forum hdtv.com pod starym nickiem korabek.
 

korabek1

Klub HDTV.com.pl
vip
Ooooo..... "wygwiazdkowało" adres konkurencyjnego portalu. W zamierzeniu nie miała być to reklama, a tylko kolejna opinia i test tv jakich wiele w necie..
 

matifcb

Member
czy mozna prosic o linka na pw ? chetnie poczytam. Wlasnie bylem u kolegi i widzialem jakiegos Samsunga 4k 55cali.. fakt ze salon ma wiekszy ale tv nie zrobil na mnie wrazenia.. jak wyglada metraz wyzszy czy jakis z tych modeli ma cos blizej 60 cali czy odrazu przesiadka na zbyt duzy dla mnie odrazu 65 ?:)

w tych tv troche boli mnie to cale aplikacjo youtubowe pierdoly ktorych niby nie uzywam. Kiedys nauczylem sie tu z forum opini ze jesli nie uzywa ktos to nie ma sensu placic za to w telewizorach.. takie pytanie dotyczace tego, jak sie ma jakosc materialow odtwarzana przez kompa ? ja zawsze podlaczalem kompa po hdmi i wtedy puszczalem ewentualnie Youtuba, czy taki YT bezposrednio z tv jest lepszj jakosci materialem ?
 

matifcb

Member
koledzy myslę, żeby jednak zmienić raz a dobrze na cos większego. Czy przy moich 2,7m-3m sensownie jest myśleć o 65calach ? Kiki czy te modele co podajesz wystepuja w 65~calach ? jak wyglada cena za nie dla niebieskich z tym calym pakietem ? Jesli macie inny model sensowny do podania zamieniam sie w sluch.
 
Do góry