OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 55B8 nie ssą już produkowane kilka miesięcy.
Modele z DV są z 2019 produkcji - więc masz już nowe Philipsy, LG od dawna.
Panasonic ma najsłabsze multimedia.
 

SRN233

Member
Chłopie, ceny od roku nawet nie "prykły", kupowałem go w 10.2018.

Prędzej zniknie z oferty sklepów niż będzie w takiej cenie a w jego miejsce wejdzie nowa seria, raczej droższa.
Także jedynie gdzieś "w outlecie" albo jakaś mega wyprzedaż to się zgodzę a tak to nie ma opcji żeby ten TV był za 8k.
 

Nurnik

New member
Sorry, ale ty do mnie piszesz?. Jeśli tak, to nie wiem po co, bo ja nic o cenach nie piszę. Jeśli piszesz do poprzednika, to go łaskawie zacytuj i wtedy nie będzie niejasności.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Nurnik

New member
Czyli w dalszym ciągu nie potrafisz zrozumieć najprostszego tekstu. Dkubekus napisał że zakłada że taka cena kiedyś będzie. Nie twierdzi że taką cenę gdziekolwiek widział. Czaisz różnicę chłopie? .

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Chyba sam nie potrafisz, skoro nie widzisz, że napisałem, że prędzej te TV wyjdą z oferty sklepów i wejdzie nowsza (pewnie droższa) seria niż te ceny spadną do tego poziomu CHŁOPIE :)


Dalsza dyskusja pod tym kątem nie ma sensu, wypij piwko i pozdrawiam :)
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety poziom wiedzy tych ludzi nie jest, delikatnie mówiąc, na najwyższym poziomie. Faktycznie przy strojeniu kanałów, jak się wybierze operatora, to w niektórych TV nie da się ułożyć listy po swojemu, nie wiem czy tu też tak jest, ale to zupełnie inny temat przecież.
Będąc przy Panasonic Polska, kiedyś zapytałem ich jak to jest z tymi pilotami do FZ800, dlaczego nie mają podświetlenia jak FZ950 i czy będzie można dokupić pilot właśnie od innego TV, np. od FZ950:
"Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że wymienione przez Pana modele zostały wyposażone w dwa piloty - standardowy oraz touchpad (pilot multimedialny). Dodatkowo pilot od modelu TX-55FZ950E (N2QAYA000152) został wyposażony w podświetlenie. Niestety ten z zestawu TX-55FZ800E (N2QAYB001178 ) nie posiada podświetlenia. Jest to jedyny model pilota zalecany dla telewizora TX-55FZ800E..."
Odpisałem im, że to ciekawe, z dwóch powodów, po pierwsze piloty są raczej uniwersalne, po drugie dlaczego inaczej traktowani są klienci np. z Niemiec, gdzie bliźniaczy model - TX-55FZW804 posiada lepszego, podświetlanego pilota.
Na to nic nie odpisali, dopiero jak ponowiłem pytanie, poinformowałem, że nie dostałem odpowiedzi, to dostałem "wyczerpującą" odpowiedź:
"Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że Pana wiadomość została przekazana do odpowiedniego działu naszej firmy.
Dziękujemy za przekazanie uwag dotyczących produktu marki Panasonic..."




Posiadam DT60 i FX780 i oba piloty są kompatybilne w 100% w obsłudze telewizorów.
Różnice pojawiają się w przypisaniu innych funkcji konkretnym przyciskom pilota
np. w pilocie do DT60 jest APPS a w pilocie FX780 jest NETFLIX a funkcja APPS jest
w innym miejscu. Dostęp do wszystkich funkci MENU umożliwiają oba piloty.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam...
Tak od jakiegoś czasu mam Oleda Panasonica 55FZ950. Dziś zacząłem ustawiać sobie programy i tworzyć swoje ulubione listy i tu zauważyłem pewien problem, bo kiedy wsadzę jakiś program w ulubione, to moim zdaniem powinien zmienić się numer programu na kolejny z listy ulubionych. Tak jednak się nie dzieje. Kanał nadal utrzymuje numer z ogólniej listy programów dostępnych na satelicie. Czy ktoś z użytkowników nowych oledów wie jak to zmienić? Chodzi mi oto, żeby kanały numerowały się w liście ulubionych tak jak są ustawione. W plazmie VT30 tak właśnie się działo!

Czy ktoś ma na to radę?




Jak chcesz zachować własną numerację kanałów to musisz zrezygnować z listy NC+ w trakcie pierwszego przeszukiwania DVB-S , wtedy z lewej strony pojawią się "Odnalezione kanały" , z których wybierasz do po prawej "Wszystkie kanały DVB-S" swoje kanały i tu możesz ułożyć wg.uznania i zachować własną numerację. W układzie Hotbird/Astra jest 2830 kanałów TV i nie ma możliwości edycji (usunięcia niechcianych kanałów) "Odnalezionych kanałów"

Można ograniczyć ilość "Odnalezionych kanałów" w trakcie pierwszego przeszukiwania przez przerwanie przeszukiwania zaraz po rozpoczęciu przeszukiwania satelity , wtedy przejść do "Przeszukiwania ręcznego" i przeszukać tylko te transpondery , na których są nasze kanały .
Trochę więcej pracy w trakcie przeszukiwania satelity , mało w trakcie edycji !!!

Edytując w "Wszystkie kanały DVB-S" wystarczy wpisać nr , pod którym ma się znajdować kanał i wcisnąć zielony przycisk w pilocie , nie ma potrzeby ręcznego przesuwania programów.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpinasz go do USB. W zależności od dysku i poboru prądu wybierasz USB3 lub USB2.
USB2 daje prąd 500mA i nie każdy dysk ruszy. USB3 daje 900mA i tutaj w zasadzie każdy dysk 2,5" da radę. Do nagrywania musisz mieć osobny dysk bo TV formatuje go indywidualnie i szyfruje nagrania tak byś nie mógł odtworzyć ich na innych urządzeniach.



Prawdą jest , że TV formatuje dysk pod siebie (format nie znany Windows) ale przede wszystkim po to aby nagrywać materiał w niedzielonym pliku , który jest zapisywany jako niekodowany. Poznając adres IP pliku można za pośrednictwem domowej sieci skopiować plik na dysk komputera z rozszerzeniem .tts a ten format rozpoznaje większość player'ów. Przy odrobinie wiedzy i oprogramowania można usunąć reklamy , zbędne ścieżki dźwiękowe (np. Canal+ nadaje najczęściej trzy ścieżki) ,napisy ekranowe PL ,txt czy informacje epg.Można też zmienić format pliku.


Zlecasz nagranie albo z epg ,albo ręcznie od godz do godz.
Możesz zapisać jednym przyciskiem to co akuratnie oglądasz. Nie rozumiem co znaczy możliwość zatrzymywania aktualnie idącego programu. Odtwarzasz nagrania tylko wbudowanym playerem. Jest to bardzo proste narzędzie ale skuteczne.


Chodzi o funkcję , która w Panasonicu nazywa się REW LIVE TV czyli stałe nagrywanie oglądanego programu. Wymaga ręcznego uruchomienia w Konfiguracji nagrywania.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jedna rzecz zaczyna mnie drażnić na 65FZ800 brak aplikacja HBO GO :(
Czy da się wgrać jakoś do ich aplikacji HBO Go, bo jedyna opcje jaka mam to obraz z PC przez HDMI :/


PC możesz połączyć z TV bezprzewodowo !!! W PC funkcja nazywa się Wyświetl na innym ekranie a w TV w HOME Dublowanie. Należy tylko pamiętać , że po każdym połączeniu z WIN10 w ustawieniach PC Bluetootch i inne urządzenia z listy należy usunąć nasz TV bo przy kolejnej próbie połączenia nie uzyskamy.
 

SRN233

Member
Witam
Mam do sprzedania uszkodzony TV 65" OLED Panasonic TX-65FZ800E, sprzęt kupiony 31.10.2018 z dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat dokładnie 13.01.2024 przestał działać poprawnie. W momencie włączania pilotem TV załącza się normalnie po tym po chwili przechodzi jakby w tryb "standby" i mruga 2x czerwona dioda LED. Z tego co się zorientowałem w siecie to winne jest zasilanie bądź matryca. Znajomy sprawdzał matrycę pod kątem takim, że odłączał od płytki i wtedy dioda miga 1x co wskazuje na problem z ekranem. Po podłączeniu z powrotem mruga 2x co może sugerować że matryca jest OK.
TV nie wydawał przed usterką żadnych niepokojących objawów czy to dźwiękowych czy na obrazie po prostu zgasiłem go jak zwykle w piątek wieczorem a w sobotę rano już przy włączeniu dzieje się jak wyżej.
Niestety w mojej okolicy nie ma firmy, która jest w stanie zdiagnozować ten TV a wysyłanie do serwisu jest problematyczne ze względu na gabaryty. W związku z tym postanowiłem go sprzedać jako uszkodzony w całości. Dla kogoś kto się na tym zna bądź ma sprzęt i/lub możliwości może okazać się, że niewielkim kosztem uda się go naprawić. Po miesiąciu szukania w mojej okolicy możliwego rozwiązania wychodzi na to, że będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. TV kompletny razem z pilotem, podstawą, maskownicami, spinkami, instrukcją + fabryczne oryginalne pudło- słowem komplet producenta. Szkoda, bo TV służył bezawaryjnie i byłem z niego bardzo zadowolony jednak problem z naprawą okazał się bardziej złożony i trudny do rozwiązania tak też postanowiłem go sprzedać. Jeśli nie uda się naprawić to pewnie posłuży jako dawca części.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiele razy próbowałem sprzedać nowy ale uszkodzony egzemplarz i nikt teraz takich nie skupuje.
Więc będziesz miał ciężko.
 
Do góry