OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

myc

New member
Tester chorwacki Darko Hluśićka ani razu przez 2.5 roku używania telewizora OLED firmy LG nie użył algorytmu długiego czyszczenia matrycy trwającego 60 minut i manualnie włączanego . Korzystał tylko
z automatycznie włączanego algorytmu krótkiego czyszczenia matrycy .

Jest to gdzieś w artykule ? nie mogę znieść tej wzmianki ?
Widzę tylko na liście compensation interval: 4 myślałem że to jest długie czyszczenie matrycy, co by w miarę sie pokrywało z 5 000 godzin.

Natomiast 916 compensation cycles (krótkie) przy 5037 working hours dało by w luźnym liczeniu że używa średnio TV 5,5h dziennie co dało 4 000 h pozostałe godziny musiały być krótszym niż 2h oglądaniem TV.
Czyli przy 5,5h oglądaniu był potencjał do wypaleń bo jak sam pisał używał czasami scen ze statycznymi obrazami.

Trochę nie chce mi sie wierzyć w te hasła że długie czyszczenie matrycy wypala pozostałe piksele, myślę bardziej że kalibruje wszystkie o czym producent sam pisał.
Myślę że taka kalibracja bardziej regeneruje dopalone pikseli i MOŻE delikatnie przy kalibracji dostraja pozostałe na poziom "zużytych", ale myślę ze końcowy efekt jest bardziej na "+", z ewentualna degradacja która będzie nieodczuwalna. A brak stosowania tego wpłynie tylko negatywnie.
Sam pracuje w firmie produkcyjnej w której tworzymy pewne produkty od strony konstrukcyjnej i nieraz spotkałem sie z informacjami że użytkownik chciał być mądrzejszy od producenta, i osób które zaprojektowały coś i sprawdziły w wielu testach.

Myślę ze takie dopalanie matrycy jak wszyscy piszą jest skrajnym zabiegiem i producent nie dał by takiej funkcji użytkownikom może serwisą.
Ale podkreślam jest to tylko moja opinia.

Zdjęcie mojego mogę zamieścić ale niczym sie nie różni od innych FZ800.
Natomiast zauważyłem w nim mała "wadę" choć występuje ona w wielu telewizorach rożnych producentów u mnie jest akurat mało szkodliwa :)

65FZ800 - Spostrzeżenia - Piszczenie
Chyba cewka bardzo piszczała w moim egzemplarzu do tego stopnia że było ją słychać w nocnym oglądaniu filmów co było bardzo uciążliwe.
Po pewnych analizach zauważyłem ze piszczy tylko podczas oglądania Netflix'a, idąc tą drogą okazało sie że piszczy tylko na wi-fi podczas "doczytywania" na kablu totalna cisza.
Grzebiąc dalej w ustawieniach wi-fi okazało sie że na ustawieniach pasma wi-fi 5ghz piszczy mocno!, natomiast przy pasmie 2,4ghz bardzo cicho nie wyczuwalnie nawet przy samym TV.
Jakby ktoś miał podobny problem niech poszuka tutaj przyczyny.

Do innych rzeczy nie mam uwag jestem mega zadowolony nawet mam wrażenie że na tego rocznym egzemplarzu płynność obrazu bez polepszaczy jest lepsza od zeszłorocznej serii którą miałem przez krótki czas ale może być to bardzo subiektywne uczucie.

Co do wielkości 65" przy odległości 3,5m... w pierwszym dniu miałem wrażenie że przegiołem tym bardziej ze ostatnie 2 miesiące miałem TV zastępczy ok 37"-42".
Jednak już po pierwszym seansie nocnym uważam to za odpowiednią wielkość :)

W wielu recenzjach piszą ze wbudowana kalibracja jest na wysokim poziomie, wiec myślę że sobie odpuszczę zamawianie kogoś do kalibracji, może po 2-3 latach by sprawdził czy wszytko jest dalej ok jak telewizor sie porządnie wygrzeje. Nie wiem czy to słuszna droga ? :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za wpis , dotyczący dotychczasowego okresu używania telewizora OLED firmy Panasonic TX-65FZ800 . Ważne , że jesteś zadowolony . :)
Compensation Interval : 4 , to moim zdaniem są 4 przerwy kompensacyjne .

Moim zdaniem producent , czyli firma Panasonic pozostawiła użytkownikom telewizorów OLED Panasonic wybór czy zechcą skorzystać z długiego procesu czyszczenia matrycy , czy też nie .
W menu telewizora w : obraz>ustawienia ekranu>obsługa panelu są dwie opcje długiego czyszczenia
matrycy .(zacząć teraz , lub uruchom , gdy telewizor zostanie wyłączony) Nie ma opcji: włącz / wyłącz .
Jest informacja dodatkowa : wyłącza ekran wyświetlacza i uruchomia konserwacje panelu.--- kończy się za około 80 minut i automatycznie wyłącza telewizor .---konserwacja panelu zostaje przerwana po
włączeniu telewizora.---biała linia pojawia się na wyświetlaczu. Nie jest to usterka .
Moim zdaniem , jeżeli obraz wyświetlany na ekranie jest tzw. "zdrowy" , to nie ma potrzeby uruchamiać długiego procesu czyszczenia matrycy , która przecież jest czyszczona krótkimi procesami regularnie. Czytam testy dotyczące telewizorów OLED firmy Panasonic , niektórzy testujący też
zwracają uwagę , aby proces długi czyszczenia matrycy uruchamiać roztropnie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

myc

New member
Compensation Interval : 4 , to moim zdaniem są 4 przerwy kompensacyjne

A co to takiego ?
Ja bym celował ze to te długie czyszczenia bo compensation cycles to krótkie.

Patrząc jeszcze na długie czyszczenie które zajmuje 80 min, gdzieś było napisane ze 60 min to chłodzenie czyli zwykle stygniecie TV nic w tym czasie sie nie dzieje, następnie "dłuższa konserwacja" 20 min. Standardowa codzienna (automatyczna) konserwacja trwa do 10 min nie wierzę że dodatkowe 10 min jest nastawione na tzw dopalanie pikseli. Wydaje mi sie że to podobny zabieg co "krótka konserwacja" tylko na zimno i na wszystkich pikselach a nie wybranych lub dokładniejsza albo podwójna by sprawdzić efekt zabiegu i ewentualne odchyłki (dalej nie zauważalne dla oka).

Podsumowując na pewno przekonuje sie teraz że nie ma co tego robić częściej niż sugeruje producent, a rozważałem nawet co tydzień/miesiąc :).
Myślę że nie ma co wariować i robić tak jak zaleca producent miał jakiś powód by sugerować taki zabieg.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Napisałem , że "Compensation Interval :4" to 4 przerwy kompensacyjne . Muszę treść tego wpisu
sprostować . Jest to przerwa kompensacji (off-RS), która jest fabrycznie przez firmę LG ustawiana
co 4 godziny .(stąd cyfra 4). Za niepoprawny poprzedni wpis przepraszam .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Witam...
Tak od jakiegoś czasu mam Oleda Panasonica 55FZ950. Dziś zacząłem ustawiać sobie programy i tworzyć swoje ulubione listy i tu zauważyłem pewien problem, bo kiedy wsadzę jakiś program w ulubione, to moim zdaniem powinien zmienić się numer programu na kolejny z listy ulubionych. Tak jednak się nie dzieje. Kanał nadal utrzymuje numer z ogólniej listy programów dostępnych na satelicie. Czy ktoś z użytkowników nowych oledów wie jak to zmienić? Chodzi mi oto, żeby kanały numerowały się w liście ulubionych tak jak są ustawione. W plazmie VT30 tak właśnie się działo!

Czy ktoś ma na to radę?
 

Attachments

  • 20180806_191348.jpg
    20180806_191348.jpg
    767,3 KB · Wyś: 137

brabo

Member
Witam...
Tak od jakiegoś czasu mam Oleda Panasonica 55FZ950. Dziś zacząłem ustawiać sobie programy i tworzyć swoje ulubione listy i tu zauważyłem pewien problem, bo kiedy wsadzę jakiś program w ulubione, to moim zdaniem powinien zmienić się numer programu na kolejny z listy ulubionych. Tak jednak się nie dzieje. Kanał nadal utrzymuje numer z ogólniej listy programów dostępnych na satelicie. Czy ktoś z użytkowników nowych oledów wie jak to zmienić? Chodzi mi oto, żeby kanały numerowały się w liście ulubionych tak jak są ustawione. W plazmie VT30 tak właśnie się działo!

Czy ktoś ma na to radę?

Hej ,

w sypialni mam ez950 na satce i kablowce jest taki sam bajzel jak u ciebie :-D, w salonie vt50 bez problemu, ale to chyba sa dwa rozne OS, takze ten typ tak ma :cry:
 

Bodziokrakow

New member
Jeśli nie znajdzie się inne rozwiązanie, to proponuję eksport ustawień/kanałów na kartę pamięci i edycję kanałów w komputerze za pomocą programu ChanSort.
Na V20 można taką zmodyfikowaną listę bez problemu zaimportować, myślę, że w nowym TV też będzie to możliwe.
Pisałeś w tej sprawie do Panasonic-a?
 

myc

New member
Hej ,

w sypialni mam ez950 na satce i kablowce jest taki sam bajzel jak u ciebie :-D, w salonie vt50 bez problemu, ale to chyba sa dwa rozne OS, takze ten typ tak ma :cry:

Dużo godzin już przepracował EZ950 na kablówce ?
Czy sprawdzałeś czy nie ma żadnych powidoków lub wypaleń na jednolitych tłach ?
 

Zulus

Member
''Jeśli nie znajdzie się inne rozwiązanie, to proponuję eksport ustawień/kanałów na kartę pamięci i edycję kanałów w komputerze za pomocą programu ChanSort.
Na V20 można taką zmodyfikowaną listę bez problemu zaimportować, myślę, że w nowym TV też będzie to możliwe.
Pisałeś w tej sprawie do Panasonic-a?''


Kiedy dzwoniłem do Panasonica, to powiedzieli, że znają temat i żebym spróbował przywrócić ustawiania fabryczne i w konfiguracji początkowej telewizora wybrał inny kraj niż Polska. Jak to nie pomoże, to będą myśleć dalej.... Oczywiście nie pomogło!!!
Co do przenoszenia ustawień z karty pamięci, to może zadziałać, ale nie rozwiązuje sprawy, bo programy są dodawane, usuwane i powstają nowe kanały, a te dodawane na nowo nadal będą z numeracją z listy ogólnej. Powiem szczerze, że nie używam tego oleda. Jadę dalej na swojej plazmie VT30. Powiem szczerze, że jestem ogólnie rozczarowany tymi oledami. Nie ma zbyt dużej różnicy między oledem, a plazmą. Oba mają odświeżanie 50Hz, z tym, że w oledach nie widać migotania, bo tam obraz trochę inaczej jest wyświetlany. 60Hz pojawia się dopiero przy 4K. Zbytnio się na tym nie znam, więc nie będę sie rozpisywał. Co do technicznych spraw, to dodam, że podczas przeskakiwania z programu na program oled bardzo często przenosi oglądany obraz na nowy ustawiony i dopiero po chwili wyświetla się prawidłowy. Też dla mnie jest to niedopuszczalne.
Więcej nie powiem, bo po zobaczeniu błędów podczas tworzenia własnej listy ulubionych programów dałem sobie z tym oledem spokój.



Powiem tyle: Nie polecam telewizorów Panasonica na rok 2018, bo w oledach i lcd mają wadliwe oprogramowanie. Teraz tak naprawdę wychodzą te słynne testy tych śmiesznych testerów.
 
Ostatnia edycja:

Bodziokrakow

New member
Co do Ulubionych, to miałem okazję wczoraj sprawdzić to w innych modelach Panasonic-a, akurat były to modele LCD, nie zapamiętałem oznaczeń, ale jeden był z tego roku, a drugi starszy i na obu Ulubione działały w taki sam sposób, zachowywały numerację z głównej listy. Być może to się zmieniło przy przejściu na nowy system operacyjny w telewizorach?
 

Zulus

Member
Oczywiście napisałem do Panasonic Polska i naświetliłem sprawę z błędem w oprogramowaniu i niemożliwością układania swoich ulubionych programów tworząc własne listy z ogólnie dostępnych programów z satelity i dvb-t. Oto odpowiedź:

''
Szanowny Panie,



Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Przykro nam z powodu rozczarowania sprzętem naszej marki jednakże w najnowszych telewizorach Panasonic numeracja kanałów jest odgórnie przydzielana przez operatora modułu CAM. Możliwość sortowania kanałów CAM jest opcją, a nie funkcją odbiornika.
Dodatkowo informujemy, że wersje oprogramowania do telewizorów Panasonic są wydawane nieregularnie i są opracowywane bezpośrednio w fabryce w Japonii. Panasonic Polska nie ma wpływu na termin wydania nowej wersji oprogramowania. ''

Odpowiedź zupełnie nie na temat, bo moduł cam nie ma nic wspólnego w układaniem programów. Ów problem jest ogólny i identyczny czy jest moduł cam w tv, czy go nie ma. W swoim zgłoszeniu nie wspomniałem o module cam. Gościu, który mi odpowiedział coś tam kiedyś liznął o problemie z układaniem kolejności programów, ale on dotyczy dekoderów NC+ , a nie modułów Cam. Totalny brak wiedzy w tym polskim oddziele Panasonica!

Tyle na teraz...
 

Bodziokrakow

New member
Niestety poziom wiedzy tych ludzi nie jest, delikatnie mówiąc, na najwyższym poziomie. Faktycznie przy strojeniu kanałów, jak się wybierze operatora, to w niektórych TV nie da się ułożyć listy po swojemu, nie wiem czy tu też tak jest, ale to zupełnie inny temat przecież.
Będąc przy Panasonic Polska, kiedyś zapytałem ich jak to jest z tymi pilotami do FZ800, dlaczego nie mają podświetlenia jak FZ950 i czy będzie można dokupić pilot właśnie od innego TV, np. od FZ950:
"Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że wymienione przez Pana modele zostały wyposażone w dwa piloty - standardowy oraz touchpad (pilot multimedialny). Dodatkowo pilot od modelu TX-55FZ950E (N2QAYA000152) został wyposażony w podświetlenie. Niestety ten z zestawu TX-55FZ800E (N2QAYB001178 ) nie posiada podświetlenia. Jest to jedyny model pilota zalecany dla telewizora TX-55FZ800E..."
Odpisałem im, że to ciekawe, z dwóch powodów, po pierwsze piloty są raczej uniwersalne, po drugie dlaczego inaczej traktowani są klienci np. z Niemiec, gdzie bliźniaczy model - TX-55FZW804 posiada lepszego, podświetlanego pilota.
Na to nic nie odpisali, dopiero jak ponowiłem pytanie, poinformowałem, że nie dostałem odpowiedzi, to dostałem "wyczerpującą" odpowiedź:
"Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że Pana wiadomość została przekazana do odpowiedniego działu naszej firmy.
Dziękujemy za przekazanie uwag dotyczących produktu marki Panasonic..."
 

rpzem

New member
Witam wszystkich,

u sąsiadów pojawiły się nowe, wzmocnione OLED: Panasonic TX-65FZW835 oraz TX-55FZW835.
Jest drożej od 804 (odpowiednika naszej 800) o 350 EUR dla wersji 65" oraz o 100 EUR dla wersji 55"

Zestawienie cen i dane w jednym ze sklepów:

https://www.hifi-regler.de/products...0,14999&pa_4_u[]=55&pa_4_u[]=65&sort=#toplist

Co ciekawe, nie ma jeszcze wzmianki na stronie https://www.panasonic.com/de/


Nowe funkcje (korzystałem z pomocy wujka g...):
Najnowszy panel OLED 4K PRO HDR Master
Bardziej zaawansowany procesor Studio Color HCX z funkcją Clear Motion i napędem OLED HCX Motion
Wszystkie aktualne standardy HDR HDR10 / PQ i HLG dla 4K Blu-ray i
Broadcast oraz nowy format HDR HDR10 +
System dźwięku przestrzennego Reference Sound Pro

Są też dwa piloty.

Najciekawszą zmianą wydaje się zastosowanie nowego mocniejszego procesora graficznego z Clear Motion.
Chwalą się też dźwiękiem, ale nie widać tu belki dźwiękowej, więc będzie słabiej niż w 950.

Być może jest to odpowiedź Panasonic'a na bardzo dobrze zapowiadająca się serię master Sony KD-65AF9.
 
Ostatnia edycja:

myc

New member
Witam wszystkich,

u sąsiadów pojawiły się nowe, wzmocnione OLED: Panasonic TX-65FZW835 oraz TX-55FZW835.
Jest drożej od 804 (odpowiednika naszej 800) o 350 EUR dla wersji 65" oraz o 100 EUR dla wersji 55"

Zestawienie cen i dane w jednym ze sklepów:

https://www.hifi-regler.de/products...0,14999&pa_4_u[]=55&pa_4_u[]=65&sort=#toplist

Co ciekawe, nie ma jeszcze wzmianki na stronie https://www.panasonic.com/de/


Nowe funkcje (korzystałem z pomocy wujka g...):
Najnowszy panel OLED 4K PRO HDR Master
Bardziej zaawansowany procesor Studio Color HCX z funkcją Clear Motion i napędem OLED HCX Motion
Wszystkie aktualne standardy HDR HDR10 / PQ i HLG dla 4K Blu-ray i
Broadcast oraz nowy format HDR HDR10 +
System dźwięku przestrzennego Reference Sound Pro

Są też dwa piloty.

Najciekawszą zmianą wydaje się zastosowanie nowego mocniejszego procesora graficznego z Clear Motion.
Chwalą się też dźwiękiem, ale nie widać tu belki dźwiękowej, więc będzie słabiej niż w 950.

Być może jest to odpowiedź Panasonic'a na bardzo dobrze zapowiadająca się serię master Sony KD-65AF9.

I gdzie ta unia i równość produktów na całym rynku europejskim....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akurat Unia nie ma z tym nic wspólnego.
Każdy przedstawiciel krajowy decyduje jakie modle wg niego w danym kraju znajdą nabywców. I to on decyduje pół roku wcześniej zanim powstanie telewizor - co będzie w dystrybucji w danym kraju.
Więc uwagi trzeba kierować do przedstawiciela firmy w danym kraju.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przecież ta nowa seria telewizorów OLED firmy Panasonic o której jest mowa , ma pojawić się dopiero we wrześniu 2018 r. ,
więc równie dobrze może pojawić na rynku polskim( o innym symbolu) . Pożyjemy i zobaczymy jak będzie . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

myc

New member
Akurat Unia nie ma z tym nic wspólnego.
Każdy przedstawiciel krajowy decyduje jakie modle wg niego w danym kraju znajdą nabywców. I to on decyduje pół roku wcześniej zanim powstanie telewizor - co będzie w dystrybucji w danym kraju.
Więc uwagi trzeba kierować do przedstawiciela firmy w danym kraju.

Dzięki za wyjaśnienie, ale boli trochę jak ktoś kupuje najnowszy model myśląc że ma co najlepsze od danej firmy na ten rok a tu po miesiącu słyszy ze zaraz pojawia sie lepsza wersja + tego samego :evil:
 
Do góry