OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Panasonic zaprezentuje w 2018 r. dwie nowe serie telewizorów Ultra HD OLED w wielkości przekątnych ekranu 55" i 65 " , a mianowicie serie FZ950 i FZ800 .
Telewizory te mają zmodyfikowany procesor obrazu HCX Panasonic .
Zastosowano w tych telewizorach nową generację paneli OLED HDR , które charakteryzują się bardzo dobrym kontrastem i nasyceniem kolorów .
Obsługują standard HDR10+ .
Seria FZ950 wyposażona jest w głośniki Blade Speaker , smukły system audio zoptymalizowany przez firmę Technics , aby dźwięk był mocny , dynamiczny .
Serie te posiadają Absolute Black Filter , który minimalizuje odbicia w jasnych pomieszczeniach .

Panasonic FZ950 & FZ800 er frste OLED-tv med HDR10+ - FlatpanelsDK

TV OLED Panasonic 2018, tutti i dettagli. HDR10+ e processore super le novit

Panasonic FZ950 and FZ800 OLED TVs bring Hollywood to your home

BTW , mam nadzieję , że problem z wyświetlanym ruchem został rozwiązany w laboratoriach firmy Panasonic i aktualizacja oprogramowania układowego telewizorów z linii 2017 jest już gotowa do opublikowania .
https://www.youtube.com/watch?v=SsCX9uy7wwA
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Pośród dalszych udoskonalen:
12-point white ballance - doszły nastawy 5 IRE i 2.5 IRE, dla zapewnienia lepszej kontroli niskich poziomów laminacji (near black).
Powierzchnia ekranu będzie wyposażona w Absolute Black Fiter, który wyeliminuje magentową poświatę ekranu. Panasonic implemetuje też Dynamic Scene Optimiser, mający zoptymalizować wygląd obrazu, jak gdyby bazowal on na dynamicznym, a nie statycznym HDR.
Poza tym nowy LUT 20x20x20 (poprzednio 17x17x17 ).
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Panasonic wydała nową wersję oprogramowania dla telewizorów OLED Ultra HD serii EZ950 i EZ1000 , wersja : 0.29 .
Trochę to trwało , ale w końcu nowa wersja oprogramowania została wydana i co ważne poprawia różne aspekty wydajności ,
a szczególnie odnosi się do tego , aby odtwarzanie ruchu było w pełni prawidłowe . :|
Błąd odtwarzania ruchu został zdefiniowany i naprawiony . Teraz ruch jest odtwarzany w pełni płynnie , co niezmiernie cieszy . :wink:
Pisałem o tym wcześniej w pierwszym , moim poście w tym wątku .
Oprogramowanie nowe można pobrać ręcznie ze strony pomocy technicznej Panasonic i zainstalować na urządzeniu USB . Pełna procedura aktualizacji jest podana np . w linku poniżej .

Panasonic fikser OLED micro-stutter via firmware-opdatering - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Czekam z niecierpliwością na nowe Oledy Panasonica z serii FZ 55' Oczywiście jak się pojawią w sklepie, to kupuję jeden :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Best of The Best jest LG C8 i super cenie dla niebieskich.
W Panasonic płacisz za napis.
A Oledy Philipsa 55POS9002 masz 2 szt ( jeden do sypialni gratis) w cenie jednego Panasonica.
 

Zulus

Member
Czytałem o problemach Oledów LG z dekodowaniem płatnej telewizji np NC+ Telewizor nie radzi sobie z tym problemem. Ja obecnie mam moduł cam w Panasonicu plazma VT30 w systemie Conax, i Panasonic doskonale sobie z tym radzi. I bardziej mi pasuje menu od Panasonica niż android od LG i Philipsa :)
 

accu

New member
Bez reklam
Czekam z niecierpliwością na nowe Oledy Panasonica z serii FZ 55' Oczywiście jak się pojawią w sklepie, to kupuję jeden :)

Witam uprzejmie,

W czerwcu 2018 r. powinny się pojawić . ;-)
Tylko na początku cena zapewne będzie niezbyt przyjazna do zakupu .
Telewizor OLED firmy Panasonic 55FZ800 , spokojnie czekam na pierwszy test . :|

BTW , telewizory OLED firmy LG mają swój system operacyjny WebOS . (linia 2018-wersja 4.0)



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pora na pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-55FZW804 na przykład na portalu niemieckim AREA DVD . :neutral: Czy ten telewizor tj. Panasonic TX-55FZ800 będzie od dnia 08 czerwca 2018 r. już dostępny na rynku polskim ?

High End 2018: Hands-On zum Panasonic TX-55FZW804 – für 2.299 EUR UVP Panasonics günstigster 2018er OLED | AREA DVD

BTW , przy okazji podgląd na telewizor OLED firmy Panasonic TX-65FZW954 .
PREVIEW von der HIGH END: Panasonic 2018er Top-OLED UHD-TV TX-65FZW954 | AREA DVD


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
Za dużo to się nie rozpisali też czekam z niecierpliwością na testy tego modelu . Sony A1 sprzedany następny będzie FZ800
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
NA wszystkich porównaniach jakie były w Europie z innymi oledami najsłabiej gra Panasonic .
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
Pokazy były w Berlinie , w Warszawie, w Londynie i jeszcze na wielu prezentacjach w różnych krajach:

Wyniki I części testu:
1.Ekran C (Philips 9002) - 33%
2.Ekran D (LG C7) - 22%
3.Bez preferencji - 21%
4.Ekran A (Sony A1) - 16%
5.Ekran B (Panasonic EZ952) - 8%


1.Ekran C (Philips 9002) - 68%
2.Ekran B (Panasonic EZ952) - 14%
3.Ekran A (Sony A1) - 7%
4.Brak preferencji - 6%
5.Ekran D (LG C7) - 5%
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam zupełnie odmienne zdanie czy to komuś się podoba , czy też nie . :-|
Telewizory OLED firmy Panasonic - system operacyjny działa płynnie , bardzo prosty w obsłudze .
Nic nie szkodzi , że nie ma dużo aplikacji . A obraz mają referencyjny .

BTW , a kiedy w Polsce pojawi się usługa YouTube Premium ?

https://www.flatpanels.dk/nyhed.php?=subaction=showfull&id=1526558989

Proszę kliknąć w "czerwony ekranik" i pojawi się pełna informacja o tej usłudze .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Też podoba mi się proste menu w Panasonicach i dlatego w 99% jestem przekonany, że kupię właśnie nowy telewizor Oled Panasonica. Zastanawiam się nad różnicą w opcjach miedzy FZ950, a FZ800. Wiem, że w tym pierwszym jest lepszy dźwięk (Technics), ale czy jest to jedyna różnica między tymi dwoma modelami. Jak się ma wykonanie. Czy w obu modelach panel Oled jest za szkłem, jeśli tak, to czy są te obudowy identyczne, czy jeden telewizor jest lepiej wykonany od drugiego? Za może już ktoś przybliżone ceny 55' calowych wspomnianych telewizorów?

Pozdrawiam!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Recenzent duński Rasmus Larsen zamieszczający testy na portalu flatpanels spodziewa się otrzymać w następnym tygodniu telewizor OLED firmy Panasonic
z serii FZ800 . W niedługim więc czasie wykona i opublikuje test tego telewizora , a zatem pojawią wówczas
konkretne , fachowe informacje . Trzeba uzbroić się w cierpliwość . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Można się spodziewać referencyjnych odcieni szarości, kolorów. Oby tylko Panasonic poradził sobie z obrazem w ruchu, dał dobry filtr antyodblaskowy, zmniejszył input lag i powinno być bardzo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na porównaniach w Londynie miał cienkie oceny widzów:


Wyniki I części testu:
1.Ekran C (Philips 9002) - 33%
2.Ekran D (LG C7) - 22%
3.Bez preferencji - 21%
4.Ekran A (Sony A1) - 16%
5.Ekran B (Panasonic EZ952) - 8%

W tej części telewizor Philips był wyraźnym zwycięzcą.
Panasonic EZ952 był ostatni mimo, że miała najdokładniejszy obraz pod względem koloru.
Jeśli chodzi o to, dlaczego członkowie AVForums wybierali Philipsa 9002 w stosunku do innych marek, to dokładne powody były trudne do określenia.
1.Wielu preferowało ogólny wygląd obrazu.
2.Niektórzy preferowali kolory.
3.Inni preferowali kontrast.

Sony KD-55A1 jest w cenie 2799 funtów, Panasonic TX-55EZ952 kosztuje 1,999 funtów, Philips 55POS9002 - 1 999 funtów, a LG 55C7 jest najtańszy i kosztuje 1,699 GBP.


A oto wyniki II części testu:
W drugiej części, gdzie wszystkie cztery telewizory były w trybach obrazu żywy/dynamiczny, punktacja wyglądała następująco:

1.Ekran C (Philips 9002) - 68%
2.Ekran B (Panasonic EZ952) - 14%
3.Ekran A (Sony A1) - 7%
4.Brak preferencji - 6%
5.Ekran D (LG C7) - 5%
 
Do góry