panasonic tx65ex780e- prośba

nataniela

New member
Witam,

Po wielu latach użytkowania plazmy 42 (też Panasonica) kupiłam Panasonic tx65ex780e. I mam problem....Kolory są nienaturalne a patrząc lekko z boku jest obraz jakby za mgłą (biało/różowy). Szanowni Koledzy pomóżcie bo mąż już chciał Go wyrzucić...
 

destructor

New member
Bez reklam
Może na poprzednim tv kolory były nienaturalne i się przyzwyczailiście.
Tryb prawdziwe kino
Podświetlenie 70
Kontrast 90
Ustawienia na ekranie -> Overscan -> Wyłączony
Wyłączyć autodostosowywanie podświetlenia (zapomniałem nazwy opcji)

I od tego startujcie i regulujcie to co wam nie pasuje. Jak najeżdżacie na opcje w ustawieniach obrazu to z boku wyświetla się informacja do czego dane ustawienie służy, nie trzeba nawet do instrukcji zaglądać.

PS. Z boku telewizora się nie ogląda, przecież to wiadomo że zawsze będą inne kolory.

PS. Jak mąż będzie chciał wyrzucać to podaj datę, godzinę i adres :D
 

nataniela

New member
Dziękuję, jest lepiej ale jeszcze trochę sztucznie. Zapomniałam dodać, że mamy pokój od północy i tv jest w półmroku. Mąż najbardziej narzeka, że go oczy bolą od ostrości....
PS. Ja oglądam z boku bo z kuchni :)
PS2. Już wczoraj była opcja, że spadł ze ściany bo mamy ubezpieczenie...:) bo to trochę przykro jak się nie jest zadowolonym z zakupu...
 

destructor

New member
Bez reklam
Skoro bola oczy od ostrości to niech ja zmniejszy. Ponadto z ta ostroscia moze chodzic o fakt jakby zywego ekranu, sam sie nie moglem przyzwyczaić. W poprzednim panasonicu byla opcja splaszczenia obrazu, nie wiem czy tu uda mi się tak ustawic. Znaczy że wasz egzemplarz nie ma wad i daje idealny obraz. Taki obraz jest w obecnych tv a panas go dodatkowo wygladadza takze chcecie inny to beda bardziej sklockowane krawedzie.
 

Waldorff

Member
Niestety na kąty oglądania nic nie można poradzić w przypadku matryc VA. W takim wypadku albo OLED albo IPS. W ostateczności skoro wydało się już trochę pieniędzy, wydać też kilkaset złotych na profesjonalną kalibrację, która powinna rozwiązać problem jeśli tkwi on tylko w ustawieniach.
 

nataniela

New member
O właśnie - chodzi o ten "żywy obraz". Taka głębia dziwna i dodatkowo ostrość daje nienaturalny obraz..Może też się przyzwyczaimy....Wiem, że z boku zawsze gorzej widać ale nie myślałam, że aż tak...
 

pinkibass

New member
Dokładnie, to może być to.
Niestety w Panasonicu uplynniabie ruchu nazwane jest totalnie niezrozumiale i nieintuicyjnie.

Z opisu wydaje się właśnie, że jest to właśnie włączone.

W menu obraz przedstawcie opcje Intelligent Frame Creation na wyłączony. To powinno wyeliminować problem nadmiernego oddzielenia osób na pierwszym planie od tła.
 
Ostatnia edycja:

nataniela

New member
Mąż właśnie tak powiedział, że zamiast filmu jakby teatr oglądał. :) Troche ustawienie na "prawdziwe kino" pomogło. A jakby ten suwak mógł się nazywać?
 

nataniela

New member
Powyłączałam ulepszacze i jest lepiej :) Mąż osądzi jak wróci z pracy. A właściwie po co są te "ulepszacze" skoro pogarszają obraz?
Bardzo dziękuję za pomoc.
 

magdak

New member
Kiki, w sprawie kalibracji mojego Panasonica TX-58EX780E, pisalem do Ciebie na PW, dwa razy, lecz bez odzewu? Czyżby do 3 razy sztuka?
 

trezorek

Member
Co prawda nie mam 65cali, a tylko 58, ale model ten sam, więc może ktoś ma jakieś spostrzeżenia na temat ustawień obrazu, żeby było najlepiej.
Oczywiście na wstępie wyłączyłem wszystkie ulepszacze w trybie "prawdziwe kino" i wydaje się być ok. Ale może któryś z ulepszaczy w jakimś trybie "minimum" coś tam jednak poprawia, a nie psuje.;-)
 
Do góry