Panasonic 65ex 780 system??????????

pipii

New member
Czy z powodu braku wsparcia dla systemu, należy poważnie rozważyć rezygnację z kupna tegorocznego 65ex780? Co stanie się z tym odbiornikiem za kilka lat? Wiem że można coś tam dokupować coś tam do majstrować, Tylko czy to wszystko ma jakikolwiek sens? Byłem już w zasadzie zdecydowany aby zakupić to cudo, ale niech ktoś mnie przekona że robię dobrze. Lub też niech ktoś wskaże inny kierunek. Może sony 9005.
 

artuxx

New member
gdzie przeczytales o braku wsparcia??? bo sam sie zastanawiam nad kupnem 58cali, dostalem jakis kuponik na 10% obnizki w emag i TV wyniesie ok5200 a to juz w miare sensowna cena.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
a ile ty byś chciał by producent wspierał system?dwa-trzy lata i do widzenia...LG po roku już olał modele z 2016 bo uh635V miał webOS 3.0 i dalej go ma...najlepiej kupić android box-a i mieć święty spokój.Ten Panas to najlepszy telewizor LCD więc na to patrz a nie na system
 

pipii

New member
gdzie przeczytales o braku wsparcia??? bo sam sie zastanawiam nad kupnem 58cali, dostalem jakis kuponik na 10% obnizki w emag i TV wyniesie ok5200 a to juz w miare sensowna cena.
Wsparcia nie ma bo przygoda z firefox zakończyła się. Poczytaj. Telefonowałem do nich z zapytaniem w tej sprawie ale jasnych odpowiedzi nie uzyskałem, tylko mętne gadanie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale o co ci chodzi ?????????

Myślisz że co miesiąc będą ci poprawiać system jak w telefonach ????????

Już dawno pisali że foirefoxa czy tam jutuba nie będą wspierać jakoś działa u mnie do tej pory i nie przestanie z dnia na dzień. Dopiero chyba jak wyjdzie 50 poprawek do jutuba to przestanie działać na starych skryptach sterownikach itp itd.

Równie dobrze kupuj co rok nowe auto bo przecież przestaną produkować części zamienne do starych aut :/

Kompletnie nie ma się czym przejmować. Dziś mówią że nie wspierają, jutro krach srach wybuch wulkanu a pojutrze napiszą że wspierają. Najlepiej nie kupuj nic bo nei wszystko jest wspeirane przez 100 lat. :spam: :cry::kom: :hihi:
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Czy z powodu braku wsparcia dla systemu, należy poważnie rozważyć rezygnację z kupna tegorocznego 65ex780? Co stanie się z tym odbiornikiem za kilka lat? Wiem że można coś tam dokupować coś tam do majstrować, Tylko czy to wszystko ma jakikolwiek sens? Byłem już w zasadzie zdecydowany aby zakupić to cudo, ale niech ktoś mnie przekona że robię dobrze. Lub też niech ktoś wskaże inny kierunek. Może sony 9005.


Panasonic wspiera swoje produkty b.dobrze, tydzień temu wyszła informacja o aktualizacji
HDR10 i HLG dla modeli TV Panasonic z roku 2016 , więc proszę nie dramatyzować .
 

Greeg58

New member
Rzeczywistość wygląda jednak lepiej :)
Wszystkie ubiegłoroczne modele Panasonica otrzymały w tym tygodniu aktualizację oprogramowania .
A modele EX780 otrzymały w tym roku dwie aktualizacje.
Więc nie demonizowałbym tematu....
Jest parę rzeczy do poprawy choćby w kwestii odtwarzania niektórych plików oraz brak DTS ale wiąże się to z opłatami licencyjnymi.
Ogólnie Panasonic to naprawdę dobry wybór.
 

strazakp

Banned
Nie ma co panikować. Ja mam model z 2016 roku i tydzień temu dostałem aktualizacje. Nawet jeżeli nie będzie już wsparcia to nie znaczy że nagle aplikacje znikną. Będą te same aplikacje tylko w poprzednich wersjach a nawet to lepiej bo dużo poprawek niesie za sobą gorsze użytkowanie.
Panasonic, a szczególnie ex780 to mega świetny sprzęt i jezlie nie wystarczy ci jego smart to kupisz sobie zewnętrznego boxa z Androidem (np Xiaomi Mi box za ok 300zl) i masz komplet.
Z Sony bywają problemy z płynnością ruchu przy oglądaniu sportu czego absolutnie nie ma panasonic....i nawet te modele z 50hz.
Panasonic ma bdb jakość obrazu i płynność ruchu.
 

Raduczoju

New member
Podępnę się pod temat, jak kompletny laik jesli chodzi o TV może sobie bezpiecznie zaktualizować softa? wystarczy podłączyć kabel od netu, czy po WIFI się połączyć i wszystko samo się zaktualizuję? posiadam EX780E w wersji 50" i jeszcze nie podłączałem go do sieci.
 

strazakp

Banned
Podępnę się pod temat, jak kompletny laik jesli chodzi o TV może sobie bezpiecznie zaktualizować softa? wystarczy podłączyć kabel od netu, czy po WIFI się połączyć i wszystko samo się zaktualizuję? posiadam EX780E w wersji 50" i jeszcze nie podłączałem go do sieci.
Ja mam cały czas pod wifi a jak była aktualizacja to samo wyświetlił się info które tylko potwierdzasz by aktualizacja się zrobiła
 

Greeg58

New member
Też mam 50" EX780 a aktualizację zrobiłem już pierwszego dnia gdyż jak jest aktualizacja dostępna w necie to nie można uruchomić żadnych aplikacji , zablokowany dostęp. Wymusza aktualizację.
Nie ma znaczenia czy to będzie przez WiFi czy po kablu po ściągnięciu aktualizacji sprawdza poprawność danych pobranych zanim rozpocznie update. Nie ma się czego obawiać
 

Waldorff

Member
Mozilla porzuciła rozwój FirefoxOS już chyba w 2016r., ale dalszy rozwój odnośnie obsługi TV przejął już sam Panasonic. Ile to potrwa i czy nie przerzucą się na Androida albo coś innego, nie wiadomo. Na razie, w odróżnieniu do innych firm i tak jakoś się wywiązują z zadania. Liderem w ubijaniu update'ów do sprzętów ogólnie jest chyba Samsung. Pozostawiają bez aktualizacji nawet taki sprzęt, który spokojnie sobie poradzi z nowym softem. Czasem nawet próbując wmówić, że nie spełnia wymagań, gdzie ktoś zorientowany dobrze wie, że z prawdą ma to niewiele wspólnego. Liczą na to, że ktoś kupi nowy sprzęt. Dziwne jest tylko to przekonanie, że ktoś wybierze znowu ich firmę.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co panikować. Ja mam model z 2016 roku i tydzień temu dostałem aktualizacje. Nawet jeżeli nie będzie już wsparcia to nie znaczy że nagle aplikacje znikną. Będą te same aplikacje tylko w poprzednich wersjach a nawet to lepiej bo dużo poprawek niesie za sobą gorsze użytkowanie.
Panasonic, a szczególnie ex780 to mega świetny sprzęt i jezlie nie wystarczy ci jego smart to kupisz sobie zewnętrznego boxa z Androidem (np Xiaomi Mi box za ok 300zl) i masz komplet.
Z Sony bywają problemy z płynnością ruchu przy oglądaniu sportu czego absolutnie nie ma panasonic....i nawet te modele z 50hz.
Panasonic ma bdb jakość obrazu i płynność ruchu.

Masz rację aplikacje nie znikną tylko przestaną działać
NIESTETY :)
 

destructor

New member
Bez reklam
W jaki sposób aplikacja może przestać działać? W takim razie na wszystkich samsungach też przestanie bo tam nie aktualizują aby kupować nowe modele.
 

strazakp

Banned
Masz rację aplikacje nie znikną tylko przestaną działać
NIESTETY :)
Hehehe 😁 Trochę cię poniosło. Myślę dzisiejsze telewizory prędzej przestaną działać niż przestaną działać w nich aplikacje.
A ja bym zdecydowanie wolal kupić tv całkowicie bez Smart tv a za to z włożonym wysiłkiem przez producenta do jakości obrazu. Smart mogę sobie dokupić z boxem.
 

tomeko12

New member
Firefox OS Panasonica obecnie jest jednym z systemów rozwijanych przez producenta TV, podobnie ja Tizen przez Samsunga, czy WebOS przez LG.
 

destructor

New member
Bez reklam
Właśnie zaglądam do tych wątków z ciekawości. Zamiast cieszyć się obrazem męczą się z wywalającym androidem, nie działa to albo tamto, tv wyłącz, włącz. Po co oni kupili ten tv? Nie cieszą że obrazem bo na niego nie patrzą i nie cieszą się androidem bo co chwilę coś z nim nie tak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Androida, działa bez żadnych problemów i jestem zadowolony.
Znam tysiące ludzi którym wgrywaliśmy wtyczki i też są zadowoleni.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Hehehe 😁 Trochę cię poniosło. Myślę dzisiejsze telewizory prędzej przestaną działać niż przestaną działać w nich aplikacje.
A ja bym zdecydowanie wolal kupić tv całkowicie bez Smart tv a za to z włożonym wysiłkiem przez producenta do jakości obrazu. Smart mogę sobie dokupić z boxem.
Widocznie nie masz starszego telefonu No ale FF nie musi tak być ........
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Każdy co kto woli...android na pewno to niezły system , moim zdaniem ma wszystko i to najlepszy system na rynku ale producenci muszą popracować by mniej się wieszał bo potencjał ma i nie wykluczam że w przyszłości kupię telewizor z tym systemem bo moim zdaniem już nic więcej odbiornikowi nie potrzeba...android zapewnia mu wszystko
 
Do góry