Panasonic TX-26LX70P

PRZEMA73

New member
Witam.

Proszę o komentarze na temat tego modelu..szczególnie zależy mi na informacjach jak sprawuje się ten model w grach na PC(czasreakcji,koloryitp.) oraz przy oglądaniu filmów Na DVD..

Dziękuje i pozdrawiam.

Przema.
 

darcun

New member
Bez reklam
TV Panasonic

PRZEMA73 napisał:
Witam.

Proszę o komentarze na temat tego modelu..szczególnie zależy mi na informacjach jak sprawuje się ten model w grach na PC(czasreakcji,koloryitp.) oraz przy oglądaniu filmów Na DVD..

Dziękuje i pozdrawiam.

Przema.
Skieruj to pytanie na stronie "LCD Panasonic".Znajdziesz tam różne wypowiedzi na temat marki Panasonic.Pozdrawiam.
 

Matthew

New member
Nie wiem jak sprawuej sie model 26 calowy, ale moge napsiac cos wiecej o 32lx70. Jezlei mam byc szczery to telewizor nie zrobil na mnie piorunujacego wrazenia. Porownywalem ten model z 32LE7. Sygnalem wejsciowym byla kablowka UPC oraz sygnal z plyty DVD. Powiem szczerze ze spodziewalem sie duzo wiecej po flagowym modelu Panasonica. To co mialo byc glownym powodem dal ktorego warto wylozyc kilka 100 wiecej mial byc system 100HZ. Rzeczywisice plynnosc obrazu jest wieksza niz w LE7, natomiast spodziewalem sie sporo sporo wiecej. Nie wiem czy ktos zauwazyl ze system 100HZ objawil sie spadkiem ostrosci. Przy tym samym sygnale (oba telewizoki postawione obok siebie) LE7 byl zauwazalnie ostrzejszy bez wzgledu na ustawienia. Bez znaczenia czy byl to sygnal z kablowki czy z DVD LE7 gral ostzrej, natomiast LX70 tylko nieznacznie plynniej. To tylko moje indywidualne spostrzezenia i w zadnym wypadku nie powinny byc decydujacym czynnikiem przy wyborze wlasnego TV.
 

IceQ

New member
Witam, zaznaczam że nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem PANASONIC-ów.
Widziałem ten telewizorek 26lx70P dzisiaj tj.20.5.2007 w Saturnie 'ARKADIA' w Wa-wa, (obok stał 26LM70P).
Nie wiem czy to wielkość ekranu ale powiem wam jedno : ‘grał ekstra’.:blagam:
Program jaki był emitowany to zwykła VIVA (nie HD READY). Takiego obrazu na zwykłym sygnale jeszcze nie widziałem na żadnym LCD.
Wygląd TV w moim typie trochę podobny do telewizorów SONY model BRAVIA (nie tam jakieś błyszczące plastikowe obudowy).
Sąsiad prezentował się nieco słabiej ale też grał nieźle.


P.S Mam tylko wielki żal do firmy PANASONIC ze nie robi tych telewizorków większych niż 32'.
 

Karmazynowy

New member
jestem zainteresowany kupnem tego Lcd. chce tez z niego korzystac jako z monitora. dostałem odpowiedz z panasonica, że:
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że poniższy model nie posiada złącz D-sub ani DVI.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska

Kapa, czyli mam rozumiec ze nie da sie pod niego podłączyc Pc ?
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
jesli masz DVI w kompie - to na allegro pelno jest kabli DVI - HDMI - obraz idzie cyfrowo - wiec powinno wygladac jak na zwyklym monitorze
 

Gatekeeper

New member
Witam serdecznie !

Jako że od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonic'a 26-LX70P (a raczej moi rodzice, bo to prezent dla nich) chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami.

Po pierwsze podziękowania dla kiki'ego. Telewizor zamówiony przez GG :) przyszedł niecały tydzień później. Żadnych problemów, wszystko w idealnym stanie. Instrukcja polska -jest; gwarancja - jest. No to jedziemy z koksem !

Design
Jeżeli chodzi o wygląd to jest raczej bez szaleństw, ale złego słowa też nie można powiedzieć. Plastik dobrej jakości o strukturze matowej. Telewizor umieszczony na obrotowej nóżce z możliwością obrotu o około 15 st. w płaszczyźnie poziomej. Brak jakichkolwiek wentylatorków.

Jeżeli chodzi o pilota to jest podobnie. Brak jakiegoś designerskiego szaleństwa, jak w przypadku pilotów PHILIPS'a ale poza tym jest naprawdę dobrze. Osobiście uważam że pilot o wiele lepiej prezentuje się w rzeczywistości niż na zdjęciach. Kształt typowo Panasonic'owski (czyli wszystko prostokątne), przyciski dostatecznie miękkie w dotyku, a zarazem dostatecznie twarde i sprężyste podczas wciskania.

Praca
Włączamy tv i sprawdzamy.
Żadnych błędów na powierzchni matrycy nie stwierdzono. Nie ma żadnych pasów poziomych ani pionowych. Równomierność podświetlenia oceniam na dobry+. Matryca podświetona równomiernie, z ciemniejszymi miejscami przy samych narożnikach (normalka)
Kąty: jest dobrze. Oceniam je na około 170st. Mniej więcej od 75 st. (licząc w kącie połówkowym) obraz zaczyna robić się lekko ciemniejszy, a kolory mniej nasycone.

Telewizorek chodzi cichutko, nic nie buczy. Jeżeli wyłączyć mu zupełnie głos, to można przy zupełnej ciszy (w nocy) usłyszeć pracę transformatora - normalka.
Lekko się zdziwiłem próbując włączyć/wyłączyć telewizor. Wszystko chodziło normalnie, a podczas włączania bądź wyłączania telewizor nie zawsze reagował. Wszystko dobre, co się dobrze kończy: okazało się że przy tych dwóch operacjach trzeba przycisk nacisnąć i przytrzymać.

Jeżeli miałbym na coś narzekać, to jedynie na czas zmiany kanałów. Zmiana kanału z jednego na drugi zabiera około 3-4 sekund. Jest to o tyle dziwne, że jeżeli zmieniam kanały poprzez przcisk KANAŁ+ / KANAŁ- to zmiana trwa około 1,5 sekundy.
Druga rzecz do poprawy w przyszłych modelach to dodanie manualnej regulacji podświetlenia matrycy. Czujnik podświetlenia czujnikiem podświetlenia, ale jak dla mnie to za mało. Ogólnie nie można narzekać na poziom czerni - jest dobrze, ale osobiście (gdyby była taka możliwość) zmniejszyłbym wartość podświetlenia o około 10-15%

Obraz
Tak jak już tutaj wspominano, wszystko zależy od jakości sygnału. Telewizor jest na razie podłączony do zwyczajnej anteny naziemniej i muszę powiedzieć, że nie jest źle....NIE JEST ŹLE. W zależności od audycji (nawet w obrębie tego samego kanału) czasami jest lepiej, czasami gorzej ale ogólnie nie ma na co narzekać. Kolorki OK, formatowanie też niezłe.
Jeżeli chodzi o smużenie, to jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nie występuje ono nawet przy słabym sygnale.
Niestety nie da się włączyć/wyłączyć opcji 100Hz, więc nie wiem ile ona w rzeczywistości daje. Jest domyślnie włączona i tyle. Jak już wspomniałem smużenia nie ma żadnego i obraz jest bardzo ładny, natomiast zgodzę się z kiki'm, że w tej chwili nie kwestionowanym mistrzem płynności obrazu jest jednak Sharp RD2E.

DVD
Hmmmm....nie miałem jeszcze okazji podłączyć :)

XBOX 360
Ustawiamy 720p i.......wygląda BOSKO. Ustawiamy 1080i i..........wygląda tak samo.....Szczerze, nie widzę różnicy - co nie zmienia faktu że w obu przypadkach obraz jest fenomenalny. Odpowiednie nasycenie kolorów robi swoje :)

Smużenia nie ma obsolutnie żadnego - przetestowałem na FORZA 2, Colin DIRT, Rainbow Six: Vegas i Gears of War. Jeżeli ktoś boi się o smużenie w szybkich grach, to naprawdę nie ma powodu. Obraz BAJKA !

Pdsumowanie
Jeżeli ktoś chce dobry telewizor w niewielkim rozmiarze, to LX-70 to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, z możliwych wyborów. Telewizorek bije na głowę Samsungi z serii S8x i R8x oraz JVC 26-X70. Jest ponadto 100Hz (to chyba jedyny 100Hz telewizor w rozmiarze 26") i ma się pewność, że w środku siedzi dobra matryca IPS Alpha, a nie jak w przypadku Samsunga, gdzie nie wiadomo co pakują (a pakują ostatnio matryce AUO). Jedyne wady jakie jestem w stanie wytknąć, to brak manualnej regulacji podświetlenia matrycy i trochę długi czas przełączania kanałów. Ogólnie POLECAM ! W skali 1-10 oceniam do na: 8.

pozdro

P.S. Jak tylko odzyskam aparat, wrzucę jakieś fotki :)
 

wa12

New member
Witam wszystkich. W piątek kupiłem panasonica 26LX70P.
Po kilku dniach mogę już coś na jego temat napisać.
Muszę przyznać, że po lekturze zagranicznych testów i opinii innych użytkowników nie zawiodłem się. Telewizor jest rzeczywiście rewelacyjny. Obraz z analogowej kablówki przy ustawieniach 4:3 lepszy nawet niż w moim starym SONY. Formatowanie działa świetnie. Kolory rewelacyjne, a 100 Hz działa bezbłędnie. Trochę trzeba się pobawić ustawieniami, ale efekt jest więcej niż dobry. Wada w zasadzie jest tylko jedna – zbyt mały poziom czerni, no ale to LCD. Myślę, że minimalne zmniejszenie podświetlenia matrycy w menu serwisowym poprawi sytuację – póki co nie eksperymentowałem, bo nawet nie wiem jak tam wejść, jak ktoś wie to proszę o informacje.
DVD mam podpięte płaskim scartem PROLINK. Obraz jest równie dobry, a może i lepszy niż przez component. Trzeba się dobrze wpatrywać, żeby dostrzec różnicę. 100 Hz i niezbyt duży (26 cali) obraz robi swoje. A podłączenie scartem ma tą zaletę, że mamy wolne wejście audio dla komputera.
Wczoraj podpiąłem telewizor do PC kabelkiem HDMI (też PROLINK). Komputer wykrył tv bezbłędnie, ale obraz miałem dopiero po zainstalowaniu ati catalyst - mam dość starego radeona 9100. Sterownik pozwala nawet na wymuszenie 1080p, ale to tylko jako ciekawostka. Obraz z komputera, oczywiście 720p jest bardzo dobry. Pulpit jest przycięty, ale do moich zastosowań to nie ma znaczenia. Głównie filmy i zdjęcia. Zdjęcia oglądane na dużym ekranie są super. Puszczałem filmiki HD i nawet moja żona, która jak większość kobiet do elektronicznych zabawek podchodzi z rezerwą powiedziała, że jest pięknie.
Filmy AVI idą nawet lepiej niż wiele programów z kablówki.
Nie podłączałem telewizora przez gniazdo PC, bo nie chciało mi się przepinać monitora, a uzyskany efekt po HDMI całkowicie mnie zadowolił.
Teraz pozostaje mi czekać na cyfrową kablówkę, no i zapowiadane HD. Mam vectrę i zgodnie z ich zapowiedziami to kwestia kilku miesięcy, oby.
 

kozikpl

Member
Witam
Miałbym małą prośbę :)- czy mógłbyś jednak podłączyć kompa przez d-sub i napisać czy jest różnica w podłączeniu przez hdmi.
 

SlawekR

New member
kozikpl napisał:
Witam
Miałbym małą prośbę :)- czy mógłbyś jednak podłączyć kompa przez d-sub i napisać czy jest różnica w podłączeniu przez hdmi.
Oczywiście że jest różnica, po HDMi można uzyskać tylko 720p i 1080i i to z oversacanem, a po D-Subie 1:1 piksel w Piksel, a dokładnie to 1360x768, z marginesem po 3 piksele z każdej strony. 1:1 daje zasadniczą różnicę przy normalnej pracy na pulpicie, nie ma efektu skalowania czcionek.

Pisałem już o tym kilka razy ale kozikpl widać, podchodzi do tych informacji z dużą dozą nieufności :grin:.
 
Ostatnia edycja:

wa12

New member
kozikpl napisał:
Witam
Miałbym małą prośbę :)- czy mógłbyś jednak podłączyć kompa przez d-sub i napisać czy jest różnica w podłączeniu przez hdmi.

Myślę, że wyjaśnienie SławkaR ci wystarczy i zwolnisz mnie z tej roboty. Jest to dla mnie trochę kłopotliwe. Mam dość stary monitor tylko z wejściem d-sub (15" LCD Belinea), a w komputerze wyjścia VGA i DVI-D. Wykorzystuję wyjście DVI do podpięcia telewizora, bo to jest w moim przypadku optymalne.
Tu nie ma zresztą co sprawdzać, bo wiadomo, że czcionki przeskalowane z 1360x768 na 1280x720 nie będą wyglądać zbyt ładnie, co nie znaczy że nie są czytelne. To co widzę na swoim tv przy 720p w zupełności mi wystarcza do moich zastosowań.
 

SlawekR

New member
wa12 napisał:
Myślę, że wyjaśnienie SławkaR ci wystarczy i zwolnisz mnie z tej roboty. Jest to dla mnie trochę kłopotliwe. Mam dość stary monitor tylko z wejściem d-sub (15" LCD Belinea), a w komputerze wyjścia VGA i DVI-D. Wykorzystuję wyjście DVI do podpięcia telewizora, bo to jest w moim przypadku optymalne.
Tu nie ma zresztą co sprawdzać, bo wiadomo, że czcionki przeskalowane z 1360x768 na 1280x720 nie będą wyglądać zbyt ładnie, co nie znaczy że nie są czytelne. To co widzę na swoim tv przy 720p w zupełności mi wystarcza do moich zastosowań.

Jeśli masz w karcie złacze DVI-I, a na 98% tak właśnie jest, to kupujesz przejściówkę DVI-Dsub, taką za 5 zł i możesz wyprowadzić z karty drugi sygnał analogowy D-Sub, w sam raz do telewizora.
 

wa12

New member
SlawekR napisał:
Jeśli masz w karcie złacze DVI-I, a na 98% tak właśnie jest, to kupujesz przejściówkę DVI-Dsub, taką za 5 zł i możesz wyprowadzić z karty drugi sygnał analogowy D-Sub, w sam raz do telewizora.

Napisałem wyraźnie, że mam DVI-D, bez dodatkowych pinów pod analog. Przejściówki nawet nie wetknę, bo w gnieździe nie ma czterech dodatkowych otworów przy styku masy.
 

wa12

New member
PS. Komputer ma już ponad 2 lata, ASUS PUNDIT R. Fajna mała, cicha maszynka. Z procesorem P4 3GHz bardzo wydajna. Pewnie trochę mu brakuje do wspólczesnych konstrukcji, ale ma wszystko co potrzebne do codziennego korzystania. W gry w zasadzie nie gram, to i wielka wydajność zbyteczna. Mam nadzieję, że posłuży mi jeszcze kilka lat, aż go wymienię na jakiegoś laptopa, albo coś innego co być może zostanie wkrótce wymyślone.
 

SlawekR

New member
wa12 napisał:
Napisałem wyraźnie, że mam DVI-D, bez dodatkowych pinów pod analog. Przejściówki nawet nie wetknę, bo w gnieździe nie ma czterech dodatkowych otworów przy styku masy.
Faktycznie napisałeś że to wersja D DVIa, mój błąd, przyznaję.
 

kozikpl

Member
Oczywiście że jest różnica, po HDMi można uzyskać tylko 720p i 1080i i to z oversacanem, a po D-Subie 1:1 piksel w Piksel, a dokładnie to 1360x768, z marginesem po 3 piksele z każdej strony. 1:1 daje zasadniczą różnicę przy normalnej pracy na pulpicie, nie ma efektu skalowania czcionek.

Pisałem już o tym kilka razy ale kozikpl widać, podchodzi do tych informacji z dużą dozą nieufności .

Nie sprecyzowałem dokładnie o co mi chodzi :)
Różnice widze dokładnie, ale czy w samym oglądaniu filmów będzie jakaś różnica?
Kabel hdmi jest trochę droższy niż d-sub, a jak nie widać różnicy to po co przepłacać :)

SlawekR- chodzi mi tylko o to czy są różnice w wyświetlaniu filmów :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry