37pv70 a moze jakis lcd??

wydma8

New member
Witam serdecznie.

Szykuje sie do zakupu jakiegos plaskiego tv, odleglosc to ok 2,5 metra, wiec plazmy 42 i wiecej odpadaja, jedyne co w chodzi w gre to 37" panasa.

Zastanawiam sie tez nad jakims lcd, kiedys siedzialem w temacie, modele, dane, itp, teraz troche jestem zielony jesli chodzi o lcd, prosze o pomoc jakie tv mam brac pod uwage, tak jak pisalem jesli chodzi o plazme to w gre wchodzi tylko 37", 32" z lcd tez bedzie ok, ale co lepiej zagra...a ma grac to pod n-ka!

Prosze o pomoc, a widze ze duzo forumowiczow posiada wspomniana pv70, czy mozna ja kupic ponizej 3800, bo jak na razie to osobiscie taniej nie znalazlem.

Co sadzicie o LE32R81B, kontras 8000,,,hmmm ciekawe...

Dzieki i pozdro!
 
Ostatnia edycja:

corning

New member
Witaj!

Szczerze mówiąc mam ten sam problem (tyle, że u mnie odległość od TV będzie od 1,5 do 2,5 m) zakup planuje w wakacje, więc na razie przygladam sie i testuję. Na chwilę obecną, bynajmniej wg opinii z forum mam trzech faworytów:

1. PDP Panasonic TH-37PV70 (jako jedynego z całej trójki widzialem w akcji, podlączonego do CP rodzielonego na cały sklep - obraz przyzwoity, mało tego przewyższał jakością obrazu wszystkie LCD-eki, ale niestety nie widziałem go w bezpośredniej konfrontacji z moimi pozostałymi faworytami)

2. LCD Panasonic TX-32LX700

3. LCD Sharp LC-32RD2E

co wybiorę? Nie wiem, do Lipca jeszcze trochą czasu, a pewnie i ceny trochę spadną...

Tylko zastanawiam się, czy nie są to czasem za duże TV (borąc pod uwagę odległość z jakiej będę oglądać)?
 

Wojtek58

New member
Cześć!

Ja taki problem miałem i poszedłem w ciemno na Panasonica TH-42PV70P.
I co ?. Jestem zadowolony. Z odl.2.5m. obraz zaskakująco dobry nawet
ze zbiorczej anteny na bloku. (nieporównywalnie z tym co się widzi w mar-
ketach). Teraz mniejszego bym nie kupił a jeszcze przy rozpakowywaniu
miałem poważne wątpliwości. Na forum spotkałem sporo niepochlebnych
opinii o tym modelu ale według mnie nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Wielkość ma znaczenie;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
To nie takie proste. To że komus odpowiada - to nie znaczy że dla innego też. To są odległosci skrajne. Wiec wymagają Twojej akceptacji . Nigdy naprawdę nie będziesz wiedział czy to jest to o co Ci chodziło.
Jak w ciemno to jednak obstawałbym z plazmą 37" i LCd 32" - no Chyba ze masz N-kę i więcej kasy to LCD z dużą płynnością / np. Sharp 37 RD2, JVC 37 M 70/ .
Jesli plazma 37" - to tylko Panasonic PV 70 - bo innych juz nie ma.
Jeśli 32" LCd i również przy bliższej odległości to;
Panasonic 32 LX 70
Sharp 32 RD2
JVC 32 G 80
=====================
pozdrawiam
 

wydma8

New member
No ja mam n-ke i wlasnie zastanawiam sie czy ladniej z nia zagra wspomniana plazma 37" panasa czy tez moze jakis inny wyszukany lcd, kwota ktora dysponuje na tv to 3900.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz być spokojny - jeśli nie będzie Ci odpowiadać możesz zwrócić.
 

sancho

New member
37pv70

Doradzanie to rzeczywiście duża odpowiedzialność. Wielu z szanownych forumowiczów dochodziło do wyboru plazmy poprzez LCD-ki. Miałem i ja wcześniej takowego. Moim zdaniem aby uzyskać obraz jaki oferuje plazma np: PV70 musisz do analogicznego lcd-ka dopłacić jakieś 3000 zyla. Więc za LCD 37" trzeba by było dać jakieś 7000 zł (niewiarygodne ale moim zdaniem dokladnie tak jest).
Co do przekątnej, mam 37"PV70, ogladam N-kę z 2,5m i bardzo szybko zacząłem żałować, że poskąpiłem kasy na 42".
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawszę doradzam jeden rozmiar więcej. O Ile nie bakuje kasy . Ale bardzo, bardzo trudno przekonać do takiego zakupu. A Później - no szkoda ......
I oczywiście Plazma Panasonica 37 PV 70 wygra co do jakości obrazu. w tej klasie
Ale znów namawiam na 42" - tym bardziej że różnica w cenie niewielka.
 

jjb

New member
Witam,

zgadzam sie z kikim, warto dodac troszke kasy i kupic TV o rozmiar wiekszy. Ja dosc szybko doszedlem do wniosku ze moj telwizor moglby byc troszke wiekszy (50"). Przy zakupie telewizora fullhd nie popelnie tego bledu i zdecydowanie kupie 50" (mam jakeis 3,5 metra do tv).
Obecna 42 pojdzie do pokoju z konsola i komputerem i zmieni 32" Philipsa CRT. Tam mam nie wiecej niz 2,5 metra do telewizora wiec powinno byc idealnie.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry