Co kupic zamiat TX-P50ST60E ?

Crac

New member
Witam,

Wczorajszego dnia syn lat dwa potraktował łyżką telewizor. Efekt poszła matryca w mojej ukochanej plazmie TX-P50ST60E. Proszę o pomoc jakim modelem moglbym ja godnie zastapic gdyz z tego co wiem plazm od Panasa juz nie ma. Moje parametry jak ponizej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 23m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? mało z obu boków
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P50ST60E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? usb, smart tv, wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC lub Polsat Cyfrowy
10 Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? kino domowe, sporadycznie PS$ lub PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Informacyjne, filmy, bajki i sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - rzadko
16. Preferencje co do marki? Panasonic lub Samsung ze wzgledu na rozbudowane smart TV
17. Preferencje co do wielkości? 47-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolna reakcja brak płynności , plastikowa szeroka rama
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- 2000-3500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? średnio czesto
23. Czy telewizor ma mieć 3D? nie

Z góry dziękuje za pomoc :)
 

sodalit1990

New member
Ciężka sprawa bo st60 to bardzo dobry telewizor i trudno będzie kupić równie dobry.
Najlepszy bylby Oled LG full-hd ale kosztuje powyżej 5000 zł.
Samsunga na pewno nie warto kupować ze względu na liczne usterki ale dla wielu osób to nie ma znaczenia. Przykład na zdjęciu niżej.

d0fd674fd1146429gen.jpg


Ja wybrałbym Panasonica na pewno nie samsunga.W tej cenie tzn do 3500 zł najlepszy jest Panasonic tx-50ex700e

Panasonic EX700 review - FlatpanelsHD
 

Crac

New member
Zastanawiałem się nad Twoja propozycją Panasonic tx-50ex700e/tx-50ex703e badz Panasonic TX-50DS630E. Nie ukrywam ze przy tym ostatnim kusi mnie cena ... Dla mnie 4K czy HDR to tak jak 3D. W sensie sprawdziłem czy chodzi a codziennie i tak sie nie używa. Czy ten model TX-50DS630E warto brac czy jednak tx-50ex700e/tx-50ex703e ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled LG 55G910 masz za 4899 zł - więc się spokojnie zmieści i to z kalibracją gratis.
Ale w klasie cenowej jak chcesz następcę zbliżonego do plazmy to żaden z wymienionych modeli Panasonica.
Masz TCLa 55C70 - czyli najlepszy telewizor w Europie w klasie cen do jakości ( Best Buy) za 3299 zł
I to z pełnym wyposażeniem.
 

sodalit1990

New member
TX-50DS630E to dosc stary model telewizora z panelem 120hz. Jeśli nie ma zbyt wiele przepracowanych godzin to można kupić.
tx-50ex700e i tx-50ex703e to prawie takie same telewizory.Różnica to w ex703e jest tuner satelitarny. Możliwy odbiór programów satelitarnych FTA 4k z satelity. Niżej jest watek który dotyczy ex703e.

Przeczytaj informacje niżej, czyli kliknij .

http://www.hdtv.com.pl/forum/1389122-post33.html

cytat w linku, dotyczy ex703e

Cóż - żródło sygnału CP , daje radę , na sporcie nic niepokojącego nie zauważyłem ( zero smużenia ),można śmiało oglądać wszelkie transmisje sportowe.
Odpaliłem film z PS4 - blu-ray "Oblivion" ( Niepamieć) i to jest to do czego stworzony jest ten 58"TV :) - oglądam na ustawieniu "prawdziwe kino"
4K z youtube - cud ,miód i orzeszki :)
Żeby nie było za słodko .....to dżwięk ,niestety bez soundbara się nie obejdzie , mój poprzedni panas as640 bił tego pod tym względem na głowę.

Wygląd - aluminiowe ramki zadają szyku.
Tv jest naprawdę duży - zajmuje całą niemałą szafkę rtv.





W pierwszym poście napisałeś że planujesz korzystać z upc lub polsatu cyfrowego.Możesz np zrezygnować z tunera polsatu ale wtedy trzeba kupić moduł polsatu z kartą .
 
Ostatnia edycja:

Crac

New member
TX-50DS630E to dosc stary model telewizora z panelem 120hz. Jeśli nie ma zbyt wiele przepracowanych godzin to można kupić.
tx-50ex700e i tx-50ex703e to prawie takie same telewizory.Różnica to w ex703e jest tuner satelitarny. Możliwy odbiór programów satelitarnych FTA 4k z satelity. Niżej jest watek który dotyczy ex703e. W pierwszym poście napisałeś że planujesz korzystać z upc lub polsatu cyfrowego.Możesz np zrezygnować z tunera polsatu ale wtedy trzeba kupić moduł polsatu z kartą .

Dzieki za argumentację na nie dla TX-50DS630E. Teraz mam UPC C+ czyli jakbym chciał Polsat Cyfrowy na C+ to zdecydowanie musze kupic tx-50ex703e, dobrze to rozumiem ?
 

sodalit1990

New member
Jeśli wbudowany tuner satelitarny 4k nie jest potrzebny to możesz kupić trochę tańszy ex700, bez tunera. Jeśli jednak w przyszłości planujesz pozbyć się jednej skrzynki czyli zewnętrznego tunera satelitarnego to ex703e.
 

Crac

New member
Ja tak jeszcze dla pewności dopytam, w tej mojem plazmie TX-P50ST60E to matrycy sie nie wymienia ? Pytam bo szyba jest cala ale czerwona dioda miga 7 razy i to na tyle.
 
Do góry