TX-L42ET60E i Youtube

Laki4

New member
Witam i pozdrawiam forumowiczów.
Problem jest z Youtube , niby aplikacja jest zainstalowana , nawet otwiera się główne okno ale po krótkiej chwili wyłącza się i przechodzi do programu tv .
Z informacji od Panasonica wiem że ten model powinien odbierać Youtuba i polecono mi przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych, obecna wersja softu to 3.734
Moje pytanie do Was, czy może ktoś ma taki model tv i czy pomógł ten reset. Nie chce stracić swoich ustawień obrazu a też nie wiem czy ta operacja da pożądany efekt. Z góry dzięki za pomoc. Jacek
 

Stanley

Member
Bez reklam
Moje pytanie do Was, czy może ktoś ma taki model tv i czy pomógł ten reset. Nie chce stracić swoich ustawień obrazu a też nie wiem czy ta operacja da pożądany efekt.
Przypuszczam, że najprędzej sprawdzisz to sam, wykonując rzeczony reset do ustawień fabrycznych. Wiem, że roboty z ponownym zaprogramowaniem, ustawieniem wszystkiego wg własnych preferencji, przyzwyczajeń, itd. może potem być niemało, ale innego sposobu nie ma, a przynajmniej ja nie znam. Niestety producenci tak zaawansowanych urządzeń nie przewidzieli czegoś tak trywialnego jak np. zapis konfiguracji telewizora do pliku. Można się posiłkować np. robieniem zdjęć poszczególnych ekranów konfiguracji, itp.

Przypuszczam również, że gdyby problem dotyczył innych użytkowników tego modelu, również odezwaliby się na forum. Lecz tu pewności także nie ma: nie ma przymusu zgłaszania na forum, a model ma już kilka lat. Mogę tylko stwierdzić, że w moim DT60 (wyższy model z tego samego roku) YT działa prawidłowo, nawet przed chwilą oglądałem.
Możesz także spróbować zapytać w tym mega-wątku, może ktoś z użytkowników ET60 (jeszcze) subskrybuje i będzie miał ochotę się odezwać:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

WojciszPL

New member
cześc, ja mam ten sam model tylko 39" i mam dokładnie ten sam problem. podejrzewam że jakiś bug w sofcie, może youtube dostał jakiś update i stare modele już go nie wspierają.
choć tu nie ma reguły, czasem działa, a czasem się wyłącza po chwili.
 

Stanley

Member
Bez reklam
może youtube dostał jakiś update i stare modele już go nie wspierają.
choć tu nie ma reguły, czasem działa, a czasem się wyłącza po chwili.

Jakiś update YT na pewno niedawno był, bo od pewnego czasu ma w Apps inną ikonkę. Podkreślam, mam model DT60 z tego samego roku, YT w nim (wciąż) działa.

Ciekawostka: YT (i nie tylko) można streamować z komórki do telewizora przez DLNA. Aplikacje Web Video Caster, Tubio. Wiem, że to substytut, ale może komuś się przydać/wystarczyć w starszym sprzęcie bez inwestycji w dongla albo nowy tv ;)
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
No cóż, możecie spróbować napisać do supportu Panasa. Na zbyt wiele bym nie liczył, modele sprzed prawie 5 lat. Producent już z chęcią by nas (klientów) znów widział w swoim sklepie ;) Ale może chociaż się określą co jest grane z tym YT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest tak jak pisaliśmy wiele razy.
Panasonic ma najgorsze multimedia i modele oparte na FireFox, który oficjalnie padł nie mogą liczyć na wsparcie.
Aplikacji mają coraz mniej i ich status po latach jest niewiadomy.
Panasonic jest jedyny, który działa na tym systemie.
Dlatego na świecie akcje spadają i sprzedaż po równi pochyłej.
https://www.tapatalk.com/topic/3511...-nie-sprzedaje-już-telewizorów-w-usa-dyskusja
Obawiam się, że przez nieudolność zarządzania mogą skończyć jak JVC, Sanyo, Toshiba , Sharp, Hitachi.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@kiki, pewnie jest dużo racji w tym co napisałeś, choć akurat modele, o których tu mowa nie są oparte na Firefoxie, a czymś jeszcze starszym. Nawet nie wiem jak to nazwać - Panasonic OS? Coraz słabsze wsparcie, w zasadzie w sumie brak już mnie nie dziwi. Jednak trochę zastanawia dlaczego YT w DT60 (jeszcze) działa, a w ET60 jak widać w powyższych postach są problemy. Pamiętam recenzje obu modeli gdy wchodziły na rynek w 2013r. - opisy i screenshoty całej zawartości "smart", wyglądu, ikonek aplikacji były niemal takie same. Domniemywam zatem, że software w obu modelach jest w dużej części bardzo podobne, o ile wręcz nie identyczne. Producentowi na pewno jest tak łatwiej (czytaj: taniej). Może problem ma związek z hardware, w tym sensie, że DT60 jako model wówczas z wyższej półki np. ma więcej pamięci RAM, a w ET60 dla obecnej wersji aplikacji YT być może już jej brakuje.
Oczywiście tylko gdybam. Niemniej wyslanie przez zainteresowanych pytania do producenta nic nie kosztuje. A tymczasem można posiłkowac się strumieniowaniem YT ze smartfona/tabletu przy pomocy aplikacji, o których wcześniej wspomniałem. Akurat DLNA uważam w Panasach działa całkiem nieźle ;)
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Mój 4 letni Philips ze średniej półki również już nie wspiera Youtube, aktualizacji dawno brak, więc to generalnie problem kilkuletnich TV, nie tylko Panasonic.
 

pokon

New member
Witam,
Od postu #Laki4 minęło dokładnie 9 miesięcy ale widzę, że rozwiązanie problemu z YT się nadal nie urodziło... :(
Mam dokładnie ten sam problem na tym samym TV. YT, inicjowany zarówno z TV jak i ze smartfona (TV wpięty jest po kablu do routera WiFi kablówki) "wyskakuje" do programu telewizyjnego. Potrzeba min. 4-ch prób by wreszcie zaczął działać, choć ostatnio zadziałał dopiero po 6-tej próbie. Jak już ruszy to działa prawidłowo i stabilnie. Usunąłem większość pododawanych aplikacji (sądząc, że pamięci mało) ale nic to nie dało.
Czy ktoś może potwierdzić, że reset do ustawień fabrycznych też nie pomaga? (czyli mi też się nie uśmiecha ustawiać wszystkiego od nowa... ;)
 

jarkuw

New member
Witam.

Od ok miesiąca mam informację że na tym urządzeniu aplikacja YOUTube nie będzie wspierana. Tv to Panasonic model TX-L42ET60E
 

Stanley

Member
Bez reklam
Od ok miesiąca mam informację że na tym urządzeniu aplikacja YOUTube nie będzie wspierana. Tv to Panasonic model TX-L42ET60E

Hm, no cóż, w takim razie pozostają rozwiązania typu podłączenie przystawek, boxów, itp. Lub w wersji bezinwestycyjnej - strumieniowanie z telefonu, np. aplikacjami o których wspomniałem w poście #4 (zakładam, że obecnie w gospodarstwie domowym chociaż jeden smartfon jest ;) )

P.S. Wiem, że to marna pociecha, ale w DT60 z tego samego rocznika YT wciąż działa. Jednak jak już wspominałem, to wyższy model.
 

Stanley

Member
Bez reklam
czasami brak wsparcia dla danej aplikacji to nie jest wina złej woli producenta tv ale polityki twórcy/właściciela aplikacji.
Proponuję się zapoznać:
https://support.google.com/youtube/answer/6098135?co=GENIE.Platform=Android&hl=pl
Artykuł jest znany od około 7 lat ;) , dotyczył jak widać modeli wyprodukowanych do 2012r, a ET60 jest z 2013. Powtórzę się, bo już o tym pisałem w tym wątku - mam z tego samego rocznika DT60 i na nim aplikacja YT wciąż działa. Znaczy się na pewno działał kilka dni temu, teraz nie mam jak sprawdzić, jestem na wyjeździe ;)
Jednak tutaj obstawiałbym raczej na wymagania sprzętowe dla obecnych wersji YT- może zbyt mało RAM, za słaby procesor, itp. W końcu musiały być jakieś powody, że ET60 był sporo tańszy od DT60 (pomijam podwójne tunery, itp.). Tak czy siak skoro aplikacja definitywnie nie działa, nic tu nie wymyślimy.


P.S. Z ciekawości: a jak z YT w ET60 w przeglądarce? Cytat z tego artykułu:
"Jeśli masz telewizor Smart TV lub konsolę do gier z przeglądarką, która obsługuje HTML5, możesz nadal korzystać z YouTube, wchodząc na stronę www.youtube.com w przeglądarce."
 
Ostatnia edycja:
Do góry