Panasonic TX-49EX610E - problem z dźwiękiem

Marcin_Ka

New member
Dzień dobry,

Stałem się posiadaczem LCD Panasonic TX-49EX610E. Wybierałem go głównie na podstawie rozmiarów samego telewizora oraz jakości obrazu. Tv miał być z przeznaczeniem do oglądania telewizji - do oglądania filmów jest projektor + amplituner + system audio 5.1.

Rozpakowałem telewizor, odpaliłem i opadła mi szczęka (negatywnie) z powodu jakości dźwięku. Jak wspominałem wyżej tv miał być tylko do oglądania telewizji - nie oczekiwałem super hiper dźwięku. Ale ten w tym telewizorze jest gorszy (moc, pasmo dostępnych tonów) niż w poprzednim Panasonicu, który miałem od 10 lat (stara plazma TH-42PV60A). Dźwięk jest matowy, jakby wydobywał się ze studni. Istnieje w nim tylko pasmo wysokich i wysokich średnich. Jaka kolwiek warstwa niskich średnich nie istnieje. I teraz nie wiem, czy to felerny egzemplarz (i serwis) czy ten typ tak ma. Ku mojemu zaskoczeniu telewizor posiada panel regulacyjny zakresu dźwięku (korektor, wzmacnianie niskich tonów, etc.) ale próbowałem przeróżnych ustawień oraz źródeł dostarczania dźwięku (blu ray via hdmi, dekoder tv via hdmi, MKV via Blue ray via HDMI, MKV bezpośrednio do USB w telewizorze, testy z youtube) i niestety dźwiękowo jest dramat. W zasadzie najlepiej dźwięk brzmiał na materiałach testowych UHD z youtube (ale to też oznacza, że był dramat tylko wyraźniej było słychać coś co by było namiastką niskich średnich.

I to już nie chodzi o nie wiadomo jakie efekty tylko chociaż taką jakość dźwięku jak w telewizorze sprzed 10 lat ;-)

Co gorsza w biurze mam LCDeki Philipsa sprzed 4 lat i one po prostu GRAJĄ super. A tu jest powiem, że gorzej niż w moim telefonie.

Update firmware też robiłem. I nic.

Czy ktoś miał do czynienia z tą serią? Przed serwisem pozostaje mi jeszcze wizyta w sklepie i próba odsłuchu innego egzemplarza (oraz oczywiście emisja dźwięku przez amplituner - czego chciał bym uniknąć, bo oczekiwałem, że tv sam sobie poradzi...).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobry pomysł bo na odległość cieżko stwierdzić co mu dolega.
Sprawdź drugi egzemplarz i daj znać , będzie wiadomo co zrobić .
 

Marcin_Ka

New member
To dobry pomysł bo na odległość cieżko stwierdzić co mu dolega.
Sprawdź drugi egzemplarz i daj znać , będzie wiadomo co zrobić .

Generalnie brak mocy. Zwiększasz głośność - i pomimo ustawień (treble 0 i bass +15) wzrasta zakres wysokich i średnich, i do tego dźwięk nie jest przez to "czytelny" - jednocześnie nie ma zakresu niskich średnich jak w starej plaźmie. Nie wiem czy to kwestia tego, że głośniki zlokalizowane są na spodzie obudowy i skierowane w dół. Odległość od ściany na długość połowy podstawek.
 

Marcin_Ka

New member
Byłem w MediaMarkt i słuchałem (na tyle na ile pozwolił hałas w markecie) model z tej serii i obawiam się niestety, że Panasonic mocno w tej linii przyoszczędził na dźwięku...
 
Do góry