Plazma Panasonica 50 PV 700 - jakość kolorów

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest zdjęcie wzorcowe :

33c2cce89a314cf0med.jpg


a tak moze być odzwierciedlone kolorystycznie przez plazmę Panasonica 50 PV 700 - uwzgledniając różny balans bieli i różne podświetlenie matrycy

ustawienie automatyczne - zimny

0d01d3d6dfe599bfmed.jpg


ustawienie auto - normalny

2b31b8b8c46946f5med.jpg


balans Ciepły

63f8f5735f873009med.jpg


zimny

46e362e6161e6e0dmed.jpg
 

Zoltyy

New member
Kiki: a jak miales ustawiony balans bieli w aparacie? Przy roznym oswietleniu na zewnatrz i w pomieszczeniu to moze miec duzy wplyw na wyniki. Trzy zdjecia Panasonika oddaja w przyblizeniu roznice miedzy nastawami (bo robione w tych samych warunkach), natomiast nie odwazylbym sie wyrokowac w sprawie porownania kolorow Panasonica z rzeczywistoscia - ze wzgledu na rozne warunki oswietlenia oryginalu i zdjec Panasonica.
Coby nie bylo - jestem fanem Pioneer'a i to z seri 436 - od kiedy obejrzalem 427 i 436 obok siebie.
 

slimak

New member
Bez reklam
Po pierwsze jest włączone w menu „zarządzanie kolorów”, które wybiórczo nasyca i przesuwa kolor niebieski i zielony w kierunku ciemnego niebieskiego!!!!!!!

Po drugie TV jest nie skalibrowany. Jak to wpływa na odbiór koloru każdy może sprawdzić zmieniając nasycenie koloru w swoim TV od 0 do 100 i z powrotem;) .

Coraz bardziej zaczyna mnie fascynować przebieg pokazu TV u klienta w Twoim wykonaniu.

Ślimak
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę fakt, że wiele nowych produkcji jest kręconych przy użyciu dość zagmatwanych filtrów, to wierność odwzorowania kolorów zaczyna tracić na znaczeniu. ;)

ArtS :)
 

slimak

New member
Bez reklam
pmcomp: Mnie osobiście to się wydaje, że jednak ZDJĘCIE WZORCOWE KOLORÓW wygląda BARDZO inaczej (załóż google).

Pozdro

Dobrze Ci się wydaje, a to dlatego, że Kiki umieścił zdjęcie wzorcowe, a nie zdjęcie wzorcowe kolorów. W tym przypadku jak zostało zrobione zdjęcie i co przedstawia niema znaczenia ważne by po puszczeniu na TV wyglądało identycznie jak oryginalne zdjęcie.




Ślimak
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....(tak z nudów i nie tylko)..............
..................................

Macie zagadkę (a rozwiązanie jest w opisie zdjęcia).

Pytanie - który TV wybieracie????? :p :D

1tv2aparaty.JPG




...choć fotki zawierają zero retuszu, to każda dogłębna analiza nie ma absolutnie sensu (gwarantuję) i jest to jedna z możliwych odpowiedzi na: ten temat i "wojne gigantów...".:p

Pozdrawiam. :D

Ps - dlaczego fotek nie umieszczam w moich zabawach w "takie" testowanie (choć każda może slużyc przy innych testach)?
Wstyd by mi było nie tylko przed Wami.;)


/i jeszcze jedno/
- kto ma możliwość nadal polecam ogladanie fotek:
a/ monitor CRT
b/ monitor LCD...........
 
Ostatnia edycja:

eres72

New member
ciekawe jaki cel miało wklejenie serii nieudanych zdjęć telewizora...
zresztą pierwsze zdjęcie też do bani...
 
Do góry