tx-p50g30e - problem z wyświetlaniem zewnętrznych napisów z USB i poprzez DLNA

Ziouosan

New member
Witam forumowiczów.
Posiadam model tx-p50g30e, leciwy ale daje radę. Ostatnio 'uzbroiłem' się również w serwer QNAP 212P, z którego uruchomiłem serwer DLNA (PLEX). TV ładnie widzi serwer, jednak problem tkwi w wyświetlaniu napisów. Nie mogę znaleźć informacji jakie konkretnie kodowanie musi być zastosowane w pliku z napisami żeby TV mógł je poprawnie odczytać przez DLNA. Same pliki MKV odtwarza bez problemu. Dodam że próbowałem już różnych formatów, txt, srt, sub. Po otworzeniu pliku MKV na TV i wybraniu z opcji napisów widnieje tylko info "brak napisów". Natomiast jeżeli w PLEX ustawię ręcznie napisy zewnętrzne w opcjach konkretnego filmu, to TV nie odtworzy nawet MKV z adnotacją "plik uszkodzony" lub "nieobsługiwany format". Nie próbowałem jeszcze wgrywać napisów przez mkvmerge bezpośrednio do pliku, w ten sposób TV pokaże napisy ? Problem pojawia się również gdy podłączam zewnętrzny dysk pod USB, filmy odtwarza ale bez napisów, w opcjach nigdzie nie mam możliwości wyboru napisów lub kodowania, TV po prostu ich nie widzi. Oczywiście film oraz napisy mają taką samą nazwę.

W skrócie - jaki format napisów jest przez ten TV obsługiwany oraz jakie kodowanie zastosować ? Ściągam napisy przez Napi-Projekt i chciałbym sobie zautomatyzować ten proces i ściągać napisy pod "wymiar" TV tak żeby nigdzie nie było konfliktu. Póki co to jest droga przez mękę. Mam nadzieję że ktoś już zbadał ten temat i będzie w stanie mi nakreślić jak to powinno działać.
Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

Walenhovv

New member
A czy GT30 w ogóle czyta napisy? Chyba trzeba hardcodować. Ja to robiłem "mkvmerge". Wybierasz film, napisy i po chwili bedziesz miał wzystko w jednym pliku. Tyle, że ja korzystałem z pendrive'a.
 

Ziouosan

New member
TV czyta. Na próbę wrzuciłem napisy do MKV za pomocą wspomnianego przez Ciebie mkvmerge i po odpaleniu filmu pojawiła się opcja wyboru napisów (alleluja). Teraz pozostaje mi mozolne hardcodowanie każdego MKV jakiego mam w kolekcji ;) jeszcze dla testu sprawdzę które kodowanie napisów będzie najlepsze dla tego TV i wrzucę tutaj wynik dla potomności gdyż w necie jest cisza jeżeli chodzi o ten TV i napisy..
 

Ziouosan

New member
więc tak: napisy SubRip czyli SRT w kodowaniu UTF-8. Takie ustawienia (ja korzystam z Napi-Projekt) napisów trzeba ściągnąć i zmuksować w plik MKV (programem MKVmerge - do ściągnięcia za free), po odpaleniu takiego filmu przez DLNA (korzystam z PLEXa zainstalowanego na QNAPie), napisy grają i śpiewają oraz nie ma problemu z polskimi znakami. Wielkość liter prawidłowa, nie ma się do czego z grubsza przyczepić.
Myślę że temat do zamknięcia, dzięki Walenhovv za tipa, pozdr :)
 

Ziouosan

New member
pojawił się jednak kolejny problem do rozgryzienia.. w formacie MP4 albo brakuje głosu albo głos leci z opóźnieniem.. oczywiście odtwarzam przez DLNA z Plexa. widoczne były również problemy z odtwarzaniem samego video, tzn krzaczyło się chwilę po starcie. wykluczam problemy sieciowe bo leci po kablu i dodatkowo inne pliki sprawdzone już wcześniej, tj MKV odtwarza bez zacinki. póki co sprawdzę kilka różnych plików z różnymi kodekami audio do stestowania - normalnie mam AAC, TV niby obsługuje ale cholera go tak naprawdę wie. dziwne że w MKV testowanym poprzednio pod kątem napisów dźwięk też był w AAC i TV grał bez problemu. jakieś sugestie ? ;)
 
Do góry