Panasonic TX-58EX703E

Burczga28

New member
Witam

Czy posiada ktoś ten telewizor Panasonic TX-58EX703E? Zaproponowano mi go dzisiaj w sklepie i powiem że zrobił na mnie dobre wrażenie. Jeśli chodzi o czerń to powala na kolana droższą konkurencje.

Niestety w internecie za wiele o nim nie ma a nie chcę do końca w ciemno kupować zabawki za 5 tysiaków.
 

Burczga28

New member
Ten Soniak co napisałeś jest jedną z opcji nad którą się zastanawiam ale po zobaczeniu tego Panasonica też się zacząłem nad nim zastanawiać. 50 Hz to trochę mało i zapewne przy dynamicznych scenach obraz może być mało płynny. A tego bym nie chciał bo lubię sporo sportu oglądać a tam jak wiadomo płynność obrazu jest dość ważna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczególnie, że kosztuje bardzo dużo jak na 50 Hz.
To z extra nowych modeli 50 Hz masz naprawdę wielki wybór.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-ceny-na-najnowsze-modele-tcla-serii-c70.html - te też są i mega wypasione i z dobrym obrazem. Android 6,0, obsługa głosowa, bardzo dobre skalowanie i płynność - bo zupełnie nowe procesory.

18952536_1417008708360916_2406054258823401522_n.jpg
 

strazakp

Banned
Ja mam tego Panasa ale model z zeszłego rokui kupiłem go ponad miesiąc temu w cenie 3500zl. Jestem zadowolony i uważam że to dobry tv do wielu funkcji. Gram na konsoli Xbox one s, oglądam NC+, korzystam ze smarta (yt, player, trochę Netflix) i wszystko jest OK. Tak owszem ma on 50czy60hz ale to nie jest jego wadą. Wręcz przeciwnie bo posiada bdb tzw uplynniacze i naprawdę świetnie radzi sobie w wyświetlaniu programów sportowych i gier na konsoli. Oglądam piłkę nożną i nie widzę braku plynnosci!!! Miałem Sony 55xd8599 (100hz) i gorzej radził sobie z wyświetlaniem piłki nożnej. Ponadto VA ma przewagę na IPS!!! Sony miał bardzo kiepską czerń i bardzo nierówne podświetlenie. Panasonic pod tym względem (czerń i równomierność podświetlenia) to prawie idealny.
Model 58ex703 jest ciut ładniejszy z zewnątrz i ma ciut lepsze parametry na papierze no ale to koszt prawie 5000zl....Czy dał bym aż tyle za ten TV to nie wiem. Ja za swój dałem 3500zl i dlatego między innymi jestem zadowolony bo wiem że nic lepszego nie znalazłem w cenie do 4500zl a do takiej kwoty szukałem TV.
Sony są dobre dopiero wyższe modele (xe90).
Tcl które są proponowane to też 50hz i VA!!!! Tcl może być OK ale niepewność marki u na w pl i ewentualnie serwisowania. Ale biorąc pod uwagę ceny jaki są w TCL to warto by spróbować :)
W cenie tego Panasonica masz tcl c70 w rozmiarze 65"!!!!!! a to jest wow!!!!
 
Ostatnia edycja:

Burczga28

New member
Przejdę się jeszcze raz do sklepu i oglądnę na spokojnie. W sumie mam jeszcze koło miesiąca czasu na zakup bo będę wtedy kończył robić salon i wtedy TV musi już być:D
 

dratt

New member
Mam ten model od dwóch tygodni. Zastąpił siedmioletniego Sharpa, więc cóż, szczena opada...
Raczej oglądam filmy czy programy a nie szukam śladów smużenia czy martwych pikseli, więc zbyt merytoryczna moja opinia nie będzie ;-) - kolory super, wifi działa, strumieniowanie mediów też, o głośnikach się nie wypowiem bo dźwięk idzie przez amplituner...
Gdybyś miał jakieś konkretne pytanie, to proszę bardzo, pisz.
 

mac_latawiec

New member
Ten Soniak co napisałeś jest jedną z opcji nad którą się zastanawiam ale po zobaczeniu tego Panasonica też się zacząłem nad nim zastanawiać. 50 Hz to trochę mało i zapewne przy dynamicznych scenach obraz może być mało płynny. A tego bym nie chciał bo lubię sporo sportu oglądać a tam jak wiadomo płynność obrazu jest dość ważna.

Męczyłem go dziś przez godzinę ,szukam tv już chyba z miesiąc :)
Uwierz mi ,żadnego smużenia na sporcie mimo 50 Hz nie uświadczyłem ( zapewne wszelakie polepszacze i upłynniacze robią swoje i ilość Hz powoli odejdzie do lamusa ), odtwarzałem filmy ze swojego pendriva i też było ok ( sądzę że do tego ten tv się nadaje świetnie - 58" robi swoje )
Na dodatek obudowa jest fajna , moja żona kupiła go już oczami :)
Na chwilę obecną to mój numer 1 pośród oglądanych tv i chyba go w tym tygodniu przygarnę :)




Mam ten model od dwóch tygodni. Zastąpił siedmioletniego Sharpa, więc cóż, szczena opada...
Raczej oglądam filmy czy programy a nie szukam śladów smużenia czy martwych pikseli, więc zbyt merytoryczna moja opinia nie będzie ;-) - kolory super, wifi działa, strumieniowanie mediów też, o głośnikach się nie wypowiem bo dźwięk idzie przez amplituner...
Gdybyś miał jakieś konkretne pytanie, to proszę bardzo, pisz.

Kupiłbyś go ponownie teraz , czy jednak rozejrzałbyś się za innym modelem ? ( 5 tys piechotą nie chodzi ) :)
 

strazakp

Banned
Mam ten model od dwóch tygodni. Zastąpił siedmioletniego Sharpa, więc cóż, szczena opada...
Raczej oglądam filmy czy programy a nie szukam śladów smużenia czy martwych pikseli, więc zbyt merytoryczna moja opinia nie będzie ;-) - kolory super, wifi działa, strumieniowanie mediów też, o głośnikach się nie wypowiem bo dźwięk idzie przez amplituner...
Gdybyś miał jakieś konkretne pytanie, to proszę bardzo, pisz.
Brawo! I o to właśnie chodzi, nie szukać problemów tylko oglądać swoje ulubione programy i delektować się naprawdę przyzwoitym obrazem od Panasonica.
Przecież oglądając czy film czy sport to nie ma czasu na szukanie problemów tylko śledzi się to co ekran nam wyświetla.
 

strazakp

Banned
Męczyłem go dziś przez godzinę ,szukam tv już chyba z miesiąc :)
Uwierz mi ,żadnego smużenia na sporcie mimo 50 Hz nie uświadczyłem ( zapewne wszelakie polepszacze i upłynniacze robią swoje i ilość Hz powoli odejdzie do lamusa ), odtwarzałem filmy ze swojego pendriva i też było ok ( sądzę że do tego ten tv się nadaje świetnie - 58" robi swoje )
Na dodatek obudowa jest fajna , moja żona kupiła go już oczami :)
Na chwilę obecną to mój numer 1 pośród oglądanych tv i chyba go w tym tygodniu przygarnę :)






Kupiłbyś go ponownie teraz , czy jednak rozejrzałbyś się za innym modelem ? ( 5 tys piechotą nie chodzi ) :)
Zgodnosc w 100%!!! Ja choć mam model z zeszłego roku to również mogę przyznać że 50hz i uplynniacze robią swoje. Oglądam sporo sportu (piłka nożna, siatkówka i żużel) i nie zauważyłem problemów ze smurzeniem czy jakimiś skokami obrazu. Nie można każdego tv oceniać przez pryzmat samych Hz bo równie dobrze to model 100hz może mieć problemy z płynnością. Uwierz mi że jak miałem chwilę Sonego że 100hz to gorzej radził sobie z piłką nożną.
Dodam jeszcze że ten TV jak na VA ma naprawdę dobre katy. Teraz siedzie pod kątem ok 45stopni i naprawdę obraz różni się tylko minimalnie od tego na wprost.
Cały czas się jeszcze zastanawiam nad profesjonalna kalibracja ale nie wiem czy jest sens.
Ja powtórzę że za swój tv ponad miesiąc temu dałem 3500zl więc i z tego powodu jestem zadowolony ale nie wiem czy za model tegoroczny bym dał w sumie aż 5000zl...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdyby kosztował jak poprzedni 3800 to ok. Ale za 5 tyś zł 50 Hz - to masz modele 100 Hz Sony, Samsunga, Philipsa 100Hz.
A i tak też nie jest orłem Panasonic:

Wniosek

Nie ma też poważnych przełomów w jakości obrazu. EX700 ma solidną wydajność w zakresie rozdzielczości SD, HD i 4K, ale brakuje nam procesora obrazu HCX, który był używany w ubiegłym roku nieco droższym DX750 . EX700 posiada bardziej konwencjonalny obraz, który pasuje do panelu VA LCD zapewnia dobre rezultaty. Telewizor ma stosunkowo głęboką czerń, przyzwoity ruch, bardzo małe plamienie / krwawienie, a po kilku drobnych poprawkach. Obszar, w którym widzieliśmy największą poprawę, to opóźnienie wejściowe, które jest teraz do imponującego 21 ms. Innymi słowy, dobra jakość obrazu w całym zakresie.

Niestety, nie dotyczy to HDR. Jak powiedział w zeszłym roku, panel LED LCD i HDR nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby umożliwić HDR, EX700 przeskakuje , maksymalizując podświetlenie, niszcząc czarne poziomy, zmuszając zużycie energii do czegoś w pobliżu maksimum. EX700 osiąga mniej niż 90% DCI-P3 i nieco powyżej 340 nitów w szczytowej jasności. To nie ma nic wspólnego z HDR. Szczerze mówiąc, przełączanie UHD Blu-ray na SDR wygląda lepiej niż HDR, ponieważ po prostu nie ma sprzętu. Jeśli problem HDR jest dla Ciebie ważny, odwróć się od EX700 (i wszystkich pozostałych LCD opartych na diodach LED).
 
Ostatnia edycja:

mac_latawiec

New member
Ok jeszcze jedno pytanie :)
Mam dwa panasy na oku
PANASONIC TX-55EX633E i wspomniany powyżej TX-58EX703E
Jeden edge led a drugi direct led .
Który byście wybrali ?
 

dratt

New member
Tak tylko w kwestii HDR - gdybym oglądał takie filmy czy programy, to może dopatrzyłbym się błędów obrazu, ale niezbyt chce mi się szukać demówek na YT. Zwłaszcza po to, żeby potwierdzić fakt (o którym wiedziałem), że w tej klasie tv nie jest on w tym aspekcie najlepszy. Do filmów dostępu nie mam i niezbyt się zapowiada bym miał, więc jestem zadowolony.
Pewnie kupiłbym go także teraz, ale chyba głównie dlatego, że nie mam uwag do niego a przyswajanie nowej porcji wiedzy na temat konkretnych modeli np. Sony czy Samsunga i ich wad i zalet raczej mnie przerasta.
Aha, bo to także dość ważne, siedzę ok. 5,5 m od odbiornika, więc wszelkie niuanse trochę się "same" gubią:).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Panasonic to niestety co najmniej drugi, duży gracz, który w tegorocznych modelach nie zrobił znaczących postępów, w stosunku do ubiegłorocznych. Sansung jest tym kolejnym. Baa, Koreańczycy nawet cofnęli się w rozwoju, bo seria KS jest lepsza od QLED (oprócz może reprodukcji koloru zielonego), co mnie osobiście wcale nie zadziwiło, bo marketing tej firmy jest dużo lepszy, niż ich produkty - to się tez tyczy telefonów, w których z kolei i paradoksalnie najlepszym elementem jest...ekran OLED :)

Nie wiem, co Tobie doradzić. Wiem, że Panasonic DX700, czyli model 50Hz z zeszłego roku naprawdę dawał sobie radę, po odpowiednim ustawieniu procesowania obrazu w ruchu, ale tutaj ważna jest odległość od ekranu. Im większa tym obraz będzie miał mniej artefaktów.

Za tyle kasy nie wziąłbym EX700 jednak. HDR ten TV nie posiada. Ba, nie ma go ani mój DX750, ani tegoroczny EX780. To tylko niezbyt udana próba dogonienia tego, co Sony zrobiło w swoich XE90. Im to lepiej wyszło.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Generalnie jeżeli patrzeć na hdr w dzisiejszych telewizorach to próżno go szukać w tych modelach które mają ceny poniżej 6500zl (chodzi o 55").
 

mac_latawiec

New member
Czyli dalej jestem w ciemnej......:)
Ten Panas mi się podoba TX-58EX703E - mniej już cena ,bo prawie 5 tys. zł , tego już nie ma 58dxm710 a bym go brał w ciemno .

Nie wiem czy nie "zjechać" z calami w dół do 55 i kupić inny model

PANASONIC TX-55EX620E lub
PANASONIC TX-55EX633E

W tej cenie ( 5 tys) miałbym ciut mniejszy tv i soundbar .

:)
 

strazakp

Banned
Czyli dalej jestem w ciemnej......:)
Ten Panas mi się podoba TX-58EX703E - mniej już cena ,bo prawie 5 tys. zł , tego już nie ma 58dxm710 a bym go brał w ciemno .

Nie wiem czy nie "zjechać" z calami w dół do 55 i kupić inny model

PANASONIC TX-55EX620E lub
PANASONIC TX-55EX633E

W tej cenie ( 5 tys) miałbym ciut mniejszy tv i soundbar .

:)
Weź tego 58ex703 a zawsze masz możliwość zwrotu do 14dni. Jeżeli chodzi o wielkość to uwierz mi że 3" robią różnice oczywiście na plus dla większego. Ja miałem 10dni Sony 55" i zaraz po tym Panas 58" i różnica jest widoczna bo to ponad 7cm po przekątnej więc sporo.
 
Do góry