Panasonic TX-58EX703E

Civac

New member
6Panowie, ja po ostatniej aktualizacji mam problem z odczytywanie z pendriva zdjęć JPG. Miniaturki wyświetla, a jak chce włączyć na pełny ekran to wyskakuje komunikat że nie obsługuje tego systemu plików, o co kaman?
I drugie pytanie, jak włączyć tryb gier?
 
Ostatnia edycja:

cyklon

New member
Mam telewizor Panasonic TX-50EX703E - gdy odtwarzam materiał np. Netflix - na ciemnych obszarach mam takie kwadraciki - obszary jasne są w porządku, ruchome cienie to kwadraty - wygląda to strasznie. Jakby na tych miejscach jakość była kilkukrotnie gorsza.
Obecnie zauważyłem to na materiale 1080p (prędkość pobierania 5,90mb/s).
TV mam ustawiony zgodnie z https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

Ktoś ma jakąś rade ? Próbowałem zmieniać opcję i nic.


edit. coś tego typu https://www.avforums.com/threads/panasonic-ex700-problems.2132777/
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Też się z tym borykałem, co prawda u mnie występował w mniejszym stopniu. Ja mam co prawda inne ustawienia niż Twoje, ale z tego co pamiętam spróbuj pobawić się ustawieniami od redukcji szumów do odświerzania Clear Motion. Ja mam obecnie ustawione na minimum i clear motion włączony. Pamietam ze któreś z tych ustawień sporo poprawiało.
Jeśli chcesz się pobawić to możesz tez zastosować ustawienia od Darko dla tego modelu z YouTube. Ja mam właśnie takie, nieznacznie tylko niektóre zmodyfikowałem pod swoje oko, ale jako baza są całkiem dobre.
Oczywiście sporo tez zależy od jakości materiału, ale jeśli u Ciebie jest tak jak na fotkach z linku który podałeś to coś jest mocno skopane w ustawieniach. Taki efekt nie dziwiłby na słabym materiale SD ale nie na nawet słabym HD.
 

cyklon

New member
Dzięki.
W domu wrócę do ustawień fabrycznych i jeszcze raz ustawie - tym razem zgodnie z tymi ustawieniami Darko.
Mam nadzieję, że się poprawi - jeżeli nie to TV jest jeszcze na gwarancji, więc jak będzie możliwość to będę reklamował.
 

cyklon

New member
Wróciłem do ustawień fabrycznych - ustawiłem TV tak jak w tym video Darko. Niestety jeszcze gorzej. Pogrzebałem w ustawieniach - szczególnie gamma / kolory - i na tę chwilę wygląda ok. Obecnie ledwo widoczne te kwadraciki w kilku miejscach (i chyba tylko ze względu na to, że już jestem przewrażliwiony) - myślę, że uda się ogarnąć to dalej ustawieniami. Obecnie gamme mam 2.6, podświetlenie 24 bodajże.
Jednak czy tak powinno być? Czy jest to możliwe, nie wiem wina matrycy? Wygląda jakby jakiś efekt chciał sztucznie coś robić z tymi ciemnymi miejscami - nie wiem, procesor nie wyrabiał. Obraz gdzie indziej żyleta, a cienie to kwadraciki.
 

krzychooo

New member
Napisz na jakim filmie z Netflixa masz najbardziej widoczny ten efekt i w której minucie filmu, odpalę go u siebie i porobię zdjęcia to porównasz. Ty również mógłbyś foto wrzucić. Jeśli będzie wyraźna różnica mogę Ci podać dokładne swoje ustawienia, będziesz mógł porównać. Chyba najlepszy sposób aby ocenić czy to kwestia ustawień czy tez wada danego egzemplarza.
 

cyklon

New member
Poludniowy pacyfik 1 odcinek na Netflixie.
Taki piekny widok w 47:14min.
IMG-20190320-201912.jpg

Prosze o pomoc. Material 1080p, nie jest problem z przesylem danych bo leci okolo 30mb przy materiale 4k.
Tryb prawdziwe kino, jak trzeba to moge wszystkie moje ustawienia wkleic...
 

cyklon

New member
EDIT. Prawdopodobnie znalazłem z czym był problem. Wczoraj wieczorem jak wykonałem zdjęcie z poprzedniego posta, to oglądałem w ciemnym pomieszczeniu bez prawie żadnego źródła światła.
Odpaliłem dziś rano ten sam moment - wygląda świetnie - czerń to czerń bez żadnych kwadratów (w pokoju jasno).

Wyłączyłem czujnik otoczenia - który odpowiada za dobieranie jasności ekranu zależnie od światła w pomieszczeniu.
Dziś jak będę w domu to sprawdzę czy się poprawiło.
 
Do góry