Panasonic TX-58EX703E

Burczga28

New member
Witam wszystkich ponownie. Zakup dokonany padło na SONY KD-55XE8096 plus soundbar SONY HT-CT390. Na obecną chwilę jestem zadowolony czerń jest ok nie taka jak w Panasonie ale stoi na bardzo dobrym poziomie równomierność podświetlenia nie budzi moich zastrzeżeń kąty widzenia bardzo dobre tak samo jak płynność obrazu. Filmy 4k z usb idą aż miło. Jakby ktoś miał pytania to zapraszam chętnie pomogę.
 

strazakp

Banned
Wg mnie zrobiłeś błąd wybierając Sony xe80 a nie Panasa ex700 :-( Gdynia wziął Sony xe85 to jeszcze OK....
Panas byłby dużo lepszy (większy, VA-lepsza czerń, ładniejszy wygląd, stabilny i szybki smart, tvanyware). No cóż...niech służy Sony.
 

strazakp

Banned
Mam nadzieję że jesteś zadowolony z płynności w tym Sony bo jak kiedyś porównywałem Sony xd80 z moim panasem to płynność w Sony była tragiczna a Panas pracował jak 100Hz. Może w nowym xe80 już poprawili. Sony miał też bardzo nierównomierne podświetlenie i ewidentnie było widać plamy a Panas tego nie ma.
Również na Sony (xd85) nie dało się oglądać piłki nożnej bo było widać pasy pionowe na tle zielnej murawy...mam nadzieję że już w twoim modelu tego nie ma.
 

Burczga28

New member
Odpaliłem kilka filmów pokazowych 4k 60p jak dla mnie płynność nie budzi żadnych zastrzeżeń. Nadmieniam od razu że wiem co mówię bo jestem osobą która lubi grać (na PC) i płynność ma dla mnie duże znaczenie i jak napisałem wcześniej wszystko jest cacy. Co do nierównomiernego podświetlenia też nie zauważyłem tego jak dla mnie wszystko jest ok. Mam przy Pc monitor ***************unga za 1300 zeta i tam widać że podświetlenie nie jest idealne natomiast w TVku jest naprawdę ok. Wybrałem go ponieważ obraz wydawał mi się ładniejszy niż w panasonie bardziej czysty i po prostu lepszy. Czerń jest mocna nie taka jak w panasonie ale nie jest szara nawet pod kątem. Zależało mi też na androidzie i to też była karta przetargowa która przemawiała za soniakiem.
Każdy ma swoje widzi mi się moje było takie a nie inne i dlatego wybrałem tan model a nie inny. Na obecną chwilę nie mam zastrzeżeń do niego spisuje się wyśmienicie.
Zakup nie był tani bo Tv+soundbar+uchwyt+listwa wydoił mnie na prawie 6,5k zł. Ale lubię dobry sprzęt i wolę zapłacić raz a dobrze a nie kupować co chwilę ***************.
 

mamil_km

New member
Witam, zastanawiam się nad tym telewizorem, zależy mi na dobrej jakości obrazu. W szczególności na czerni i dobrych kątach. Czy ten telewizor jest wart swojej ceny i czy według Was spełni oczekiwania.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

mamil_km

New member
Witam, chodzi mi o model jak w tytule, czyli TX-58EX703E. 4000zł to w tej chwili maksimum jakie chce wydać. Czy może warto jeszcze chwilę poczekać na "promocje" gwiazdkowe a może lepiej do nowego roku ? Czy da się "żyć" z firefoxtv ?

1. Odległość od ekranu: 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Dużo światła od frontu i z boku od lewej
3. Jak duży jest pokój: ok 40m2 prostokąt salon kuchnia jadalnia w jednym
4. Preferowana technologia: obojetnie
5. Jaki masz obecnie telewizor: lg42ld550
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: 60% filmy 40%inne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: po południu i wieczór czasem dzieci jakieś bajki rano
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła lub przy lekkim
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: coś pośredniego ale raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: najchętniej matowa
12. Preferowana marka: w sumie żadna lg się sprawdził póki co
13. Czego nie lubisz w telewizorach: pikzelozy, smużenia, awaryjnosci, braku płynności działania ogólnego menu, interface itd.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: antena, android tv box, kodi, ipla
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% tvbox 30% tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: i tak i tak
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie planuję dobrze jakby była taka funkcja
20. Czy chcesz korzystać z serwisu? ipla
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi, antena
26. Jaki masz sygnał: dobry
27. Ile programów HD: z 15
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5
28. Ma stać czy wisiec: teraz stac ale niedługo wisiec
29. Rozdzielczość: 4k
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: bezawaryjnosc, jakość obrazu, dobra czerń, sprawność-szybkość działania.
32. Ile osób ogląda: 1-4 osoby
33. Jaka klasa cenowa: max 4000
34. Rozmiar: min.55" chyba bedzie ok w tej odleglosci od ekranu
 

mamil_km

New member
Na Panasonica 58EX700e jest promocja w Saturnie 3599. Sam wstrzymuję się jeszcze dwa miesiące z zakupem, licząc na jeszcze lepsze ceny ;)
Dziękuję za informację. Jak patrzyłem to na powystawowy. Może ktoś coś napisze o jakości obrazu oraz wrażeniach jego użytkowania. Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

pit24316

Member
EX703 posiada głowicę sat. w odróżnieniu od drugiego. Posiadam świeżo kupionego 50Ex700, który zastąpił uszkodzoną plazmę Panasonica. Różnica znaczna ale jak na LCD-eka jest w swojej cenie jak najbardziej do polecenia. Dobry kontrast, kolory i brak smużenia, czego się bałem. Do normalnego oglądania jak najbardziej OK. Jeden z niedociągnięć to to że nie na wszystkich penach można nagrywać, a właściwie na żadnym moim. Poza tym nie obsługuje HDMI CEC.
 

m.sta

New member
W takim razie poszukam EX703, A coś jest nie tak z aplikacjami na tym telewizorze ? Głownie zalezy mi zeby miał YT, player, ipla, i netflix, i to tyle co wymagam
 

m.sta

New member
Już się rozglądam kilka dni i za 3500 nie widziałem nigdzie.. Najtaniej 3900 ale z allegro od firm krzkaów a takich nie chce, pierwszy lepszy sklep to cena 3999, a za 4099 jest EX703 wiec chyba warto dołożyć.
 
Do góry