Panasonic TX-58EX703E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Androida i w smartfonie i w telewizorze i jestem bardzo zadowolony.
Mam wszystko co mi potrzeba.

Android to śmietnik ???
To dobrze brzmi, bo śmieci się rozwijają i ciągle ich przybywa podobnie jak aplikacji .
Niektórzy tęsknią jak w latach sześćdziesiątych żeby do wybory w telewizji była dwa programy - pierwszy i drugi.
Ja wolę więcej - tak jak aplikacji w Androidzie i to ja wybieram co potrzebuję - JA !!!
Rozumiem, że nadmiar może niektórym doskwierać
https://www.youtube.com/watch?v=a0-GWHk0G2I
W takim kontekście - oK , ból głowy.
 

strazakp

Banned
Mam Androida i w smartfonie i w telewizorze i jestem bardzo zadowolony.
Mam wszystko co mi potrzeba.

Android to śmietnik ???
To dobrze brzmi, bo śmieci się rozwijają i ciągle ich przybywa podobnie jak aplikacji .
Niektórzy tęsknią jak w latach sześćdziesiątych żeby do wybory w telewizji była dwa programy - pierwszy i drugi.
Ja wolę więcej - tak jak aplikacji w Androidzie i to ja wybieram co potrzebuję - JA !!!
Rozumiem, że nadmiar może niektórym doskwierać
https://www.youtube.com/watch?v=a0-GWHk0G2I
W takim kontekście - oK , ból głowy.
A co ma android i jego ilość aplikacji do ilości programów tv??????

Fajnie ze piszesz "ja wole więcej..." a nie że "większość ludzi na świecie.."
Dokładnie, kazdy wybiera co chce i na szczęście jest jeszcze taka możliwość by nie brać androidtv.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja mam telefon z systemem Android, używam od lat takich smartfonów i jestem zadowolony, ale zaznaczyć trzeba, że Android TV to jednak nieco inna platforma. Telefony to jednak inna bajka. Mają inne procesory, więcej RAM-u, producenci starają się optymalizować oprogramowanie swoich urządzeń bo taki wymóg coraz bardziej stawiają konsumenci. A póki co w telewizorach to ciągle nowość. Każdy patrzy Android w telewizorze i myśli sobie, że będzie miał wszystko tak jak w telefonie a to nie prawda, nawet płynności działania takiej nie będzie. Telewizor to telewizor, niech zostanie tylko punktem wyświetlania obrazu a źródło sygnału niech sobie stoi gdzieś obok, czy to w formie komputera czy jakiegoś Android Boxa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz aplikację zamontowaną choćby VAVOO ?
Masz tu dziesiątki tysięcy programów, i filmów w jakości hd i po polsku również.
Życia zabraknie żeby korzystać tylko z zasobów tej jednej aplikacji.
Masz stacje ze świata bez anteny na dachu w jakości HD !
A masz jeszcze kilkadziesiąt innych aplikacji i możliwość pobrania dowolnych z google play ( ale trzeba umieć ).

Programów TV masz z poziomu KODI - kilka tysięcy programów z całego świata. I to daje właśnie ANdroid.
Vavo - jest tak samo i są inne dodatkowe super programy 9 w tym 101 po polska w jakości HD !)

Kilku żyć Wam zabraknie oby to obejrzeć.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Pytanie tylko, czy jest w ogóle tam coś wartościowego do oglądania... :D Ja np telewizji bardzo mało oglądam. Wolę YouTube, filmy 4K HDR, Netflix itd. To mam w Panasonicu. Jeśli ktoś lubi marnować swoje życie poprzez siedzenie godzinami przed TV i wertowaniem między tysiącem programów wątpliwej treści to cóż, jego sprawa. ;)
 

strazakp

Banned
Masz aplikację zamontowaną choćby VAVOO ?
Masz tu dziesiątki tysięcy programów, i filmów w jakości hd i po polsku również.
Życia zabraknie żeby korzystać tylko z zasobów tej jednej aplikacji.
Masz stacje ze świata bez anteny na dachu w jakości HD !
A masz jeszcze kilkadziesiąt innych aplikacji i możliwość pobrania dowolnych z google play ( ale trzeba umieć ).

Programów TV masz z poziomu KODI - kilka tysięcy programów z całego świata. I to daje właśnie ANdroid.
Vavo - jest tak samo i są inne dodatkowe super programy 9 w tym 101 po polska w jakości HD !)

Kilku żyć Wam zabraknie oby to obejrzeć.
Hehehe, kurcze czy już w tych czasach świat się kończy na aplikacjach i ciągłym oglądaniu tv i tych tysięcy programów i filmów???
Ja zdecydowanie wolę po pracy lub w dniu wolnym wyjść z sieciami na rower lub spacer albo sam z kumplami zagrać w piłkę. Jeżeli jest gorsza pogoda lub mam mniej siły to włączę sobie w tv jakiś mecz na eleven lub c+ albo jakaś gierkę na konsoli......a do tego mój Panas wystarczy mi w zupelnosci bo i sport ogląda się komfortowo i granie jest bezproblemowe.
Jak ktoś chce tracić czas na wgrywanie tych miliona aplikacji a później bawić się tym wszystkim to powodzenia życzę. Dodatkowo nagrywa się tego wszystkiego w tv a później telewizor wariurie z nadmiaru aplikacji.

Owszem lubię innowacje i gadżety ale w zasadzie do tego służy mi tablet i smartfon.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać, że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
TCL gra w grach bezproblemowo.
Philips gra bezproblemowo
Sony gra....
Ale większość ludzi ogląda filmy.
Więc dla nich ważna jest jakość, możliwości, repertuar.
Wolę mieć wybór - zawsze znajdę coś dla siebie.

Aplikacja VAVOO - Masz tu dziesiątki tysięcy programów, i filmów w jakości hd i po polsku również.
Życia zabraknie żeby korzystać tylko z zasobów tej jednej aplikacji.
Masz stacje ze świata bez anteny na dachu w jakości HD !
A masz jeszcze kilkadziesiąt innych aplikacji i możliwość pobrania dowolnych z google play ( ale trzeba umieć ).

Programów TV masz z poziomu KODI - kilka tysięcy programów z całego świata. I to daje właśnie ANdroid.
Vavo - jest tak samo i są inne dodatkowe super programy 9 w tym 101 po polska w jakości HD !)
 

krzychooo

New member
I to wszystko można mieć w boxie za 2-3 stówki. Bez ryzyka że się TV nagle zacznie wieszać. Że nie dostanie aktualizacji i te miliony aplikacji nagle przestaną działać. Że się nie podniesie przy próbie aktualizacji.
Łatwiej wtedy odpiąć pudełko i wymienić na inne niż szukać nowego TV. I znacznie taniej.
Ogólnie to czekam aż nastaną czasy gdy zamiast TV bedą sprzedawane same ekrany, z możliwością podpięcia dekodera, boxa, konsoli czy co sie komu zamarzy i co komu potrzebne. Kilka wejść HDMI na oddzielnym zasilaczu aby nie pogrubiać niepotrzebnie, jak w Samsungu. Cienki ekran, jeden kabel i to wszystko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z badań wynika , że 95% woli aby wszystko było z poziomu telewizora a nie oddzielnego boxa. Dlatego wszyscy produkują ( przynajmniej się starają ) jak najwięcej aplikacji.
Nie mam ryzyka i się nie obawiam.
Kabel jaki bo nie był to kabel.
Ja mam w domu Gafena i mam wszystko bezprzewodowo.
Nie lubię jak mi kable wiszą, nawet gdybym zapomniał zrobić dziur w ścianach.
 

strazakp

Banned
Widać, że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
TCL gra w grach bezproblemowo.
Philips gra bezproblemowo
Sony gra....
Ale większość ludzi ogląda filmy.
Więc dla nich ważna jest jakość, możliwości, repertuar.
Wolę mieć wybór - zawsze znajdę coś dla siebie.

Aplikacja VAVOO - Masz tu dziesiątki tysięcy programów, i filmów w jakości hd i po polsku również.
Życia zabraknie żeby korzystać tylko z zasobów tej jednej aplikacji.
Masz stacje ze świata bez anteny na dachu w jakości HD !
A masz jeszcze kilkadziesiąt innych aplikacji i możliwość pobrania dowolnych z google play ( ale trzeba umieć ).

Programów TV masz z poziomu KODI - kilka tysięcy programów z całego świata. I to daje właśnie ANdroid.
Vavo - jest tak samo i są inne dodatkowe super programy 9 w tym 101 po polska w jakości HD !)

Wypraszamy sobie takieuwagi. Ja wiem co piszę! Na szczęście każdy wybiera co uważa za stosowne dla siebie a nie na podstawie jakiś tam badań i rad sprzedawców ktorych głównym celem jest zarobić.
Jeżeli ja piszę że nie korzystam ze Smart tv, że nie potrzebuje androidtv, że nie potrzebuje miliona aplikacji a życie wykorzystam na pewno w inny sposób niż poznawanie tego co jest w tych aplikacjach, to tak jest!
 

Stanley

Member
Bez reklam
I to wszystko można mieć w boxie za 2-3 stówki. Bez ryzyka że się TV nagle zacznie wieszać. Że nie dostanie aktualizacji i te miliony aplikacji nagle przestaną działać. Że się nie podniesie przy próbie aktualizacji.
Łatwiej wtedy odpiąć pudełko i wymienić na inne niż szukać nowego TV. I znacznie taniej.
Ogólnie to czekam aż nastaną czasy gdy zamiast TV bedą sprzedawane same ekrany, z możliwością podpięcia dekodera, boxa, konsoli czy co sie komu zamarzy i co komu potrzebne. Kilka wejść HDMI na oddzielnym zasilaczu aby nie pogrubiać niepotrzebnie, jak w Samsungu. Cienki ekran, jeden kabel i to wszystko.
Pisałem o takiej idei już trochę temu, np. tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1326638-post118.html
Jakoś nikt wtedy za bardzo nie podjął tematu... ;)
Chociaż z drugiej strony chyba w ten sposób budują swoje systemy użytkownicy (fanboye, "koneserzy"?) projektorów? Urządzenia przecież standardowo nie posiadają tunerów, androidów, smartów, itp. Tylko "gołe" wejścia. Piszę "chyba, bo w ogóle nie zgłębiałem się, bliżej nie interesowałem tym sprzętem.
 

nacho66

Member
Widać, że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
TCL gra w grach bezproblemowo.
Philips gra bezproblemowo
Sony gra....
Ale większość ludzi ogląda filmy.
Więc dla nich ważna jest jakość, możliwości, repertuar.
Wolę mieć wybór - zawsze znajdę coś dla siebie.

Aplikacja VAVOO - Masz tu dziesiątki tysięcy programów, i filmów w jakości hd i po polsku również.
Życia zabraknie żeby korzystać tylko z zasobów tej jednej aplikacji.
Masz stacje ze świata bez anteny na dachu w jakości HD !
A masz jeszcze kilkadziesiąt innych aplikacji i możliwość pobrania dowolnych z google play ( ale trzeba umieć ).

Programów TV masz z poziomu KODI - kilka tysięcy programów z całego świata. I to daje właśnie ANdroid.
Vavo - jest tak samo i są inne dodatkowe super programy 9 w tym 101 po polska w jakości HD !)

Życia nie starczy żeby ogarnąć treść serwowaną przez NC+, HBO i Netflixa. Pomijam ewentualnie extra płatne Chili Cinema czy podobne. I YouTuba. Osobiście uważam, że KODI jest kompletnie zbędne dla kogoś 'wyposażonego' w powyższe. Nie wiem, co na tym KODI jest czego na tych nie ma? 'Dziesiątki tysięcy programów' - tylko po co?


Mam pytanie z innej beczki, wracam do kwestii backlight bleeda na tym Panasie. Czy ogólnie taki bleed jaki widać na tym modelu jest normalny dla matryc VA? Nie miałem wcześniej sprzętu na takiej matrycy (stary TV i aktualny monitor do kompa oba IPS).

Dwa te same zdjęcia, pierwsze prosto z telefonu, drugie na maxa rozjaśnione w Photoshopie (nalepiej na nie patrzeć w ciemnych warunkach i na full screen)

https://ibb.co/gpphwc
https://ibb.co/gy4khH

Na tym rozjaśnionym zdjęciu poza plamami szczególnie mnie zainteresowała ta pionowa linia (mniej więceh na wysokości diody telewizora). Widać ją też na żywca, choć trzeba się wpatrzyć by ją zauważyć.

Poradźcie coś, czy to normalne dla Panasów i ogólnie dla VA, przynajmniej z tej półki cenowej? Pomijając fakt, że rzadko kiedy to widać, w zasadzie tylko jak jest całkowicie ciemna scena (co zdarza się rzadko), albo napisy końcowe filmy czy coś, wolę mieć pewność, że mój ezgemplarz nie odstaje od standardu.
 

nacho66

Member
kiki, trochę nie odpowiadasz na pytanie. Mam wnioskować, że tak nie powinno być? Chodzi o plamy czy o ta kreske?

Wogóle 'clouding' podchodzi pod gwarancje? Czy tylko ewentualną rękojmię lub zwrot 'bez przyczyny'?
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Słuchaj, to nie jest kwestia czy podchodzi pod gwarancję, czy tak powinno być, tylko tego czy Ty to widzisz i Tobie to przeszkadza. Mniejszy lub większy clouding, widoczny na czarnym tle w całkowicie ciemnym pomieszczeniu zawsze zobaczysz, i to niezależnie czy to będzie TV za 1500 czy za 15000zł. Ja Ci pisałem, u mnie też występuje. Ale tylko w opisanych warunkach.Natomiast nawet w całkowicie ciemnym pomieszczeniu podczas oglądania filmu, na ciemnych scenach już go nie widzę. Jedynie na całkowicie ciemnej planszy. Natomiast nie mam wspomnianego przez Ciebie pasa.
Druga kwestia to obróbka w Photoshopie. Na pierwszym zdjęciu jest on mało zauważalny. Po obróbce bardziej. Tyle że moim zdaniem pierwsze zdjęcie odzwierciedla to zjawisko tak jak występuje. To tak samo jakbyś zrobił zdjęcie kamerą termowizyjną i pytał czy tak być powinno.

Reasumując, jeśli Tobie to przeszkadza - wymieniaj póki masz czas. Bo po upływie terminu zwrotu nie wiadomo jak serwis do tego tematu podejdzie. Z tym że powinieneś liczyć się z tym że w następnym egzemplarzu wcale nie musi być lepiej.
wpisz w google clouding, banding, dse, i wejdź w obrazy, zobacz jak to zjawisko naprawdę może wyglądać. I ciesz się że nie ma wycieków podświetlenia, czy zakurzonej matrycy.
 

ludecki12

New member
Pomożecie dobrze skalibrować ekran pod kablówke? Mianowicie jak zacząłem samodzielnie kalibrowac pojawil mi się efekt załamujacych się prostych lini. Bardzo mocno widoczne w meczach piłki nożnej. Która opcja może za to odpowiadać? Ogólnie mam słabej jakości sygnał tv i dużo ulepszaczy uruchomiłem. Z innch źródeł jest wszystko tak jak powinno być.
 

nacho66

Member
@krzychooo a dse jakiś na swoim TV obserwujesz? Ja dziś w czasie LM zwróciłem na to uwagę - na środku ekranu jest plamiasty obszar, który jest ciut ciemniejszy od reszty panelu. Efekt jest widoczny dopiero jak się go zauważy pierwszy raz (inni domownicy nadal go nie widzą).

Wracając do cloudingu, manewr z Photoshopem miał na celu pokazania rozłożenia i równomierności efektu, nie jego siły (wiadomo, że po podciągnięciu jasności w PS na max, rezultat w tym sensie jest kompletnie niemiarodajny). Co ciekawe, teraz gdy oglądam te zdjęcia i porównuję z TV, układ cloudingu jest inny - na TV zdecydowanie najsilniejszy clouding jest w lewym górnym rogu (tak nie było), na dodatek plama jakby się rozlała na większy obszar (zdecydowanie większy niż na zdjęciach). Czy to możliwe, czy to już ja postradałem zmysły :)

Nie wiem co robić. Generalnie zdaję sobię sprawę, że tak działa ta technologia i wymiana egzemplarza może skończyć się otrzymaniem może lepszego, a może gorszego. Pomijam kwestie pakowania tego kolosa, przewożenia itp. Ale kuźwa tą plamę w lewym górnym rogu już teraz widzę wszędzie przy ciemniejszych scenach
 

krzychooo

New member
Ja na początku myślałem że to DSE jednak okazało się ze to clouding. U mnie sytuacja wygląda odwrotnie - w lewej części ekranu na dole i w prawym górnym rogu. Z tym że u mnie zamiast przybierać na sile to się zmniejsza. Praktycznie widoczna pozostała ta chmurką w prawym górnym rogu, jednak może nie tyle się zmniejsza co traci na intensywności. Nie wiem czemu tak się dzieje, występuje to samoistnie, nie masuje matrycy ani nie stosuje żadnych innych czarów. Z tego co zauważyłem tylko to mamy trochę inne ustawienia obrazu, ja mam tak:
vz_PHctcJek1ERWCx0v5eKH61f7czMKPNBjII17CP5C9JfLjdv2iGmDPiqIRkJpLwpg0Mo1n-GWjK5sb4MktKN0lq8rdNYmjggFq_4giKWWUMyQDZqPz4wlQaP8vRclFHpp8lX24GiXW9bZIqObaJrgKpgDE_rkPTHKIf5nuZqvJ83fgt1gBCpck1BTWSmnxwSrCPNDeKW19SHdfRAZ8LKmVOc3t8Tq7YnUlKmo-nPy_i5GMWvHPfOBlBJauHsUkcHyRA5pcUBBipSxj6URNHiUhPzBZRrCj8tNFE_gG0bA1rjQT0I9OE9PaEhmhhnJeA2gxNk3txWMBaxISzvSTsyX9AJQ1VR-n8jEJ9g8Y9fgKu5RIJX1CN1hKb9DUm34Foj0_P8sQjad3nNMZQv3M_kpKUpKYNXTonO68_CbParUeUV84S3x-Ey28kHsvPEE66ObNwR_QYt2iv74UQGGHjw_1_G4mfvCZ3oQI-wCUJeZF0iSKOtI8Kyfu344q14S2DJkgDV42wOsuoRf46OHItT79lHvfbKQNPJQoBKtdvmASiiufKL-IBHoswMFWhbR5QGSUhsh1GL7JzqXMtWhUPLcwVUVuSc9FauD5VRLw=w854-h640-no


Ja na Twoim miejscu dokonałbym zwrotu. Koszt przesyłki przełkniesz a nie będzie Ci z tyłu głowy siedziała myśl ze wydałeś kasę na coś z czego nie jesteś do końca zadowolony. Skorzystaj z tej opcji póki masz możliwość, to o wiele prostsze rozwiązanie niż późniejsze użeranie się z reklamacjami.
 

krzychooo

New member
Ja na początku myślałem że to DSE jednak okazało się ze to clouding. U mnie sytuacja wygląda odwrotnie - w lewej części ekranu na dole i w prawym górnym rogu. Z tym że u mnie zamiast przybierać na sile to się zmniejsza. Praktycznie widoczna pozostała ta chmurką w prawym górnym rogu, jednak może nie tyle się zmniejsza co traci na intensywności. Nie wiem czemu tak się dzieje, występuje to samoistnie, nie masuje matrycy ani nie stosuje żadnych innych czarów. Z tego co zauważyłem tylko to mamy trochę inne ustawienia obrazu, ja mam tak:
vz_PHctcJek1ERWCx0v5eKH61f7czMKPNBjII17CP5C9JfLjdv2iGmDPiqIRkJpLwpg0Mo1n-GWjK5sb4MktKN0lq8rdNYmjggFq_4giKWWUMyQDZqPz4wlQaP8vRclFHpp8lX24GiXW9bZIqObaJrgKpgDE_rkPTHKIf5nuZqvJ83fgt1gBCpck1BTWSmnxwSrCPNDeKW19SHdfRAZ8LKmVOc3t8Tq7YnUlKmo-nPy_i5GMWvHPfOBlBJauHsUkcHyRA5pcUBBipSxj6URNHiUhPzBZRrCj8tNFE_gG0bA1rjQT0I9OE9PaEhmhhnJeA2gxNk3txWMBaxISzvSTsyX9AJQ1VR-n8jEJ9g8Y9fgKu5RIJX1CN1hKb9DUm34Foj0_P8sQjad3nNMZQv3M_kpKUpKYNXTonO68_CbParUeUV84S3x-Ey28kHsvPEE66ObNwR_QYt2iv74UQGGHjw_1_G4mfvCZ3oQI-wCUJeZF0iSKOtI8Kyfu344q14S2DJkgDV42wOsuoRf46OHItT79lHvfbKQNPJQoBKtdvmASiiufKL-IBHoswMFWhbR5QGSUhsh1GL7JzqXMtWhUPLcwVUVuSc9FauD5VRLw=w854-h640-no




Ja na Twoim miejscu dokonałbym zwrotu. Koszt przesyłki przełkniesz a nie będzie Ci z tyłu głowy siedziała myśl ze wydałeś kasę na coś z czego nie jesteś do końca zadowolony. Skorzystaj z tej opcji póki masz możliwość, to o wiele prostsze rozwiązanie niż późniejsze użeranie się z reklamacjami.



2597dc70ed868f1b5e5f661cedde9b09.jpg





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

nacho66

Member
O masowaniu matrycy to ja nie słyszałem wcześniej :)

Perpsektywa zwrotu siedzi w mojej głowie ale jest równoważona przez brak innych opcji. Do OLEDa nie dopłace a wszystko z tej samej półki może mieć podobne przypadłości. W teorii mógłbym tak wymieniać bez końca. Jakoś tak się składa, że ludzie na necie postują tylko zdjęcia 'wadliwych' paneli ale już nie tych, które po wymianie uznają za 'sprawne'. Do końca nie wiem jak wygląda LCD bez cloudingu - może ktoś ma linka do zdjęcia :)

Porównując clouding na moim panelu do innych przykładów w necie, to i tak jest całkiem nieźle. Wydaje mi się, że LCD z tej półki (choć nie zawsze półka ma wpływ na clouding z tego co czytam) należy przyjąć z inwentarzem. Wiadomo, że na początku człowiek analizuje i ogląda szczegółowo bo 'może oddać' - potem, jak ze wszystkim, człowiek się przyzwyczaja. I pewnie tą scieżką pójdę. Nic nie dało mi powodów sądzić, że mój panel ma problem gorszy od standardu
 
Do góry