Panasonic TX-58EX703E

Stanley

Member
Bez reklam
Ja również nie należę do fanów kalibracji prowadzącej do uzyskania "naturalnych barw, takich jakie chciał nam przekazać reżyser". Kalibracja - TAK. Danie się zwariować - NIE :) Dla mnie kalibracja to przede wszystkim czysty obraz <...>i naturalne kolory ale jednak z lekkim bajerem, ponieważ to co naturalne czasami wygląda po prostu nudno<...>
Ja bym tego nie nazywał kalibracją tylko REGULACJĄ. W dodatku regulacją według własnych upodobań.
Kalibracja jest to ustawianie urządzenia według WZORCA. W przypadku ekranów/wyświetlaczy za pomocą kolorymetrów itp. cudów - żeby niebieski był niebieskim, zielony zielonym, miały odpowiednią temperaturę barwową jak najbardziej zbliżoną do wzorca, itp., etc. Przez analogię do wagi, takiej co waży: kalibracja - w uproszczeniu rzecz pisząc - będzie polegała na takim jej dostrojeniu, że gdy postawimy na niej (wzorcowy) kilogram, ma pokazywać jak najdokładniej kilogram. Ni mniej, ni więcej. Dwa kilo, to dwa kilo, i tak dalej. A Wy chcecie, żeby w zależności od gustu ten kilogram był albo cięższy, albo lżejszy... ;)
 
Ostatnia edycja:

tomcichy

New member
Moje zamówienie z soundbarem już jedzie :D dostałem smsa od DPD i w poniedziałek będzie. Kurde tyle czekania... Mam nadzieje ze całość przesylki będzie w nienaruszonym stanie, bo wiemy jak to jest z kurierami ;)
W ogóle strasznie nie trawie takich akcji, że sklep wystawia przedmioty na stanie a nie ma ich na magazynie... Masakra, a ostatnio coraz częściej można spotkać takie sytuacje...

nie narzekaj tylko ciesz się że będziesz miał, taka promocja to marzenie
siedzę i delektuję się obrazem ale i dźwiękiem :grin:
 

Junior_wawa

New member
Ja bym tego nie nazywał kalibracją tylko REGULACJĄ. W dodatku regulacją według własnych upodobań.
Kalibracja jest to ustawianie urządzenia według WZORCA. W przypadku ekranów/wyświetlaczy za pomocą kolorymetrów itp. cudów - żeby niebieski był niebieskim, zielony zielonym, miały odpowiednią temperaturę barwową jak najbardziej zbliżoną do wzorca, itp., etc. Przez analogię do wagi, takiej co waży: kalibracja - w uproszczeniu rzecz pisząc - będzie polegała na takim jej dostrojeniu, że gdy postawimy na niej (wzorcowy) kilogram, ma pokazywać jak najdokładniej kilogram. Ni mniej, ni więcej. Dwa kilo, to dwa kilo, i tak dalej. A Wy chcecie, żeby w zależności od gustu ten kilogram był albo cięższy, albo lżejszy... ;)

Mogę się zgodzić :) Mój odbiornik jest wyregulowany, nie skalibrowany. Pzdr!
 

totalny11

New member
Witam!
Może ktoś parę uwag przekazać w zakresie pracy modułu SAT.
Szczególnie jaka jest czułość głowicy( czy 80 cm wystarczy), jakie doświadczenia z materiałem 4k?.
Pozdrawiam.
 

javai

New member
EX703 posiada głowicę sat. w odróżnieniu od drugiego. Posiadam świeżo kupionego 50Ex700, który zastąpił uszkodzoną plazmę Panasonica. Różnica znaczna ale jak na LCD-eka jest w swojej cenie jak najbardziej do polecenia. Dobry kontrast, kolory i brak smużenia, czego się bałem. Do normalnego oglądania jak najbardziej OK. Jeden z niedociągnięć to to że nie na wszystkich penach można nagrywać, a właściwie na żadnym moim. Poza tym nie obsługuje HDMI CEC.

Zainteresował mnie ten model i zdziwiło mnie ostatnie zdanie. Czy faktycznie nie ma obsługi HDMI CEC?
Mam teraz TV LG z amplituneram Yamaha i mam to podłączone po HDMI i jak ściszam pilotem od tv to na ampli tez się ścisza. To ten Panasonic tego nie potrafi? Dziwne.
Jeszcze jedno, nie znalazłem czy obsługuje dźwięk w DTS. Mam sporo filmów.
I czy masz doświadczenia z DLNA?
 
Ostatnia edycja:

pit24316

Member
Problem HDMI CEC poruszałem na różnych forach i niestety wychodzi na to że ta funkcja nie działa. U mnie nie działa z tunerem na linuksie.
 

Greeg58

New member
Problem HDMI CEC poruszałem na różnych forach i niestety wychodzi na to że ta funkcja nie działa. U mnie nie działa z tunerem na linuksie.


Viera Link doskonale działa na 50EX780 z moim Adroid Box po włączeniu funkcji HDMI-CEC w box a także przy połączeniu z DVD Samsunga .
Może warto zwrócić uwagę na kable HDMI jeśli coś nie działa.
 

BossMan

New member
Może warto zwrócić uwagę na kable HDMI jeśli coś nie działa.
Potwierdzam. Wydawało mi się oczywistą oczywistością, że CEC jest dostępny w każdym kablu, gdyż pojawił się już w HDMI 1.0 - tymczasem "udało" mi się kupić kabel na znanym portalu aukcyjnym, który z takiej możliwości został ogołocony (CEC korzysta z oddzielnego pinu - być może przyoszczędzono na jednej żyle kabla..).
A.
 

Fl0w

New member
Szkoda ze nie obsługuje DTS tym bardziej że spora część filmów w 4k korzysta z tego formatu. Po tygodniu użytkownika tv tylko ten jeden minus znalazłem i dla mnie jest spory :( nie będę kupował boxa ze względu na brak DTS, szukam filmów z alternatywnym formatem dźwięku. Obecnie jeszcze trudno o nowości filmowe w 4k, jak sie pierwsze dobre kopie ukazują to w FHD a w tej rozdzielczości bez problemu można znaleźć dobrą jakość bez DTS, ale za kilka lat to się zmieni i 4k będzie standardem (oprócz kablówki :p)
 
Ostatnia edycja:

pijanek

New member
Szkoda ze nie obsługuje DTS tym bardziej że spora część filmów w 4k korzysta z tego formatu.

Spotkałem się ze sprzecznymi informacjami, więc pozwolę sobie zapytać: czy jeśli mam soundbar z obsługą DTS to TV Panasonic może odtworzyć film 4K i przesłać "surowe" dane audio DTS na soundbar czy to też jest niemożliwe?

Jeśli chodzi o AndroidBoxy to chyba też nie jest tak kolorowo. Te tańsze nie mają opcji podania dźwięku 5.1 po HDMI ARC (mimo, iż mają dekoder DTS i DD). Co więcej, żeby z nich korzystać trzeba je podłączyć w relacji:
Andoid Box > Soundbar -> TV więc soundbar musi być włączony (nie wiem jak reszta, ale ja używam soundbara wyłącznie do treści 5.1)

Poważnie rozważam tego Panasonica i przed zakupem chciałbym znać wszystkie "ale", które mnie czekają :)
 

Fl0w

New member
Spotkałem się ze sprzecznymi informacjami, więc pozwolę sobie zapytać: czy jeśli mam soundbar z obsługą DTS to TV Panasonic może odtworzyć film 4K i przesłać "surowe" dane audio DTS na soundbar czy to też jest niemożliwe?

Jeśli chodzi o AndroidBoxy to chyba też nie jest tak kolorowo. Te tańsze nie mają opcji podania dźwięku 5.1 po HDMI ARC (mimo, iż mają dekoder DTS i DD). Co więcej, żeby z nich korzystać trzeba je podłączyć w relacji:
Andoid Box > Soundbar -> TV więc soundbar musi być włączony (nie wiem jak reszta, ale ja używam soundbara wyłącznie do treści 5.1)

Poważnie rozważam tego Panasonica i przed zakupem chciałbym znać wszystkie "ale", które mnie czekają :)

Musze to sprawdzić, soundbara nawet nie testowałem, ale wydaje mi się ze podłączenie soundbara nic nie da ponieważ to telewizor przesyła strumień dźwiękowy poprzez hdmi
 

Endriu22

New member
Witam czy ktoś ma podłączony ten model TV z amplitunerem po przez HDMI ARC? Chodzi mi o NETFLIX z dźwiękiem stereo nie mam problemu ale jak przełączę na 5.1 raz jest dźwięk albo nie ma albo zacina się. To coś z aplikacją czy coś innego
 
Do góry