Nowy Panasonic 55-58 cali z VA

rafalt2

New member
Witam!
Nadal posiadam i użytkuję TX-42AS600 ale mam już miejsce na coś większego i chciałbym coś pomiędzy 55-59 cali ale mam pewien problem, na displayspecifications wrzucam dostępne modele Panasonica i nie umiem , nie potrafię, znaleźć jakiegoś modelu na matrycy VA ( IPS-u nie chcę). Czy jest jakiś model dostępny na rynku z matrycą VA do 4500? Tylko taki który nie jest powystawowy :) No i musi być nie gorszy od obecnego, nie używam go do konsoli tylko BD i TV sat.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z dobrych:
- Samsung 55Mu 7002 za 5299 zł
- TCL P60 za 2850 zł
- TCL 58S7806 za 3599 zł
- SOny 55XE 8505 za 5899 zł

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

strazakp

Banned
Panasonic 58dxm710 (Saturn lub MediaMarkt). Jeżeli trafi się promocją to kupisz w cenie ok 3600-3700zl. Bez promocji 4100zl. Mam dokładnie ten model od ponad miesiąca i sobie chwalę. Używam głównie do tv z NC+ i konsola Xbox one s.
 

strazakp

Banned
a jakie ma ten 58dx710 ograniczenia - różnice do tegorocznych?
Ograniczenia??? O co chodzi?
Różnice do ex700 są raczej kosmetyczne, sprawdź sobie w necie. Te różnice wg mnie nie są aż tak duże by dopłacać ok 1000zl do nowego modelu.
Dodam że Panasonic choć ma 60Hz a nie 100Hz to daje sobie świetnie radę bo ma dobre uplynniacze. Oglądam sport i nie widzę problemów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 4,5 tys zł 4K, 100Hz poszukaj tylko na wyprzedaży Samsunga 55KS7000
Na inne kasy nie wystarczy.
 

rafalt2

New member
Ograniczenia??? O co chodzi?
Różnice do ex700 są raczej kosmetyczne, sprawdź sobie w necie. Te różnice wg mnie nie są aż tak duże by dopłacać ok 1000zl do nowego modelu.
Dodam że Panasonic choć ma 60Hz a nie 100Hz to daje sobie świetnie radę bo ma dobre uplynniacze. Oglądam sport i nie widzę problemów.

Porównałem je na displayspecifications i zasadnicza różnica to liczba wyświetlanych kolorów i 24 do 30 bit ale to chyba chodzi o hdr? mam pytanie czy jest sens dopłacania do tego hdr jak mam zwykły BD i raczej nie zmienię go?
 

strazakp

Banned
Jeżeli chodzi o hdr to w tej cenie chyba żaden TV nie będzie go miał na wysokim poziomie i musiałbyś się rozglądać za tv w cenie od ok 5500-6000zl. Ks7000 ma dobry hdr ale tego modelu już jak na lekarstwo a w dodatku miał bardzo kiepskie wykonanie obudowy.
Ja od siebie polecam Panasa i od razu napiszę że smart TV nie jest taki jak android, tizen czy webos ale ma Netflix, yt, player a mi to wystarczy.
 

rafalt2

New member
wiem że smart w panasonicu to inny świat mam teraz panasonica:) dzięki za info poszukam tego co mi poleciłeś.
 

strazakp

Banned
Nie szkodzi że to 50/60hz!!! Dobrze sobie radzi z płynnością. Ludzie piszą o telewizorach które mają 100hz a płynność pozostawia sporo do życzenia.
 
Do góry